آنچه که ما آموخته ایم در مورد COVID-19 در زندان

تفسیر

X

داستان جریان

مقالات اخیر

تایید تعصب است که در سیاست استدلال و بحث در مورد COVID-19 و تاثیر آن بر آمریکا و اصلاحات سیستم مستثنی هستند. بسیاری از عدالت کیفری طرفداران اصلاحات فکر می کنم که هر زندانی در معرض COVID-19 — صرف نظر از جرم محکوم و یا چشم انداز موفق re-entry — باید منتشر خواهد شد, در حالی که منتقدان reflexively رد این تماس برای کاهش جمعیت زندان. تحت شرایط فعلی نه ضربه مفید است.

برای اصلاحات مدیریت موفق COVID-19 به معنی بسیاری از چیزهای پیچیده و تاخیر جزئی در کوچکترین تصمیم گیری می باید محکم عواقب. موفقیت باید تعریف شده به عنوان تضمین ایمنی کارکنان به حداقل رساندن اهل بیت عفونت و حفظ گسترش رای معادل و یا کمتر از جامعه و محدود کردن اعتماد در جامعه پزشکی منابع است.

اکثر آمریکایی اصلاحات سیستم همه گیر برنامه های که COVID-19 ارائه شده است کافی نیست. ما هرگز دیده می شود یک بیماری بسیار مسری و با یک دوره کمون طولانی و سرايت توسط افراد بدون علامت. این عوامل هشدار دهنده در کنار بالا بودن تعداد ضعف سيستم ايمنی زندانیان هستند مواد تشکیل دهنده برای یک بحران مصمم زندان نرده ها. اجتماعی فاصله اقدامات در نظر گرفته شده برای نگه داشتن تعدادی از بستری شدن در بیمارستان زیر ظرفیت جامعه پزشکی زیرساخت ها است. شیوع در یک سازمان را به طور قابل توجهی را تهدید می کند که زیرساخت ها است. در حالی که اجتماعی فاصله لازم است در داخل تادیبی امکانات آن را بی اثر خواهد بود بدون یک جمعیت استراتژی کاهش.

بنابراین آنچه که ما آموخته اند در مورد COVID-19 در اصلاحات?

COVID-19 تهدید تادیبی سیستم خارج بر خلاف تهدیدات داخلی مانند فرار. کارکنان و بازدید کنندگان هستند likeliest راه برای ویروس را به یک زندانی جمعیت به همین دلیل است که اکثر سیستم های حذف شده بازديد و شروع غربالگری کارکنان قبل از آنها وارد امکانات.

COVID-19 “تست فشار” برای اصلاح سیستم. مثل یک شلنگ باغ در اولین بهار با استفاده از سیستم ترک که نشت تحت فشار است. در اصلاحات را “ترک” است که اغلب با شکست مواجه تحت فشار هستند ازدحام understaffing و محدود پزشکی زیرساخت ها است. در زندان های پر ازدحام اجتماعی فاصله غیر ممکن است منجر به افزایش گسترش نرخ. در همین حال هشدار دهنده کمبود کارکنان قبل از COVID-19 – با برخی از سیستم های بیش از 20% خالی – تشدید شده اند به عنوان کارکنان بیمار قرار می گیرند. در نهایت مالیات تادیبی پزشکی زیرساخت – معمولا فاقد ICU و یک ظرفیت – معنی مالیات زیرساخت های جامعه. زمانی که زندانیان به بیمارستان ها در جامعه آنها تحت نظارت افسران بیشتر زور زدن یک مشمول مالیات کارکنان. یک افسر است که بیشتر احتمال دارد به قرارداد COVID-19 در بیمارستان از در زندان, افزایش خطر برای کارکنان و خانواده زندانیان و جامعه است.

اصلاحات سیستم هایی که در اوایل تهاجمی استراتژی کاهش باید موارد کمتر و آهسته تر گسترش یافته است. کاهش تلاش ها باید شامل به حداقل رساندن تعدادی از اعضای عمومی که وارد امکانات و غربالگری همه آنها را به صورت علائم از جمله دماهای بالا و برای تماس با فرد مشکوک به جامعه عفونت. مراحل مهم دیگر عبارتند از: پوشش کارکنان و زندانیان داشتن زندانیان خروج از سلول های خود را در گروه های 10 یا کمتر و محدود کردن جنبش در سراسر تسهیلات. بسیاری از استراتژی های کاهش کوتاه مدت هستند. مستندات حد گسترش اما می تواند منجر به سلامت روانی و نگرانی از جمله اضطراب بیش از مدت طولانی. خوابگاه-سبک و یا باز کردن واحد مسکن حتی نمی توان “قفل شده است.” ما باید به توسعه راه حل های اضافی.

کمتر اهل بیت تراکم به معنی کمتر گسترش یافته است. بنابراین کاهش جمعیت ضروری است برای مدیریت این بحران است. سیستم باید زن و شوهر مکانیسم های موجود با خلاق استراتژی های جدید برای کاهش تراکم. در حال حاضر قوه مجریه باید گسترش دلسوز انتشار و commutations اما در دراز مدت راه حل های قانونی به وضوح لازم است به عنوان به خوبی.

Re-entry بیشتر پیچیده همه چیز. اغلب نتایج ضعیف در انتظار کسانی که خروج زندانهای کشور. افراد به طور کلی وارد کردن اصلاحات سیستم کمتر تحصیل کرده بیشتر به احتمال زیاد به رنج می برند از سوء مصرف مواد یا بیماری روانی بیشتر از لحاظ اقتصادی محروم و بیشتر احتمال دارد به یک بیماری جدی در سلامتی نسبت به جمعیت ، این افراد همچنین باید پیدا کردن مسکن و اشتغال و یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی. در محیط زیست از بیکاری یک مشمول مالیات سیستم بهداشت و درمان و مدرج برگشت نیمه راه خانه این نیازمند یک تلاش فوق العاده ای از تمام ورود مجدد زنجیره. به همین دلیل بسیاری از تمرکز شده است در کسانی که با ریسک پایین تر دوباره متخلف و شانس بیشتری موفق به ورود مجدد.

COVID-19 ادامه خواهد داد به چالش کشیدن آمریکا و اصلاحات سیستم های در مقیاس ما هرگز دیده می شود. اصلاحات و امکانات باید مناسب و منابع کافی قوی پزشکی زیرساخت های جایگزین حبس برای مدیریت این بحران به درستی. با جهان بالاترین حبس رای شده است وجود دارد هرگز یک زمان بهتر برای ایالات متحده به تصمیم گیری بهتر در مورد کسی که زندانی است و برای چه مدت. رئیس جمهور تهمت به تازگی دفاع و پشتیبانی هر دو حزب در گام اول قانون یک فرصت برای کاهش حبس نرخ در سراسر کشور. کاهش جمعیت زندان است و دیگر صرفا یک عدالت کیفری موضوع است. این یک پارامونت مسئله بهداشت عمومی.

احسان جان Wetzel است وزیر اصلاحات به صورت مشترک المنافع پنسیلوانیا جمهور تادیبی رهبران انجمن (ملی سازمان زندان های کشور مدیران) و یک عضو از congressionally مجاز اولین مرحله عمل مستقل بررسی کمیته.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de