آنچه اینشتین ممکن است آموزش با ما درباره ویروسی تقسیم

X

داستان جریان

مقالات اخیر

در این تاریخ در تاریخ آلبرت اینشتین به ایالات متحده آمد برای اولین بار. مشهور و دانشمند در ذهن من بوده است به تازگی به عنوان coronavirus همه گیر است سخت حزبی خطوط نبرد در این کشور بیش از علم و دین است. دموکرات مانند به تصویر کشیدن خود را به عنوان حزب علوم در حالی که جمهوری خواهان فکر می کنم از خود را به عنوان حزب دفاع از آزادی مذهبی.

این یک انتخاب نادرست ، اگر چه اکثر مؤمن آمریکایی ها فراموش انحراف جمهوری خواه در پای صندوقهای رای و مذهبی مسلمانان تمایل به رای دموکرات وجود دارد میلیون ها نفر از مردم مومن دموکرات ها و اگنوستیک جمهوری خواهان در این کشور است. نیز وجود دارد که دانشمندان (و سیاستمداران دموکرات) از ایمان است. مدرسه کاتولیک تحصیل Anthony Fauci است علنا اعتبار یسوعیان با پرورش خود جدیت از هدف است. Fauci را رئیس فرانسیس کالینز — بالا دانشمند در NIH — یک مسیحی انجیلی. نانسی پلوسی از همه مردم ممکن است قرار داده و آن را بهترین. او یک سیاستمدار حزبی بله, اما همچنین یک تمرین کاتولیک صحبت کرد که به تازگی در مورد چگونه او ایمان به خدا و در کارشناسان پزشکی می تواند کمک به امریکا از طریق این بیماری همه گیر.

“این اتفاق نمی افتد مگر اینکه ما احترام علم, علم, علم,” او گفت:. “و برای کسانی که می گویند ما را انتخاب کنید نماز بر علم من می گویند علم است پاسخ به دعاهای ما.”

این روحیه که من فکر کردم از انیشتین که وارد سواحل این کشور برای اولین بار در تاریخ 2 آوریل سال 1921 بازدید خدشه دار علمی تف کرد. اگر چه خاص از بحث طولانی فراموش شده در حال حاضر به جز در میان انیشتین biographers و کسانی که به مطالعه تاریخ اولیه فیزیک ذرات چه آموزنده در مورد قسمت است چگونه انیشتین گرفته شده خود را.

در زمان او اولین آمریکایی دیدار آلبرت انیشتین در حال حاضر جهان-فیزیکدان مشهور. با آن شهرت آمد حسادت و به ناچار علمی تیراندازی. به عنوان انیشتین آماده برای اولین بار از چهار به طور گسترده ای پیش بینی شده سخنرانی در نظریه نسبیت عام, صداهای ناموزون مخالفان از غرب میانه.

اولیه صدای remonstration شد دیتون C. Miller, یک استاد در مورد مدرسه علوم کاربردی. میلر ریاضیدان و فیزیکدان که تحصیل در پرینستون مدرسه میزبانی سخنرانی (و انیشتین آینده علمی صفحه اصلی). میلر شده بود انجام آزمایش در باطنی زمینه رانش اتر. نتایج حاصل از این تحقیقات به ادعای او در تضاد انیشتین یافته در گرانش است. اگر دقیق آنها را تضعیف انیشتین نظریه نسبیت.

در زمان میلر آزمایش است که می تواند هرگز تکرار بی اعتبار خواهد بود. اما مدتها قبل از آن اتفاق افتاده است, اینشتین پاسخ داد: در راه که خلع سلاح خود را منتقد و تنظیم تن برای کار خود را. به جای حمله به انسان یا عمومی بشود او را — ترجیح 21st century روش گفتمان عمومی — انیشتین رفت و به کلیولند به دیدار میلر و صحبت کردن با او.

اینشتین همچنین در مورد رانش اتر با یک استاد ریاضیات به نام اسوالد Veblen که می خواهم آورده شده است به پرینستون توسط مدرسه سابق رئیس جمهور وودرو ویلسون. اگر چه او در امریکا (به نروژی پدر و مادر) Veblen صحبت مسلط به زبان آلمانی و سپس زبان بین المللی علم است.

در این زبان مادری خود زبان است که آلبرت اینشتین و جلب اعتماد او نظر از هر آزمایش مسئله به بازیگران شک در نسبیت. “Raffiniert ist der Herrgott,” اینشتین گفت: “aber boshaft Er ist nicht.” (“خداوند خدا نامحسوس است اما مخرب است.”) که او بدان معنی است که خداوند متعال نبود در کسب و کار با نتایج آزمایشگاهی به منظور احمق دانشمندان است. به عبارت دیگر, داده شد, داده ها.

در سال 1926 نامه به فیزیکدان کوانتومی ماکس بورن یک همکار آلمانی یهودی (و همکار برنده جایزه نوبل) انیشتین تقویت این ایده. “مکانیک کوانتومی است که بسیار در خور توجه. اما یک صدای درونی به من می گوید که این است که هنوز مسیر حق. تئوری عملکرد, بسیار, اما آن را به سختی به ارمغان می آورد ما را به یکی از قدیمی اسرار. من در هر صورت معتقدم که او بازی نمی کند تاس.”

چهار سال بعد در یکی دیگر از نامه ای به دوست قدیمی خود را Veblen او تقویت این ایده: “طبیعت پنهان اسرار خود را از طریق تعالی از آن اما نه از طریق حیله گری است.”

خیلی زود پس از کار خود را در فیزیک ذرات کمک به پایان جنگ جهانی دوم با کاهش ناکازاکی و هیروشیما به آوار انیشتین بود پرسید: چرا آن بود که انسان می تواند کشف اسرار اتم, اما به کنترل آنها نیست. همان ممکن است گفت: از یک ویروس کشنده فراگیر جهان و انیشتین پاسخ خواهد بود به همان اندازه مناسب است.

“که ساده است” دانشمند بزرگ پاسخ داد. “از آنجا که سیاست سخت تر از فیزیک است.”

Carl M. کانن واشنگتن دفتر رئیس برای RealClearPolitics. رسیدن به او را در توییتر @CarlCannon.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>