Varcoe: Morneau sidesteps مرز تنش کنی در حالی که هشدار از خود بیگانگی رسیدن به ‘نقطه جوش’

وزیر مالیه لایحه Morneau صحبت می کند و در یک اقتصادی باشگاه صبحانه در کلگری در روز دوشنبه. تاد Korol / کانادا مطبوعات

با صندلی های خالی و تعداد کمی از جداول در یک صبح روز دوشنبه سخنرانی توسط فدرال وزیر دارایی لایحه Morneau آن را آسان به نقطه فیل در اتاق در مرکز شهر کلگری ،

هنوز این سوال بزرگ برای آلبرتا دولت و خیلی از این استان را در بخش انرژی بدون جواب باقی مانده خود را در طول آدرس: خواهد اتاوا تصویب مرز cenovus من ؟

وزیر دارایی صحبت نکردم در مورد این موضوع در سخنرانی خود به اقتصادی کانادا و sidestepped بحث وقتی پرسیده شد که در مورد آن بعدا توسط روزنامه نگاران.

“بدیهی است که من می دانم مردم با توجه به تک Frontier پروژه. ما در حال رفتن را از طریق فرایند ما است که قوی فرایند است که به اوج رسیدن با تصمیم دولت” او گفت:.

“ما هنوز به این تصمیم است.”

نمایشگاه به اندازه کافی.

اما شمارش معکوس است که به عنوان یکی دیگر انرژی-محیط زیست, زد و خورد در کانادا در جریان است.

این ترودو دولت تا پایان مارس به تصمیم گیری در مورد $20.6 میلیارد cenovus پروژه معدن تن به تن توسط ونکوور مبتنی بر تک منابع Ltd. اگر چه دولت فدرال می تواند تاخیر حاکم است.

هر دو طرف با عصبانیت وزن از محیط زیست و لیبرال نمایندگان مجلس که در مخالفت با این طرح به کنی دولت و جوامع بومی زندگی در نزدیکی پروژه که پشت آن است.

“رفتن به این چیزی که ما فکر این امر می تواند یک بدون ذهن و بسیار خوشحال با داشتن 14 (بومی) جوامع ثبت نام و تایید پروژه برای ساخت و ساز” فورت مک کی Metis ملت رئیس جمهور ران Quintal در مصاحبه ای گفت:.


ران Quintal, رئيس جمهور از فورت مک کی متیس در شورای Fort McMurray, Alta. در روز سه شنبه 20 ژوئن 2017. کالن پرنده/فورت مکمورری امروز/Postmedia Network ORG XMIT: POS1706211440058925

گزارش هفته گذشته رویترز ریخته مقداری بنزین در, سیاسی, آتش, نشان می دهد دولت فدرال به دنبال نوعی از بسته کمکی برای آلبرتا اگر آن را رد مرزی که Morneau بعد از اخراج به عنوان نادرست است.

اما این ایده از پتانسیل اسب-تجاری به حق برانگیخت سریع واکنش از کنی, دولت, گفت که آن را نمی خواهید به مبادله موافقت برای این پروژه برای برخی از فدرال پول نقد برای کمک به پاک کردن یتیم چاه های نفت و گاز.

برتر جیسون کنی ramped تا تنش دوشنبه با انتشار چهار-صفحه نامه او نوشت: هفته گذشته به نخست وزیر جاستین ترودو که اصرار دارد هیچ دلیلی برای انکار این پروژه و هشدار داد که ارسال خواهد “دلسرد کننده سیگنال” در مورد اتاوا نیت برای آینده cenovus یا منابع پروژه های توسعه است.

کشتن یک پروژه در این اواخر ساعت “خواهد اکو در بازارهای جهانی مانند کوبیدن درب,” او نوشت.

“در اینجا در آلبرتا, این امر می تواند به عنوان یک رد ما مهم ترین صنعت است و می تواند افزایش roiling غربی بیگانگی به یک نقطه جوش” کنی گفت.

وزیر محیط زیست Jason نیکسون نیز ratcheted تا فشار خواستار تصویب “غیر قابل مذاکره item.”

“ما یک وحدت بحران در این استان و (رد) ثابت خواهد کرد که به بسیاری از مردم در داخل این استان آنچه آنها باور دارند — و آن این است که جاستین ترودو و خود دولت به این استان,” او گفت:. “که قطعا استوک تمایلات جدایی طلب در داخل این استان است.”


آلبرتا, محیط زیست و پارک های وزیر Jason نیکسون صحبت می کند رسانه ها در کلگری در روز جمعه 7 فوریه سال 2020 و نظرات به آخرین تک Frontier پروژه تحولات است. جیم ولز/Postmedia

جیم ولز/Postmedia

برخی از لیبرال نمایندگان مجلس نیز صحبت کردن به تازگی در برابر سرمایه گذاری به عنوان دولت فدرال متعهد کشور برای دستیابی به net-zero انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050.

به عنوان لیبرال انتاریو MP ناتانیل ارسکین-اسمیت گفت HuffPost کانادا در هفته گذشته: “اگر ما واقعا متعهد به net-صفر تا سال 2050 … من فکر می کنم آن را بسیار آسان وجود ندارد.”

سیاست های حزبی و بلاغت در کنار بیایید بررسی این وضعیت است.

توسعه بیش از 10 سال مشاوره و تک به حدود 1.1 میلیارد دلار تا کنون در این پروژه است.

مرز رفت و از طریق یک جامع نظارتی معاینه توسط یک مشترک فدرال استانی نقد و بررسی پنل که در سال گذشته توصیه می شود این پروژه تایید شود.

به عنوان پیشنهاد معدن تولید تا 260,000 بشکه نفت در روز و ایجاد به 2500 مشاغل عملیاتی بلکه تولید 4.1 megatonnes از دی اکسید کربن در سال است.

در سال گذشته اتاوا فشرده کنی دولت را در آغوش 100-megatonne انتشار کلاه cenovus قرار داده و در محل سابق حزب دموکراتیک ملی دولت است. اگر ساخته مرزی باقی خواهد ماند و زیر حد با اتاق به فراغت.

این پنل گفت: این پروژه می تواند “منفی قابل توجهی پروژه و اثرات تجمعی در محیطی خاص قطعات و جوامع بومی … از نظر ما این اثر به توجیه و مرزی پروژه در جهت منافع عمومی است.”

جوامع بومی در منطقه از پیشنهاد cenovus معدن می خواهید این پروژه ساخته شده است.

اما آتاباسکا Chipewyan اول کشور که با امضای حمایت از توافق با تک نوشت, نامه ای به فدرال وزیر محیط زیست Jonathan ویلکینسون در هفته گذشته اشاره کرد هنوز چند برجسته زیست محیطی و فرهنگی کاهش نگرانی های آن را می خواهد آلبرتا دولت به آدرس.

“در حالی که هر دو تک و کانادا در برخورد با ما در ایمان خوب است ما احساس می کنیم که آلبرتا گرفته است وظیفه خود به مشورت جدی” نوشت: رئیس Allan آدم اشاره کرد بعید به نظر می رسد دو طرف در رسیدن به توافق تا پایان این ماه است.

که می تواند منجر به تاخیر در تصمیم گیری است.


رئیس Allan آدم از آتاباسکا Chipewyan اول کشور در یخ زده در سواحل دریاچه آتاباسکا در فورت Chipewyan در پنج شنبه, 16 ژانویه سال 2020 است.

وینسنت McDermott/فورت مکمورری امروز/Postmedia Network

Quintal گفت: او با نوشتن نامه ای به ویلکینسون به استرس فورت مک کی Metis ملت را برای حمایت از مرز و از آنها بخواهید برای فدرال مشاوره قبل از هر گونه تصمیم گیری ساخته شده است گفت: به رد توسعه خواهد بود “یک سیلی واقعی.”

دلایل متعددی وجود دارد که چرا Frontier پروژه ممکن است هرگز ساخته شده است از جمله قیمت نفت پایین و عدم وجود یک شریک برای چنین پروژه های بزرگ است.

اما اتاوا نباید undercutting توسعه است که از طریق رفت و تمام فرایندهای نظارتی تنها به دولت فدرال دریافت عصبی زمانی که سیاسی دما می شود ناراحت کننده است.

صحبت از تحریک تجزیه طلبی به نظر می رسد بیش از حد, اما رد مرز می تواند تبدیل به یک نماد غربی بیگانگی و سرمایه گذاران را دلیل دیگری برای جلوگیری از کانادا.

فیل در اتاق نمی توان نادیده گرفت برای بسیار طولانی و دولت فدرال نباید دوباره با چند بادام زمینی برای خنثی کردن آلبرتا خشم اگر آن را تبدیل به پایین Teck.

کریس Varcoe است کلگری هرالد مقاله نویس.

[email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im