X

داستان جریان

مقالات اخیر

جوان آمریکایی ها هجوم آوردند به “سوسیالیست” بنر که برنی ساندرز است که با تکان دادن. آن را برای تلفن های موبایل جدید و هیجان انگیز اما آن چیزی جز ، آن را وسوسه انگیز چشم انداز سیاسی که چند بار سعی شده است در بسیاری از جهات و در بسیاری از جاها. نتایج را برای یک مناجات از شکست اخیرا در ونزوئلا.

در سال 1998 هوگو چاوز به قدرت رسید اعلام مبهم تعریف “انقلاب” بود که “ضد Yanqui,” نرم افزار-کوبا و نگران از فقرا. مداخله دولت در اقتصاد نمایی افزایش یافته و هزینه برنامه های اجتماعی, ضرب پایدار به ظاهر بی حد و حصر روغن درآمد. چاوز برنده چهار ملی انتخابات در یک ردیف. اما کمبود شروع به نظر می رسد در کالاهای اساسی و زمانی که قیمت نفت کاهش یافت و تحت چاوز دست برداشت جانشین, نیکولا Maduro, نقص کشنده در “Chavismo” شد کاملا نشان داد.

تورم بزرگنمایی گذشته 1 میلیون درصد و نرخ فقر گذشته 80 درصد است. اکثر ونزوئلا گفت که آنها به رختخواب رفت ، برق قدرت است که پر از لکه دارو کمیاب است و این بار پر رونق آمریکای لاتین ملت تبدیل شدن به یک کشور شکست خورده. برخی از 15 درصد از جمعیت کشور فرار کرد تولید بیشتر پناهندگان از سوریه است.

که تنها آخرین قسط از داستان یک نسل از جوانان آمریکایی ها نیاز به شنیدن. این یک روایت آغاز می شود که نزدیک به دو قرن پیش است.

کلمه “سوسیالیسم” ابداع شد در 1820s توسط پیروان انگلیس و فرانسه متفکرین از جمله رابرت اوون و چارلز فوریه که راه اندازی تجربی کمون عمدتا در خاک آمریکا. آنها می خواستم به زندگی می کنند زندگی از های و برابری است که آنها بر این باور خواهد بود شادتر و هماهنگ تر از آنچه که آنها تا به حال شناخته شده است. آنها امیدوار بودند که به عنوان مثال خود را خواهد متقاعد کردن بقیه جهان است که آنها تا به حال کشف راه بهتر است.

برخی از 40 تا 50 جمله شهرداری تاسیس شد و فرو ریخت. خود را در ميانه طول عمر: صرف دو سال است. علت شکست در مستند زنده ماندن مکاتبات از مشهور ترین سوسیالیستی کمون جدید هماهنگی در ایندیانا است. “باغ و مزارع بودند تقریبا به طور کامل نادیده گرفته شده” نوشت: یکی از شرکت کنندگان. “شده است وجود دارد مقدار بی نظمی از تلاش” نوشت: یکی دیگر از. یک سوم گزارش شده است: “به جای تلاش که باید انجام دهید بیشتر و بیشتر صنعت آشکار شد در متهم کردن دیگران از انجام کمی.”

با وجود چنین مایوس کننده شروع سوسیالیسم زندگی می کردند با تشکر از نظری قدرت کارل مارکس و فریدریش انگلس. آنها را رد کرد و جمعی از آزمایش به عنوان “تخیلی” ادعا را کشف کرده اند “سوسیالیسم علمی” یک نبوت است که اجتناب ناپذیر انقلاب پرولتاریا خواهد به نوبه خود تمام جوامع به سوسیالیسم.

با الهام از این دیدگاه اگر چه نه محتوای منتظر اجتناب ناپذیر لنین قدرت را در روسیه در سال 1917, راه اندازی این جهان بزرگ بعدی تلاش در سوسیالیسم. چهارده کشورهای اطراف بودند جذب چه شد اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی جمهوری و در نهایت برخی از 17 کشور دیگر تحت حکومت کمونیست. این تلاش برای تحمیل سوسیالیسم توسط نیروی ادعا کرد که ده ها میلیون نفر از زندگی تولید شده دولت پلیس کاملی توسط “مجمع الجزایر گولاگ” و تولید نه رفاه و نه شادی.

امروز از 32 کشور است که تشکیل “بلوک کمونیست” در دوران جنگ سرد تنها شش جمله رژیم باقی می ماند و بزرگترین چین در شیوه های یک فرم از دوست صمیمی داری تحت حکومت استبدادی.

سوسیالیست ها که رد لنین استبدادی راه های حاوی جایگزین “سوسیالیسم دموکراتیک بود.” آنها بیش از حد, با هدف لغو سرمایه داری در حمایت از “مالکیت مشترک از وسایل تولید و توزیع و ارز” به عنوان حزب کارگر بریتانیا منشور آن قرار داده است. اما آنها می خواستند به انجام این کار مسالمت آمیز در قانون اساسی با پیروزی در انتخابات و وضع را تغییر دهید.

در دهه های پس از جنگ جهانی دوم از جمله احزاب مختلف به نام سوسیالیستی کار و یا سوسیال دموکرات — برنده انتخابات در سراسر اروپای غربی و چند مکان دیگر. تجارب خود را ثابت مشابه است. آنها با موفقیت تقویت امنیت اجتماعی شبکه معرفی کسب و کار جدید مقررات با کمک اتحادیه های کارگری. اما زمانی که آنها شروع به معاشرت به “ابزار تولید” نتایج نگران کننده است. به زودی آنها رها شده این پروژه و یا رای بودند ، در سال 1980 تنها یک سال پس از فرانسه حزب سوسیالیست در زمان قدرت حمایت قاطع “پارگی” سرمایهداری حزب معکوس البته آن دبیر اعتراف نیاز “را در مورد یک آشتی واقعی بین چپ و اقتصاد است.” در این احزاب کشف آنها می تواند اصلاحات سرمایهداری توسط مالیات از ثروت ایجاد شده در بخش خصوصی برای مصارف عمومی. اما آنها نمی تواند ایجاد سوسیالیسم.

همچنین در طول دوران پس از جنگ نمرات جدید سازمان ملل متولد شد اروپا سابق استعماری امپراتوری. تشویق سازمان ملل متحد غربی و کارشناسان توسعه آنها تقریبا همه آغوش “سوسیالیسم آفریقایی” یا “عرب سوسیالیسم” و یا برخی از چنین. راه را برای کشورهای فقیر به گرفتن آن شد و گفت: مجبور شد گام توسعه از طریق مرکز “برنامه ریزی است.” دولت خواهد شمردن این کشور نیازهای اساسی جاده و برق و آب آشامیدنی ، — و سپس مصادره اقدامات لازم.

نتیجه این شد یک زن و شوهر از دهه رشد قدی تا زمانی که خود غربی مشاوران در زمان توجه داشته باشید بر خلاف تجربه به اصطلاح “چهار ببر” از شرق آسیا — تایوان کره جنوبی و سنگاپور و هنگ کنگ — که به سرعت در حال افزایش است از فقر از طریق تشویق سرمایه گذاری های خصوصی و تولید محصولات برای صادرات. تقلید به عنوان مثال خود را به کشورهای در حال توسعه تبدیل شده به دور از سوسیالیسم و از آن به بعد جهانی و نرخ فقر به شدت کاهش یافته.

در مجموع بیش از دو قرن سوسیالیسم سعی شده است در هر گوشه ای از زمین و در هر طیف که مردم می تواند رویای و آن را کار کرده است. افراد جوان می تواند استدلال می کنند که آنها نمی آموخت این تاریخ اما آنچه که برنی بهانه ای ؟ کور ایدئولوژی او و او همه چیز به ستایش در اکثر باطل سوسیالیستی دیکتاتوری – که آیا آن است که کاسترو از برنامه های سواد آموزی و یا اتحاد جماهیر شوروی سیستم مترو. جوان دموکراتیک رای دهندگان ممکن است در عین حال پیوستن به لژیون از کسانی که به صورت مبهم وعده سوسیالیسم. اما رای دهندگان در ایالات فلوریدا – که در آن بسیاری از در واقع زندگی می کردند تحت سوسیالیسم ممکن است هنوز آموزش برنی گذشته درس تاریخ.

اندرو Walworth است رئیس محتوای افسر RealClearPolitics و تهیه کننده اجرایی مجموعه مستند, “غیر مجاز تاریخچه سوسیالیسم” در حال حاضر جریان در FoxNation. Joshua Muravchik است سرمقاله مشاور برای سری و نویسنده “بهشت روی زمین: The Rise, Fall, و زندگی پس از مرگ سوسیالیسم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de