نقد و بررسی: در آرزوی به ایجاد تفاوت می افزاید: مادر صدای به کانادا صحنه رقص

وقتی که می آید به رقص متنوع طراحی رقص سبک و گسترده عاطفی محدوده Alberta باله آن را بهتر از هر شرکت در این کشور است. این که آیا آن را ارائه می دهد آثار کلاسیک مانند Balanchine را آلگرو Brillante یا هلن Pickett محبوب گلبرگ های این شرکت ایجاد کرده است شهرت خوبی به دست آورده برای قادر بودن به رقص آن همه است.

اما داستان شب گذشته نبود موفقیت این شرکت با فتح محاکمه و درست bravura کارنامه یا آن unflagging توانایی برای جلسه بسیار چالش های فنی سر در با, پر انرژی, ebullience.

بلکه داستان بزرگ بود اولین سفارش کار توسط مونترال رقصنده و کید محوری alumna آن Plamondon که برای اولین بار در جدید و قابل توجه در طراحی رقص ارزو به ایجاد تفاوت با تشکر مستقیم انگیزه از آلبرتا باله ژان Grand-Maître و دیرینه حامی هدر ادواردز که بودجه کار ممکن است.

Plamondon را برای اولین بار علنا به سفارش گروه رقص بود و مجذوب موفقیت و او به ارمغان آورد یک محرک پذیرش در بخش های بزرگ به دلیل شرکت استرلینگ عملکرد در جشن سالن اجتماعات شب گذشته.

Grand-Maître امادگی برای پیدا کردن و تشویق طراحان جوان مانند Plamondon و آوردن آنها به آلبرتا باله که او انجام داده برای یک زمان بسیار طولانی چیزی است که ما می توانیم انتظار را همچنان در کنار خود جانشین کریستوفر اندرسون است که به همان اندازه نیز متصل است. بدون حمایت, رقص نمی تواند زنده بماند و نه می تواند ما همچنان به ایجاد آینده ای روشن برای جوان و در حال ظهور کانادا طراحان.

Plamondon ستاره در حال افزایش در با امیدوار کننده حرفه ای است. او در حال حاضر نشان می دهد موثر مهارت اجازه می دهد ایده ها و اشکال برای ایجاد قدرتمند و در هیچکدام از روایات بدون تلاش بیش از حد سخت برای گفتن یک داستان فوتی و فوری. این یک هدیه نادر.

ارزو به تفاوت (برنامه ای بود با عنوان “حسرت”) زیبا و حساس در مورد کار معاصر موضوع: چگونه ما با احساسات ما از ناتوانی در هنگام مواجهه با مشکلات به ظاهر غیر قابل عبور و بی عدالتی در جهان ما?

برای Plamondon پاسخ این است که برای ایجاد جنبش با وسعت اقتصاد اعم از کوچکترین ژست دست به گسترده ترین جارو حرکت اندام. در دست او subtlest ژست تقویت برای تبدیل شدن به بزرگترین احساسات است. یک رقصنده کس دیگری درگیر بدن با تسلط یک تعارض حرکت بازوها فشار دادن و تنه سفت, پاهای, سفت, با این حال این نه نخست تشکیل دهنده کار.


ارزو به ایجاد یک تفاوت طراحی شده توسط آن Plamondon در آلبرتا باله.

کلگری

در حالی که این اتفاق می افتد وجود دارد این است که همیشه یک شاهد, مشاهده, تسلط, که در خدمت به عنوان پایه برای ما. چه خواهد شد و شاهد انجام دهید ؟ مشاهده و قطع راه رفتن دور به عنوان اگر می گویند “این مشکل من — شخص دیگری قرار است برای رسیدگی به این نوع از چیزی” یا مثبت تر حرکت فراتر از او دوري و دلسوز اقدام به ایجاد یک تفاوت در جهان است. Plamondon ما با ارائه یک انتخاب است.

اغلب شخصیت به نظر می رسد بر روی لبه ناامیدی و یا بدتر وجودی انفعال puppeted توسط buffeting خاطرات از غم و اندوه. یک شخصیت رقصید sublimely و به بزرگترین اثر قابل توجه لونا ساساکی به نظر می رسد محکم پتو نماد او آشکاری هویت است که غالبا ربوده دور او به عنوان cowers در یک ایستگاه قطار. پتو است که بارها و بارها به زمین پرتاب و پرتاب کردن دوباره توسط رهگذران به عنوان اینکه او صدمه دیده است که ترمیم پس از آن صدمه دیده است دوباره و دوباره.

یک اثر دومینو تحقیق و بحث و دیگر رقصنده شروع به تسلط بر یک دیگر پرتاب یک شریک به زمین تنها به مسدود خود و دگرگون دیگر. متجاوزان تبدیل به aggressed چرخه تسلط همچنان بی نقص اما کاملا روشن و زیبا, زبان, به خصوص زمانی که ساساکی شخصیت به نظر می رسد غلبه و mimes حرکت او فصاحت به شوپن را Nocturne in C-sharp minor, آخرین کار تا به حال در ورشو رادیو قبل از نازی ها به لهستان حمله کرد و خاموش کردن ایستگاه.

در حالی که من اعتقاد ندارم Plamondon لزوما بخواهد به هر گونه پیام های سیاسی در اینجا من فکر می کنم او باعث می شود یک بیانیه قدرتمند در بخش های از رقص که در آن او نشان می دهد او رقصنده به marionetted. ما کنترل می شوند به حدی با ما غم و اندوه در این بار غم که اگر ما پیدا کردن یک راه رو به جلو ما دست خود ما و آژانس برای ایجاد قوی تر روایت است که می تواند ما را توانمند نسبت به بیشتر حس عدالت در جهان است.

و از طریق همه آن را به نهایی پانل ساساکی است که همیشه وجود دارد از طریق این کار را در پنج بخش خیزان یا زانو زدن در بین ما که آیا در این ایستگاه قطار که در آن گریه می کند او را از آسیب پذیر پریشانی خسته — نماد همه چیز بد است که اتفاق افتاده است به او تا زمانی که آن را در نهایت خیلی دیر برای کمک به — و یا در پایان در بدن جوراب زنانه ساقه بلند, تلاش برای پیدا کردن رستگاری از طریق طراوت و چالاکی جدید.

Plamondon چند پانل طراحی با دقت خشونت ها همه به خوبی متنوع در میان شکوه Pierre Lavoie آبی-شستشو روشنایی. تاریک مرحله آرام به آرامی در حداقل آبی-سبز از طریق خفیف ابهام است. در ضمن بسیار با استعداد Olivier Fairfield می رسد به او صوتی مخزن برای تاریک الکترونیکی نمره برای مطابقت با. این مودی و angsty بدون اینکه بیش از حد.

اما ستاره واقعی از این تولید ماری-آدری ژاک هوشمند طراحی صحنه و لباس که چسب آن همه با هم. ژاک pastiched آبی لباس را کمک کرد Plamondon طبیعی choreography هم در مرحله سطح است. او بافت پارچه های دوخته شده در تزیین الگوهای متعدد بلوز, در شلوار, خدمت به عنوان یک تصویر ایده آل برای بافت جهان رنج می برند که رقصندگان شاهد و ندانسته در بخشی خود را چند لایه جنبش زبان.

این همه خدمت کرده شب را گسترده تر رقص پیام تقارن و counterpoints قابل ملاحظه ای به خوبی به خصوص در Balanchine را آلگرو Brillante. با استفاده از یک بهمن از ویژگی های جزئیات و جنبش مقابل, Balanchine هدیه شد به طراحی مجدد و تفسیر مجدد از unguarded طبیعی کلاسیک طراحی رقص.در حالی که این دو اصول و سپاه از هشت به یک کاملا بالغ, ارائه این کار دشوار است و Heather Thomas رقصید bravura بخش با دلخواهی زرق و برق آن بود و گرت Groat که evinced بزرگترین, ترین متعادل و کنترل شده و طبیعی بودن همه از طریق خود تراز وسط قرار دارد مرکز ثقل همراه با حس حاد تصفیه جنبش است.این کار تنها رشد خواهد کرد پس از آن با اجرای لطف عالی-بازیگران سپاه. آن را نیز با مبارک اما پنهان پیچیدگی از شب های آخر کار, هلن Pickett را گلبرگ های آن زرد روشن و counterbalancing سبزی. گلبرگ است که همیشه مخاطبان درمان نه تنها برای آن جوشان طلوع آفتاب در بهار اما آن تعیین می شود جشن زندگی قصد زدودن اندوه از این جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im