“دولت فدرال در حال انجام است به طور غیر مستقیم آنچه در آن انجام نمی دهد به طور مستقیم می گوید:” خشمگین Simon-Jolin سنجاق سر.

کبک — روابط بین کبک و اتاوا تبدیل شنبه سرد با ایتالیایی, توالت کوبیدن دولت فدرال بودجه برای یک چالش قانونی به استان سکولاریسم قانون لایحه 21.

اما نخست وزیر جاستین ترودو تلاش برای محافظت از خود را از کبک خشم گفت: دادگاه چالش های برنامه کمک (CCP) که ارائه بودجه مستقل از دولت.

که پاسخ نمی شد نشسته و با تعدادی از صدای کبک از جمله سیمون Jolin-Barrette وزیر مهاجرت Francization و ادغام که مسئول قانون است.

Jolin-Barrette فربه دولت فدرال برای درگیر شدن در کبک امور با وجود هشدارهای متعدد به خارج.

“من می گویند که دولت فدرال در حال انجام است به طور غیر مستقیم آنچه در آن انجام نمی دهد به طور مستقیم در تامین مالی یک چالش قانونی در برابر سکولاریسم قانون” خشمگین Jolin-Barrette به خبرنگاران گفت: به عنوان او پدید آمده از یک جلسه کبک کابینه.

“این قابل قبول نیست و دولت فدرال باید خود را توضیح دهید. آن را می خواهم برای به چالش کشیدن سکولاریسم ، آقای ترودو باید بیان خود است. آیا او موافق با تامین مالی داده شده از طریق این برنامه فدرال?

“در آخرین کمپین انتخاباتی آقای ترودو مبهم است. امروز ما یک مثال خوب است. آیا دولت فدرال چشم پوشی چالش قانون توسط انگلیسی مونترال, مدرسه, مدیره؟”

مونترال روزنامه تایید شنبه که تی شرتاو به زبان انگلیسی مونترال هیئت مدیره مدرسه دریافت کرده است 250.000 دلار در دولت فدرال بودجه از CPP برای کمک به پوشش هزینه های قانونی از دو دادگاه چالش های آن در برابر دولت کبک.

CCP اعطا شده به هیئت مدیره $125,000 به صندوق آن چالش لایحه 21, در این دولت سکولاریسم است که قانون ممنوعیت معلمان و قضات و افسران پلیس در میان دیگران از پوشیدن نمادهای مذهبی در کار است.

این لایحه تصویب شده توسط مجلس ملی در ماه ژوئن 2019.

هیئت مدیره دریافت اضافی $125,000 به مسابقه بخش استانی آموزش و پرورش قانون اجازه داده است که وزیر آموزش و پرورش برای انتقال دو نفر از آن ساختمان مدرسه به بخش فرانسوی است. این EMSB می گوید: بخش نقض زبان اقلیت حقوق.

کبک است به خصوص miffed در مورد بودجه برای لایحه 21 چالش است. در طول سال 2019 مبارزات انتخاباتی فدرال برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت هشدار داد فدرال رهبران چند بار که اتاوا نباید با درگیر شدن در هر گونه چالش قانونی در برابر کبک قانون است.

در یک عجله تشکیل کنفرانس خبری روز شنبه, Jolin-Barrette اصرار CCP باید استفاده نمی شود به تامین مالی یک چالش به لایحه 21 چرا که “این یک قانون خاص” و بیان “را از کبک ملت” و پیوست آن به سکولاریسم و جدایی دولت و دین است.

همان پیام آمد از موقت Parti Québécois رهبر پاسکال Bérubé که گفت اتاوا است و نشان واقعی خود را ضد کبک رنگ.

“این غیر اخلاقی است که دولت کانادا امروز با استفاده از پول مالیات پرداخت شده توسط Quebecers برای به چالش کشیدن قانون تصویب شده توسط, Quebec مردم” Bérubé گفت.

“دولت کانادا از جاستین ترودو نمی خواهند لایحه 21. آن را در نظر نژادپرستانه آن در نظر گرفته آن را نامشروع می داند آن را غیر اخلاقی و همه چیز را برای جلوگیری از آن.”

این موضوع نیز منفجر شد در کف مجلس عوام با بلوک کبک رهبر ایو-فرانسوا Blanchet منجر به اتهام.

در راه خود را به سوال دوره Blanchet گفت: یک هیئت مدیره مدرسه مانند EMSB است که در حال حاضر تامین شده توسط کبک مالیات دهندگان لازم نیست پول اضافی از اتاوا.

“نباید اجازه داده شود به چالش مشروع قانون تصویب شده توسط مجلس ملی کبک با Quebecers خود مالیات” Blanchet به خبرنگاران گفت:.

اما او تا کنون در تلاش برای فضولی پاسخ از ترودو که از خواندن یادداشت ها گفت: بارها و بارها CPP است مستقل از بدن است.

این EMSB شده است خار در ایتالیایی, توالت دولت طرف ماه و در حال حاضر تحت قیمومت بر آن حکومت شیوه های.

این هیئت معتقد است در تمام طول که سکولاریسم قانون نقض در چند حقوق محافظت شده توسط منشور کانادایی حقوق و آزادی.

در آن دادگاه به چالش ظ آخرین سقوطآن مدعی لایحه 21 نیروهای EMSB برای ترویج تعصب های جنسیتی و نقض قانون اساسی حق از زبان اقلیت حاکم بر آن در مدارس.

در عبور از 21 لایحه دولت به استناد بند وجود; مانند آن را نمی توان به چالش کشید در زمینههایی که آن را نقض آزادی مذهبی مشخص شده در منشور.

اما با وجود بند نمی معاف از قانون به چالش کشیده در زمینه برابری جنسیتی.

CCP هدف این است که به ارائه کمک های مالی برای مهم دادگاه که “پیشبرد زبان و برابری حقوق در کانادا اساسی است.”

دانشگاه اتاوا اداره برنامه و تصمیم گیری در بودجه ساخته شده توسط یک پانل از کارشناسان.

pauthier@postmedia.com

twitter.com/philipauthier

مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de