کبک بودجه تجزیه و تحلیل: CAQ سبز بودجه تحت الشعاع قرار توسط COVID-19

وزیر دارایی اریک گیررد حاضر به پاره خود را به رشد اقتصادی پیش بینی میان جهانی coronavirus بحران است.

وزیر دارایی اریک گیررد است تحسین توسط اعضای دولت به عنوان او می ایستد و به حال خود بودجه سخنرانی روز سه شنبه در مجمع ملی. ژاک Boissinot / کانادا مطبوعات

کبک — ناگهان اقتصادی عدم قطعیت تبدیل به چیزی.

بنابراین می تواند یک بازگشت به کسری بودجه.

تاثیر COVID-19 ویروس جارو سیاره بالقوه اثرات فلج کننده بر اقتصاد قرار نبود به یک موضوع مرکزی از وزیر دارایی اریک گیررد را 2020-2021 بودجه مطرح سهشنبه, اما وجود دارد هیچ گریزی از آن.

آنچه قرار بود به ورزش که در آن یک دولت غرق در پول نقد donned جدید سبز نگاه — آن را اعلام کرد 6.2 میلیارد دلار گسترش بیش از شش سال برای مبارزه با تغییر آب و هوا — به سرعت تحت الشعاع قرار, bread-and-butter سوال در مورد شغل و بهداشت و چقدر این ویروس می تواند هزینه کبک خزانه داری.

“هنگامی که ما آماده شد بودجه ما شاهد ابرها در افق” گرارد خبرنگاران در یک کنفرانس خبری در دفاع از خود چند سوال در مورد دولت آمادگی برای مقابله با COVID-19 بحران و تاثیر آن بر اقتصاد است.

“این روشن است که اگر نیاز به سرعت بخشیدن به هزینه های که ما با افزایش هزینه به دلیل وضعیت آن به دلیل Quebecers و کسب و کار نیاز به کمک ما خواهد بود وجود دارد” گرارد گفت.

پرسید: اگر کبک باد می تواند با کسری پس از پنج سال متوالی مازاد گیررد پاسخ داد: “ما شروع از یک بودجه متوازن (موقعیت). اگر ما نیاز به تلاش بیشتری این امر ما را در کسری از پس سهم نسل های صندوق است.”

گرارد, اما, انتخاب کرده است به راه رفتن روی خط در حال حاضر. از یک طرف او هشدار داد در بودجه است که نیاز به احتیاط” از آنجا که در اقتصاد کبک است که به راحتی تحت تاثیر عدم قطعیت در محیط زیست جهانی.

از سوی دیگر او طرح ریزی یک بودجه متعادل برای 2020-2021 که بدان معنی است که او راه گریز محدود است اگر همه چیز به ترش. هر چه تکامل می یابد ويروس موضوع را باید به پرداخت برای استفاده از این بودجه صرف برنامه های, اگر چه گیررد حکومت می کند نه از تجدید نظر.

او نه صرف بادام زمینی یا نه. گرارد پروژه های جهانی 5.1 درصد افزایش در مخارج دولت در 2020-2021. کبک صرف خواهد شد در مجموع $118.6 میلیارد دلار در سال مالی جدید.

بخش بهداشت و درمان است که می تواند ضربه سخت ترین اگر ویروس ظهور به عنوان یک مشکل بزرگتر می شود بیش از 1 میلیارد دلار در بودجه جدید یک 5.3 درصد افزایش دهد.

گرارد همچنین sprinkles در دسته دیگر از خودروهای الکتریکی به سالمندان به $450 میلیون دلار برای حفاظت از جوانان.

که هزینه های است که در علاوه بر این به دولت قانونی نیاز به ریختن معادل 2.7 میلیارد دلار به بدهی-مبارزه با نسل صندوق. بر خلاف سال های گذشته, Quebec نیز انتخاب کرده اند به صرف هر گونه پول در صندوق استانی را به بدهی که در حال حاضر در $198 میلیارد دلار است.

اما گیررد که اذعان دوشنبه او نوشت: بسیاری از بودجه قبل از COVID-19 بحران در زمان خاموش در آمد برای انتقاد شنبه برای امتناع خود را به پاره خود را به رشد اقتصادی پیش بینی با وجود بلندی مشکل است.

به نظر می رسد او آماده برای سوار کردن طوفان در حال حاضر. پس از طرح ریزی یک 1.5 درصد نرخ رشد اقتصادی برای سال 2020 در 2019 بودجه تجدید نظر که شماره سمت بالا به 1.8 درصد در ماه نوامبر اقتصادی به روز رسانی بودجه خود را روز شنبه پیش بینی شده دو درصد رشد در کبک در سال 2020 است.

او تخمین زده می شود در مورد بدترین سناریو این ویروس در بحران می تواند نشان دهنده از دست دادن نیم درصد در رشد و چیزی که او می گوید کبک می تواند به مقابله با.

اما لیبرال سرمایه گذاری منتقد کارلوس Leitão که یک روز قبل از آن به نام در گیررد برای ایجاد یک 1 میلیارد دلار بودجه اضطراری توصیف طرح در چارچوب فعلی را به عنوان پای-in-the-sky.

“وزیر می گوید بودجه خود را نوشته شده بود سه هفته قبل” Leitão به خبرنگاران گفت:. “خوب, شما می دانید چیزهای اتفاق می افتد. ما باید قادر به تنظیم.

“من پیدا کردن آن غیر قابل تصور در محیط فعلی است که آنها چوب را با دو درصد رشد تولید ناخالص داخلی در این سال و در مجموع عدم وجود مقررات برای خطر است.”

گرارد استدلال می کند در بودجه خود را که اصول خوب هستند.

“صدای امور مالی عمومی و جامد اصول اقتصادی ما را انعطاف پذیر به هر شوک های بین المللی در وضعیت اقتصادی” گرارد گفت: افزایش در قوه مقننه به عنوان خوانده شده از بودجه خود را. “آنها به عنوان سدی در برابر عدم قطعیت در محیط زیست جهانی.”

در دست برای بودجه رهبران کسب و کار — در حال حاضر احساس اثرات بحران — ابراز تردید در گیررد خوش بینی.

ایو-توماس Dorval, رئيس جمهور از Conseil du Patronat این استان بزرگترین کارفرما گفت کبک هزینه های طرح — به خصوص پول جدید برای زیرساخت — می تواند کوسن به یک درجه, اما او تعجب اگر آن را به اندازه کافی خواهد بود.

“همه چیز در معرض خطر کمتر سختی در کبک اما هیچ کس تا به یک توپ کریستال,” Dorval در مصاحبه ای گفت:. “هنگامی که شما نگاه در اقتصاد, شما نیاز به نگاه در اقتصاد جهانی است. تولید کنندگان ما هستند وابسته به مقدار زیادی در مورد آنچه می آید از چین برای تولید لوازم.

“اما آن است که بسیار اخیر. ما باید محتاط? قطعا. خواهد رشد اقتصادی طرح اعداد بود به دست آمده است ؟ ما می توانیم از خود بپرسیم اما دولت هنوز راه گریز.”

ورونیک Proulx, رئيس جمهور از Manufacturiers et Exportateurs du Québec گفت: اعضای خود را در حال حاضر احساس خرج کردن.

“این خوب است که آن را به یک بودجه متعادل اما آن را نمی کند در نظر گرفتن این واقعیت COVID-19 شروع به تاثیر در کبک بخش تولید” Proulx گفت. “ما را دوست دارند که اقدامات لازم برای حمایت از شرکت ها در این رویداد این بیماری همچنان ادامه دارد.

“آنها به نظر نمی رسد به دست گرفته اند و به حساب چه چیزی اتفاق می افتد در جای دیگر و این واقعیت که اقتصاد بسیار اینتر-متصل است. کبک اقتصاد به خوبی می گذرد اما ما بسیار وابسته به آنچه اتفاق می افتد در جای دیگر.

“این بستگی دارد که چه تاثیر COVID-19 است. چه مدت آن طول می کشد. این یک چیز به دسترسی به مواد اولیه. اما اگر مانند چین و ایتالیا مردم نمی آمد و کار؟”

[email protected]

twitter.com/philipauthier

مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de