قبل از بودجه آخر هفته بخوانید: کبک در حال شنا کردن در پول اما هنوز کشتی بدهی اژدها

با وجود مازاد حدود 4.5 میلیارد کبک است که هنوز هم در میان بسیاری مدیون ولایت در کشور است. یک نگاهی به تصویر بزرگ مالی قبل از روز سه شنبه بودجه.

این خواهد بود که دوم بودجه وزیر دارایی اریک گیررد که قرار دادن یک چرخش جدید در جدید-بودجه-کفش سنت در سال گذشته توسط ورزشی کبک-ساخته شده در حال اجرا کفش. ژاک Boissinot / کانادا مطبوعات

کبک — از آن آسان خواهد بود برای دولت کبک basking در تب و تاب مالی مازاد به نتیجه گیری در این استان وارد کرده در خیابان پس از سالها ریاضت و شهرت به عنوان یکی از کانادا فقیرترین عموزاده.

فکر می کنم دوباره.

بدون شک وجود دارد در کبک مالی تصویر بهبود یافته بیش از چند سال گذشته کمک کرد تا در طول راه با شکستن رکورد رشد اقتصادی و مدیریت محتاطانه از گذراندن آغاز توسط دولت لیبرال قبلی. کسانی که عمل تولید یک رشته از بودجه متعادل شروع در سال مالی 2015-2016.

در حالی که ریاضت به لحاظ سیاسی منفور و نقش مهمی در لیبرال شکست در انتخابات 2018 ائتلاف Avenir کبک امروز می یابد خود را با بهره گیری از آن مالی گزاف گویی. ریاضت دوباره تبدیل شده تا در اخیر دولت مالی کارت گزارش منتشر شده توسط وزیر دارایی اریک گیررد Feb. 21.

داده ها نشان می دهد این استان است ، با هشت ماه اول سال 2019-2020 سال مالی پشت آن کل مازاد حدود 4.5 میلیارد دلار است.

که مازاد شماره انتظار می رود که به کوچک شدن قبل از گیررد میز 2020-2021 بودجه استانی سه شنبه — دولت انجام بسیاری از هزینه های خود را در پایان سال — اما گیررد بیشتر گریز از بسیاری دیگر از وزرا که ایستاده اند در سنتی بودجه روز کفش های جدید.


برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت دریافت یک کپی از 2019 بودجه سخنرانی از کبک وزیر دارایی اریک گیررد در 21 مارس 2019.

ژاک Boissinot / کانادا پرس

در دوم بودجه به عنوان وزیر گیررد است که انتظار می رود به اعلام جدید پول برای زیرساخت های حمل و نقل و CAQ طرح دولت برای مبارزه با تغییر آب و هوا.

برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت در حال حاضر هشدار داد Quebecers دولت می کند به اندازه کافی مالی راه گریز را بیشتر کاهش مالیات و کبک 500,000 بخش عمومی کارگران باید صبر کنید اگر آنها انتظار دارند یک قطعه بزرگتر از پای.

“این مازاد متعلق به Quebecers,” ایتالیایی, توالت گفت: در یک ماه سپتامبر حزبی جلسه در ریویر-du-Loup. “آنها نمی متعلق به اتحادیه های آنها نیست متعلق به گروه های فشار.”

اما در پشت گلگون شماره کمین چیزی شوم یک هیولا به نام های استانی بدهی و هر وزیر دارایی را به شما بگویم این است که یک موجودی است که بسیار سخت تر برای کشتن.

“بدون در نظر گرفتن بدهی مفهوم استفاده کبک همچنان یکی از مهمترین مدیون ولایت در کانادا” دولت گفت: در ماه نوامبر در یک اقتصادی به روز رسانی.

برای گیررد یک اقتصاددان و خزانه دار سابق بانک ملی بدهی بیش از نظری. این یک واقعیت او را به ستیزه با روزانه. در 2018-2019 بهره پرداخت بدهی به تنهایی بالغ $8.7 میلیارد — سومین دولت هزینه دسته پس از بهداشت و آموزش و پرورش.

و به عنوان وزرای باید تکرار برای دهه هر دلار پرداخت بهره است یک دلار کمتر برای تامین بودجه خدمات عمومی است.


می توانید کبک و وزیر دارایی اریک گیررد پیروزی بودجه نبرد ؟

ژاک Boissinot / کانادا پرس

تا جایی که کبک بدهی ایستاده است ؟ با توجه به سرمایه گذاری بخش کبک ناخالص بدهی در 31 مارس 2019 شد $199.1 میلیارد دلار است. این تعداد نشان دهنده مجموع بدهی صادر شده در بازارهای مالی و خالص بدهی از جمله برنامه های بازنشستگی و دیگر در آینده مزایای کارکنان دولت.

دولت استدلال می کنند آنچه مهم است وقتی که می آید به بدهی نه به اندازه بدهی اما توانایی دولت برای مقابله با بار. به همین دلیل بدهی است که اغلب محاسبه شده به عنوان یک درصد از تولید ناخالص داخلی یا GDP است که ارزش کل کالاها و خدمات تولید شده در اقتصاد در یک سال داده شده.

در کبک پرونده ناخالص بدهی $199.1 میلیارد نشان دهنده 45.8 درصد از تولید ناخالص داخلی. این CAQ را تعیین کرده است هدف از کاهش ناخالص بدهی به 45 درصد از تولید ناخالص داخلی و می گوید آن را دریافت وجود دارد در پایان 2019-2020 سال مالی.

ناخالص بدهی را به حساب دولت دارایی مانند ساختمان ها و زیرساخت ها است. همین دلیل است که دولت نیز با استفاده از مفهوم خالص بدهی.

به عنوان در مارس 31, 2019, Quebec خالص بدهی بار بود 39.7 درصد از تولید ناخالص داخلی در مقایسه با کانادا استانی به طور متوسط از 30.3 درصد است. گریه به دور از بد روز — 2012-2013 — که در آن در صد صدر در قابل توجهی 51 درصد است.

اما آن را هنوز هم بالا است. امروز تنها Newfoundland است بدتر خالص بدهی از کبک (44.7 درصد از تولید ناخالص داخلی). و حتی اگر آلبرتا منابع مالی را ضربه سخت نیوز — on Feb. 26 استان ارائه بودجه با دلار 6.8 میلیارد کسری — استان خالص بدهی است که هنوز هم کمتر از بسیاری از استان های’. آلبرتا خالص بدهی به نسبت تولید ناخالص داخلی است و تنها 9.9 درصد است.

این CAQ دولت در حال حاضر پروژه های خود را خالص بدهی را کاهش به 38 درصد از تولید ناخالص داخلی به عنوان مارس 31, 2020, و به 34 درصد در مارس 31, 2024.

این است که می گویند هیچ پیشرفت در نظر گرفتن اعداد پایین درجه یک. پی در پی وزیران دارایی — لیبرال Parti Québécois و CAQ — شامل مبارزه با بدهی های خود به برنامه های سیاسی و به دنبال از طریق با اقدامات و بتن.

کلید سلاح کبک استفاده کرده است به نبرد آن بدهی است که نسل صندوق. ایجاد شده توسط لیبرالها در ژوئن 2006 صندوق منحصرا اختصاص داده شده به بازپرداخت کبک را بدهی. آن را دریافت وجوه از انواع منابع از جمله کبک خود را در “آبی طلا” آب-قدرت حق امتیاز از آبی-Québec.

پس از انحراف مسیر 10 میلیارد دلار از این صندوق برای پرداخت بدهی های خود را در آخرین بودجه گیررد انتظار می رود که به فرو صندوق دوباره برای 2020-2021 بودجه او را در جدول این هفته است. مقامات نمی خواهند گفت در حال حاضر چقدر او را اختصاص به بدهی. دست نخورده, کتاب ارزش فعلی این صندوق را به 9 میلیارد دلار از 31 مارس سال 2020 است.

در آن زمان ایجاد شد و منتقدان گفت: نسل صندوق به مبلغ پنجره پانسمان اما امروز آن را تبدیل به یک ستون در استان برنامه ریزی. و کارشناسان می گویند که آن را می آید به مبارزه با بدهی جاده سفر است به عنوان قابل توجهی در ذهن رتبه اعتباری تحلیلگران به عنوان مقصد نهایی است.

“آنچه مهم وقتی که می آید به کاهش بدهی است که در آن ایستاده ایم اما در حال حاضر مسیر پیش رو” گفت: Daniel Béland مدیر مک گیل, موسسه مطالعه کانادا که بسیار نوشته است در مورد سیاست های مالی.

Béland گفت: بودجه “همه چیز درباره تجارت آف” به معنی تلاش بیش از حد در بدهی به معنی پول کمتر برای خدمات Quebecers همواره می گویند که آنها می خواهند و ارزش.

“آنچه مهم است این است که تکامل در طول زمان” او گفت:. “ما در حال انجام به مراتب بهتر از گذشته است.”

دیگران موافقم. در ماه جولای سال 2019 TD اقتصاددان Rishi Sandhi نوشت درخشان حساب کبک تلاش.

“همه گفت: این استان هنوز slayed کسری اژدها” Sandhi نوشت. “دولت باید در زمان خود ثابت قدم تعهد به ادامه بار بدهی خود را پایین تر و تلاش خود را می تواند پرداخت سود سهام برای سال آمده است.”

رسیده به تازگی Sandhi گفت که او تغییر ذهن خود را.

“بسیاری از بلند کردن اجسام سنگین انجام شده است” Sandhi گفت. “کبک انجام یک کار واقعا خوب.”

به نظر می رسد که پرداخت می شود. دولت لیبرال قبلی تلاش به دست آورده درخشان ستایش از دیگر تحلیلگران بیش از حد — حتی از مالی hawks در جناح راست Fraser Institute.

در ماه ژوئن سال 2017 بن ایسن یک عضو ارشد موسسه فریزر نوشت کبک در حال حاضر بیشتر معتبر از انتاریو که رفته از ثروت به ژنده پوش وقتی که می آید به بدهی خالص.

“واقعیت ساده این است که در حالی که انتاریو و کبک هستند و هر دو در حال حاضر بسیار مدیون ولایت وجود دارد بسیار مهم است تفاوت” ایسن نوشت. “کبک را متوقف کرده است و با اضافه کردن بدهی های جدید و انتاریو است که هنوز هم ستون آن را با بدهی بیشتر انتظار می رود در سال آینده.”

کاهش بدهی می پردازد در قالب کاهش هزینه های استقراض را به عنوان به خوبی. در 16 ژوئن 2017 استاندارد اند پورز روز رسانی کبک رتبه بندی اعتباری از A+ AA – برای اولین بار از سال 1993. مودی Aa2 امتیاز برای کبک شده است برای چندین سال.

بنابراین می توانید کبک برنده نبرد ؟ هیئت داوران است.

در ماه فوریه منتشر شد, یک مطالعه تولید شده توسط Institut du Québec یک مخزن فکر می کنم که تلاش می کند برای هدایت سیاست عمومی می گوید: اگر دولت کبک چوب با وضعیت موجود سیستم جمع آوری درآمد و مخارج آنها در این استان را غرق به کسری موقعیت 2024-2025.

اولین کسری بودجه خواهد رسید $945 میلیون و سپس برگردند تا به 6.2 میلیارد دلار توسط 2029-2030. مطالعه نقاط به دو عامل برای لغزش: رشد اقتصادی را کند می کند و مردم ادامه خواهد داد به سن که جرقه بیشتر هزینه های دولت. که در آن خواهد که منجر ضد بدهی دستور کار?

و Sandhi گفت: با مسائل جدید در افق از اثرات آهن محاصره به کروناویروس در حال حاضر است زمان برای دولت به انحراف از آن صرف نظر دارد به نبرد با بدهی زیرا آنها ممکن است نیاز به پول برای استفاده فوری.

[email protected]

twitter.com/philipauthier

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im