Dwayne راث مدیر عامل فورت مک کی Metis گروه صحبت می کند در طول یک Metis رویداد جشن دانیلز در مورد فورت مک موری در شنبه مارس 16, 2016. وینس Mcdermott / Postmedia

در سال 2016 یک اهمیت تصمیم صادره توسط دادگاه عالی کانادا است. شناخته شده به عنوان Daniels تصمیم گیری را تمدید مزایای فدرال فراهم شده به “سرخپوستان” را به عنوان تعریف شده در بخش 91(24) از سال 1982 قانون اساسی عمل به کانادا متیس مردم است.

در طول بیش از یک صد سال از تاریخ پر سر و صدا که در آن اجداد من در تلاش برای ساخت جوامع کنده کاری منحصر به فرد فرهنگی و تاریخی در کانادا, ما در حقوق از دست رفته مردم است. مردم از مخلوط میراث و نامشخص وضعیت. اما ما مبارزه برای به رسمیت شناختن ما بومی و وضعیت آن را به دست آورد از طریق دیوان عالی کشور است. من در اتاوا به شهادت به این رویداد به عنوان بسیار زیادی بودند من همکار متیس مردم است. این یک زمان بسیار طولانی در آینده.

پس از متیس مردم از ساحل به ساحل شده اند و کار با دولت فدرال برای اجرای Daniels تصمیم گیری است. جای تعجب نیست که این بدان معناست که بسیاری از مقررات و کشمکش است. اما آن را نیز بدان معنی طرح متیس ساختار حکومت و تعریف که دقیقا متیس و در حال حاضر به عنوان مزایای که برای اولین بار سازمان ملل و Inuit مردم داشته باشد.

این روند به فرانک یک چالش بوده است. در پی Daniels تصمیم گیری وجود داشته است کسانی که متاسفانه تلاش کرده اند که به اهرم نیاز به ساختار حکومت است که نشان دهنده متیس مردم به شخصی به دست آوردن قدرت و دسترسی به منابع مالی. اکثر متیس مردم معتقدند که اگر برنامه وجود دارد و یا کمک های مالی که به خود اختصاص داده به متیس مردم است که آنها باید اختصاص داده شود در سطح جامعه درست مانند کانادا اولین کشور. اما برخی از گروه ها مانند آلبرتا خودخوانده “متیس ملت آلبرتا انجمن” یا MNAA ساخته اند پررنگ ادعا می کنند که می تواند وجود داشته استانی انجمن مثل ایشان که نشان دهنده منحصر به فرد تمام متیس مردم در سراسر آلبرتا. در این خودخوانده استانی سازمان امید به مداخله خود را بین سطوح دولت کسب و کار و فرد متیس جوامع به استفاده از شغل و پول هستند که همراه با مشاوره و آشتی سرمایه گذاری کسب و کار در داخل و اطراف cenovus.

خوشبختانه مردم در اعتراض به این, نیازی و پر هزینه تظاهر حکومت. در آلبرتا دادگاه حکم داد که MNAA است نه یک سطح دولت است و هیچ صلاحیت به جز آن دسته از افرادی که از عضویت در MNAA. مانند یک باشگاه است. آنها هیچ صلاحیت بیش از جوامع یا متیس مردم در بزرگ و متیس مردم باید از حقوق مانند برداشت با یا بدون یک MNAA کارت.

بیشتر نگران کننده برخی از این سازمان ها هستند و امیدوار به گسترش حمایت خود را از پایه با اعطای متیس وضعیت به غیر از متیس مردم است. ملی کانادا متیس انجمن متیس شورای ملی به تازگی مواخذه یک استان انتاریو سازمان برای این عمل.

اما آیا هر یک از این ماده به کانادایی ها? آن می کند. زمان بزرگ. به دو دلیل.

برای اولین بار پس از Daniels تصمیم برخی از کانادایی ها نگران بودند که متیس وضعیت (و در نتیجه “هند”, ” status) با همه همراه آن حقوق و امتیازات ممکن است ارائه willy-nilly به هر کسی با حتی دور ترین یا الکی ادعا می کنند از متیس و نسب. که floodgates خواهد باز شاید میلیون ها کانادایی به خود شناسایی به عنوان متیس. متاسفانه این یک تهدید واقعی است. به دنبال پول است. بیشتر متیس مردم قدرت بیشتری برای گروه های که ادعا می کنند به نمایندگی از متیس مردم است.

دوم, آشتی و مشاوره فعال هستند فایل ها قبل از استانی و دولت های فدرال و دادگاه. تصور کنید حقوقی باتلاق بیش ملی پروژه های زیربنایی اگر خودخوانده متیس نمایندگان باید اقتدار به متیس وضعیت و سپس به نمایندگی از این افراد در مسیر و یا در نزدیکی زمان یا پروژه های آینده است. این نتایج می تواند حقوقی و قضایی هرج و مرج است.

راه حل این است که کاملا ساده است. اکثر متیس مردم زندگی می کنند در یا در نزدیکی سنتی متیس جوامع تاسیس بیش از 100 سال پیش. ما می توانیم مسیر ما خانواده اصل و نسب; ما می دانیم که ما که هستیم. کسانی که متیس جوامع باید بموقع منتخب و پاسخگو شوراهای یا تخته. این خط بین دولت و کسب و کار و متیس مردم باید در جریان از طریق آن جامعه تخته یا شوراها به طور مستقیم به مردم آنها را بموقع نمایندگی کند. نه از طریق استانی و یا منطقه ای سازمان است که هیچ ارتباط در سطح جامعه و رانده تمام انگیزه های غلط.

اواخر این ماه یک ائتلاف از تاسیس متیس جوامع در شمال آلبرتا دیدار خواهد کرد تا به طور رسمی اعلام کرد که استانی MNAA نماینده ما. ما ارسال یک سیگنال به دولت و کسب و کار است که MNAA هیچ قانونی یا اخلاقی سازمان به نمایندگی از متیس افراد یا جوامع است. هدف ما این است که به وضوح به روابط ما با کانادا است. همه کانادایی ها باید به تماشای این فرایند است. به دلیل قطع بال ساخته شده تا متیس نمایندگان است که می تواند به دست آوردن از ساخت تا متیس مردم است که در هر کانادایی منافع.

Dwayne راث مدیر عامل فورت مک کی متیس ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im