نظر: بیایید اعمال اقتصادی ‘عرضه و تقاضا’ به آلبرتا مدیکر

بیایید اعمال اقتصادی ‘عرضه و تقاضا’ به آلبرتا مدیکر می گویند دو پزشک متخصص در مراقبت از خانواده. مولی رایلی / آسوشیتد پرس

در کانادا, پزشکان توزیع شده بد: یک عرضه بیش از حد در شهرستانها و از جان گذشته کمبود در مناطق روستایی است. حتی برای متخصصان وجود دارد کمبود در بسیاری از شهرهای کوچکتر که نیاز به “به طور کلی متخصصان” به جای subspecialists. برخی از مناطق باید استخدام پزشکی بین المللی برای فارغ التحصیلان پزشکی خانواده یا متخصص خدمات چون کانادا فارغ التحصیلان تمایلی یا نه آموزش دیده برای کار وجود دارد.

بسیاری از تازه متخصصان واجد شرایط رقابت برای پیدا کردن یک کار است که آنها تمایل دارند در مراکز شهری. بسیاری از متخصصان اضافه کردن اضافی سال آموزش به کسانی که موقعیت و جامعه پرداخت برای پزشکان به “کار” نه “انجام این کار است.”

وجود حداقل دو دلیل برای این اتفاق می افتد. ما آموزش سیستم های تکامل یافته برای تولید زیر متخصصان که رقابت برای موقعیت های علمی در بیمارستان های آموزشی; و به اندازه کافی پزشکان خانواده به ویژه برای مناطق روستایی کار می کنند. پس از آن وجود دارد اقتصاد: نه تنها پزشکان درآمد و همچنین سرمایه گذاری های عمومی در سیستم های که در آن کسانی که پزشکان انجام کار خود را.

تمام سیستم های بهداشتی در کانادا بازتاب گسترده ای واريانس پزشک درآمد. در آلبرتا متوسط خالص درآمد روزانه خود را برای بالا تخصص بخش است که سه بار که از خانواده پزشکی است. متوسط خالص درآمد روزانه از تمام تخصص های دیگر رویکردهای دو بار که از میانگین آلبرتا پزشک خانواده.

بهترین موقعیت در پزشکی هستند که به صورت آکادمیک آموزش متخصصان بیمارستان. آنها باید فکری جالب در تیم کار می کنند با همکاران و حمایت از کارکنان و کارآموزان که انجام این کار بسیار سخت در تماس کار می کنند. آنها می توانند صرف زمان مورد نیاز برای مراقبت از بیماران به درستی انجام تحقیقات و کمک به انتخاب خود نظم و انضباط. آنها با بودجه عمومی بالا با کیفیت زیرساخت ها و تجهیزات اضافی و بودجه توسط بشردوستانه کسب و کار و اهدا کنندگان.

در مقابل پزشکان خانواده پرداخت می شود و انتظار می رود به کار سریع دیدن بیماران در هر 10 تا 15 دقیقه با وجود دانستن این که بسیاری از نیاز به زمان بیشتری است. از اوایل 2000s شده است وجود دارد برخی از سرمایه گذاری های عمومی و پشتیبانی در قالب کوچک مشترک تیم از طریق مراقبت های اولیه اصلاحات اما به مراتب از آن نیاز به ارائه “بیمار محور پزشکی صفحه اصلی” مدل تحویل از انتخاب. این “خط مقدم” از مراقبت های بهداشتی تا حد زیادی ساکن در درمانگاه است که تاسیس شده و متعلق به اداره شده توسط پزشکان خانواده.

در مناطق روستایی با مشکلات بیشتری هستند. به اندازه کافی وجود ندارد و پزشکان و بنابراین حجم کار بیشتر است و محدوده کار پزشکان روستایی است گسترده تر از در مراکز شهری. در زمان آنها تحت فشار قرار دادند به محدوده تخصص خود و استقامت. روستایی پزشکان به درآمد بالا چون آنها کار سخت تر و طولانی تر است. زمانی که آنها دسترسی به, اجتماعی و فرهنگی امکانات کمتر از در شهرستانها. مدارس خوب و امکانات برای پرداخت تمام مالیات دهندگان اما به طور نامتناسبی در واقع بزرگتر مراکز شهری.

جای تعجب نیست که این مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی و سرمایه گذاری تولید و نتایج را مشاهده می کنیم. تحقیقات نشان می دهد قوی سیستم مراقبت های بهداشتی است که بر اساس کار پزشک خانواده و تیم خود و جامعه پرستاران است اما هزینه های جاری را منعکس نمی کند که شواهد.

به پایدار ما نیاز به افزایش قابل ملاحظه پزشکی خانواده منابع در مناطق روستایی و جوامع از راه دور و عرضه بیشتر “به طور کلی متخصصان در مراکز منطقه ای. ما در برنامه آموزشی نیاز به تمرکز بر روی جمله “به طور کلی متخصصان” به جای زمان فوق تخصصی تمرکز. این امر کوتاه شدن دوره های آموزشی برای این متخصصان در حالی که هنوز ارائه مهارت و تجربه به “انجام کار” و نه “کار” و کاهش بی فایده سرمایه گذاری عمومی است.

تنظیم درآمد برای تخصص گروه می تواند فعال, دولت به سرمایه گذاری در زیرساخت های اولیه و مراقبت و حمایت از تیم در بیمار-محور خانه پزشکی و امن و موثر انتقال از مراقبت بین بیمارستان ها و مراقبت های اولیه. به سادگی استفاده از پایه تئوری اقتصادی — با افزایش سرمایه گذاری های عمومی در مراقبت های اولیه به خصوص در مناطق روستایی و کاهش “قیمت” است که در آن پزشک oversupply — می تواند به حل این مشکلات اگر دولت شجاعت به انجام این کار.

جیمز یک دیکنسون یک استاد پزشکی خانواده و جامعه علوم سلامت در دانشگاه کلگری. Allan M. Bailey یک استاد بالینی پزشکی خانواده در دانشگاه آلبرتا و یک جامعه مبتنی بر پزشک خانواده در Spruce Grove, Alta., و executive عضو بخش پزشکی خانواده از آلبرتا انجمن پزشکی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im