موجو کافه را پر می کند یک نیاز خاص در جان رنی دبیرستان

راه اندازی به عنوان بخشی از مهارت های زندگی در برنامه درسی هفتگی کافه برای معلمان و کارکنان اجرا شده توسط دانش آموزان با نیازهای ویژه.

برونو دی چزاره راست و بوکر جیمز دانش آموزان معلول در خدمت معلم Caitlin Archipow در موجو کافه در جان رنی دبیرستان در Pointe Claire غرب مونترال شنبه ژانویه 29 سال 2020 است. ادغام مشاوران کتی Hordij راست و Beverlee Gauthier نظارت. John Mahoney / Montreal Gazette

هنگامی که برونو دی چزاره باعث می شود اعلام شنیده سراسر جان رنی دبیرستان در روز چهارشنبه صبح که موجو در کافه باز خواهد شد برای کسب و کار در زنگ تفریح او را تحویل است که با اعتماد به نفس و حرفه ای پیام خود را پر جنب و جوش و روشن است.

“هر کسی دوست دارد من اعلام,” او گفت:. “این باعث می شود مردم لبخند.”

Di Milano, 16, یکی از شش دانش آموزان با نیازهای ویژه در Pointe-Claire دبیرستان که سازماندهی و اجرای هفتگی کافه برای معلمان و کارکنان آن را راه اندازی در پاییز سال 2018 به عنوان بخشی از مهارت های زندگی در برنامه درسی در مدرسه وزارت منابع.

این برنامه ایجاد شده توسط ادغام مشاوران Beverlee Gauthier و کتی Hordij که کمک به دانش آموزان به عنوان آنها با هم کار کنند در منو و نگاه به یوتیوب برای ویدئوها از دستور العمل های. تاپیک های مختلف قرص مربع و کوکی ها در هر هفته و انتخاب در اخیر روز شنبه بودند لیمو قره قاط قرص سنگ مرمر یکجور دوربین عکاسی مربع و شکلات کوکی ها.


برونو Di Milano, centre, Brandon چانگ چپ و بوکر جیمز دانش آموزان با نیازهای ویژه در جان رنی دبیرستان در Pointe-Claire, راه اندازی, موجو, کافه با کمک از ادغام دستیار Beverlee Gauthier.

John Mahoney / Montreal Gazette

آنها را برای خرید مواد تشکیل دهنده در نزدیکی پیراهن زنانه دامن بلند گفت: روهان پاتل یکی دیگر از دانشجویان در این برنامه — و یکی از شناخته شده برای مهارت خود را در ساخت تاریخ مربع. سپس آنها را جمع آوری در یک آشپزخانه کوچک در مدرسه و شروع به کار در این دستور العمل است.

در میان مهارت های به دست آوردن آنها از طریق این برنامه در حال کار با هم به عنوان یک تیم, اندازه گیری, دست زدن به چاقو عامل فر و تمیز کردن: دی چزاره و شاگردی براندون چانگ به خصوص خوب در شستشو و گفت: Gauthier و Hordij. Patel, 15, خشک و بوکر جیمز همچنین 15, خوب است در قرار دادن همه چیز در محل مناسب خود.

شش دانش آموزان در میان حدود 300 در جان رنی جمعیت 1300 که نیازهای ویژه دارند که طیف وسیعی از آموزش و معلولیت رشدی به چالش های فیزیکی است. بسیاری از آنها به طور منظم در کلاس های درس, اما کسانی که در این موجو کافه برنامه نیست. حضور آنها در ورزشگاه و هنر کلاس با دانش آموزان دیگر اما در غیر این صورت آیا به دنبال یک برنامه علمی منظم و نمی خواهد دریافت دبیرستان ترک گواهی. هنوز هم هستند خوش آمدید در مدل و مراسم مجلس.

“آنها بخشی از این مدرسه گفت:” مارگو O’donohue ادواردز ویژه آموزش و پرورش تکنسین در منابع وزارت Lester B. Pearson هیئت مدیره مدرسه و هماهنگ کننده موجو کافه برنامه. و هدف این است که به تمرکز بر روی آنچه که دانش آموزان می توانید انجام دهید نه در محدودیت های خود را, او گفت:.

یک فنجان جو یک فنجان قهوه دانش آموزان گفت: در حالی که توضیح کافه به نام و موجو بیشتر به معنی قهوه.


شرکت دانش آموزان از سمت چپ بوکر جیمز, Brandon چانگ و برونو دی چزاره صبر کنید برای مشتریان در موجو کافه در جان رنی دبیرستان در Pointe-Claire.

John Mahoney / Montreal Gazette

موجو کافه تنظیم شده است تا در یک آلاچیق در مدرسه در طبقه دوم. دانشجويان صبر کنید تا زمانی که ممکن است قبل از زنگ تفریح برای دم کردن قهوه ترکیبی از اجاقها طوری که آن را تازه و داغ گفت: O’donohue ادواردز. شیر, خامه و شکر را در مجموعه ای را برای مشتریان خود را کمک.

در طول 15 دقیقه در زنگ تفریح که کافه باز است و دانش آموزان دیدار و خدمت به مشتریان خود.

“ما می گویند” سلام آنچه شما می خواهم امروز؟'” گفت: Chung, 14.

هر مورد هزینه یک دلار است. اگر معلمان ندارد و تغییر دقیق این دانش آموزان را تغییر دهید. “ما به آنها بگویید که چقدر آنها به ما بدهکار است و چقدر ما در حال بدست گرفتن و دادن” گفت: Chung. او دی چزاره و آروین عبداللهیان-Sohi نوبت در پول نقد.

“ما سعی می کنید و آنها را تغییر دهید تا به طوری که آنها می توانید یادگیری مهارت های مختلف گفت:” O’donohue ادواردز.

خرید تکمیل کرده است و به ما می گویند با تشکر از شما برای خرید در موجو کافه'” گفت: Chung.


براندون چانگ هرچه قهوه تحت نظارت یکپارچه سازی aide Beverlee Gauthier به عنوان همکار دانش آموزان با ناتوانی بوکر جیمز و برونو دی چزاره نشسته در خدمت مشتریان در موجو کافه در جان رنی دبیرستان در Pointe-Claire.

John Mahoney / Montreal Gazette

گفت: ادغام دستیار Hordij: “برنامه بزرگ برای کودکان و نوجوانان: آنها یادگیری مهارت های اجتماعی و خرید, برنامه ریزی, ارتباط, اجتماعی, پیروی از دستورات و کار با پول — و آن آنها را می آموزد و مسئولیت.

“شما می توانید ببینید که چگونه افتخار آنها. آنها آن را واقعا جدی است.”

به شانا کاتز یک چرخه یک معلم تاریخ در جان رنی روشن است که “دانش آموزان زمان زیادی را قرار داده و مراقبت و تلاش به موجو کافه.”
مورچه معلمان هیجان زده به جمع آوری در اطراف کافه جداول و معاشرت برای چند دقیقه او گفت:.

“این یک فرصت برای خارج شدن از کلاس درس در زنگ تفریح و چیزی است که ما نگاه به جلو به.”

به طور متوسط در چهار شنبه 20 یا 25 معلمان معمولا صرف $2 هر کدام در موجو کافه. برخی از این پول می رود به سمت خرید از مواد تشکیل دهنده برخی از underwrites گاه به گاه گروه تفرج و برخی می رود به موسسه خیریه: علل از جمله خشخاش صندوق Dans la Rue در جامعه راک خدمات در Pierrefonds و جان رنی سالانه کریسمس سبد درایو. در بهار گذشته دانش آموزان اهدا درآمد حاصل از کافه برای کمک به قربانیان سیل در غرب جزیره است.

“ما به جایی که ما زندگی می کنند” چانگ گفت.


ادغام مشاوران Sherri راجرز راست و لارا Sudia کمک به دانش آموزان آروین عبداللهیان-Sohi راست و Boghenama Hamershah چرخ خود موجو کافه قهوه و پخته سبد کالا از طریق سالن در جان رنی دبیرستان در Pointe-Claire.

John Mahoney / Montreal Gazette

ادغام مشاوران Sherri راجرز و لارا Sudia نیز درگیر با کافه; دانشجو Boghenama Hamershah است در یک صندلی چرخدار و به آنها کمک کنند خود را; آنها همچنین مسئول موجو 2 Go برنامه یک نوع از ماهواره به موجو کافه در مدرسه همکف.

برای جان رنی منشی هدر Szemenyei-Milne, چهار شنبه است که “بهترین روز هفته است.”

با دانش آموزان به طور مداوم آمدن با آن را دشوار برای او را به دور از او پست: بنابراین او متکی به دانش آموزان با موجو 2 سبد خرید بروید و توقف در مسیر به کافه منظم نقطه را به یک فنجان گرم جو.

[email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de