اسپرسو با … جو دو سر ، آلبرتا کشاورزان دیدن یکی دیگر از کارخانه های مبتنی بر فرصت

فروش خرده فروشی از جو دو سر شیر است که سر به فلک کشیده در ایالات متحده بیش از شیر بادام به عنوان سریعترین رشد غیر لبنی جایگزین برای شیر

جسیکا McCarrel صاحب Kaffeeklatsch کافی شاپ در کامبرین مرکز سلامتی به شمار برای یک عکس با یک شیر جو اسپرسو. آذین غفاری/Postmedia

جسیکا McCarrel به وضوح به یاد اولین بار که او ساخته شده یک اسپرسو با شیر جو جدید غیر لبنی شیر جایگزین در حال حاضر مصرف آمریکای شمالی توسط طوفان.

“من واقعا هیجان زده می گوید:” McCarrel صاحب Kaffeeklatsch یک قهوه همراه پذیرایی شرکت در کلگری. “آن را نمی دلمه با اسیدیته قهوه مانند برخی از دیگر شیر جایگزین. من می تواند واقعا خوب فوم با آن من می تواند هنر اسپرسو با آن و همه از آن . . . خیلی با حال بود افسانه به کار است.”

از آن پس McCarrel — که او نیز به اجرا در قهوه کیوسک در آلبرتا خدمات بهداشتی ساختمان در جانبازان محل n. w. — شده است بطور دلپذیر شگفت زده چگونه به سرعت مشتریان خود را در حال رفتن را از طریق او تامین خامه گیاهی مایع است.

“وجود دارد همیشه تقاضا برای شیر جایگزین, اما بسیاری از آنها را رک و پوست کنده نمی طعم خوب قهوه,” او می گوید. “این جو شیر طعم بهتر کار می کند با قهوه.”

در مزرعه اش در شهرستان بیش از حد یک ساعت رانندگی در جنوب شرقی ادمونتون برنت Boettger نیز غافلگیر شده توسط آخرین روند در گیاه مبتنی بر خوردن. Boettger یک جو کشاورز بوده اند و با افتخار از این محصول شهرت به عنوان یک قلب سالم حبوبات. اما او نمی توان پیش بینی که جو — که کانادا یکی از بزرگترین صادر کننده مباهات 75 درصد از بازار جهانی — تبدیل عزیزم مستقل کافی شاپ ها و نوپرست فروشگاه های مواد غذایی تقریبا یک شبه.

با توجه به بلومبرگ کسب و کار خرده فروشی از شیر جو در ایالات متحده افزایش یافت و از رقم 4.4 میلیون در سال 2017 به 29 میلیون در سال 2019 بیش شیر بادام به عنوان سریعترین رشد غیر لبنی جایگزین برای شیر. شرکت سوئدی Oatly که در پشت بهترین و شناخته شده با نام تجاری شیر جو و منابع بسیاری از آن جو از کانادا چمن زار دیده است تقاضای بالا رفتن سرسام آور و سه رقمی و رشد فروش سالانه پس از ورود به بازار ایالات متحده در سال 2016.

به تازگی استارباکس اعلام کرد این امر اضافه کردن یک شیر جو آشامیدنی به آن منو در 1,300 مکان در غرب میانه آمریکا — بخش جدید پایداری برنامه که از طریق آن استارباکس با هدف فشار مصرف کنندگان نسبت به گیاهی جایگزین در تلاش برای کاهش انتشار کربن.

“این یک چیز سرگرم کننده برای دیدن” Boettger می گوید. “هر چیزی قرار می دهد که جو بر روی نقشه و مردم صحبت کردن در مورد آن است که همیشه یک چیز خوب برای این صنعت است.”

در حالی که شیر جو در حال رشد است در محبوبیت آن هنوز هم باعث می شود تا فقط کسری از جایگزین شیر در بازار است که به شدت تحت سلطه محصولات ساخته شده با سویا و بادام. کانادا تولید حدود 4.2 میلیون متریک تن جو در سال 2019 با توجه به آمار کانادا با بسیاری از که تولید رخ داده در سه استان. برای دشت جو تولید کنندگان به واقع احساس اثر شیر جو شوق و آمریکای شمالی مصرف کننده تقاضا برای این محصول را به رشد انبوه.


یک جو برداشت نزدیک در جریان اوج آلتا.

Postmedia Archives

“از آنچه من درک می کنم از یک فنجان جو آنها می توانند چهار فنجان جو دو سر و شیر” Boettger گفت. “هنگامی که شما در مورد آن فکر می کنم و فکر می کنم در مورد چگونه ما باید دانه تریلر از جو و سطل از جو که بسیاری از creamers است که باید مورد استفاده در استارباکس.”

هنوز هم هیچ کس نمی تواند انکار کند که جو داشتن یک لحظه. وگان کافه ها و رستوران ها در سراسر این قاره هستند و حتی در خدمت شیر جو بستنی — در واقع محققان در دانشگاه آلبرتا و NAIT خود را توسعه داده اند که از نسخه حبوبات مبتنی بر درمان های یخ زده. اگر این نوع از ارزش افزوده محصولات را در میان مصرف کنندگان آن می تواند خبر خوبی برای آلبرتا کشاورزان است. این استان ممکن است قادر به رشد بادام یا دیگر محبوب لبنی جایگزین مانند برنج یا نارگیل, اما جو به کشاورزان دشت فرصتی برای سرمایه گذاری در این کارخانه بر اساس نیروی عظیم منهدم کننده.

Calgarian Kelsey Linsig که به دنبال یک رژیم غذایی وگان به تازگی روشن از شیر بادام به شیر جو تا حدودی به دلایل زیست محیطی. یک 2018 مطالعه از دانشگاه آکسفورد پیشنهاد یک لیوان شیر گاو تولید می کند تقریبا سه برابر گازهای گلخانه ای از هر گونه گیاهی در شیر جایگزین. اما حتی در میان رقبای خود جو می آیند محیط زیست برنده است. یک کارتن شیر بادام برای مثال نیاز به هشت تا نه برابر مقدار آب برای تولید به عنوان شیر جو.

برای Linsig واقعیت این است که جو در حال رشد حق در اینجا در آلبرتا نیز یک نقطه فروش, او گفت:.

“وجود دارد یک چیز بزرگ است در حال حاضر با خوردن محلی و خرید به صورت محلی” Linsig گفت. “من فکر می کنم که قطعا چیزی که به ذهن مردم زمانی که آنها انتخاب آنچه که آنها در حال خرید.”

Sylvain Charlebois ارشد مدیر کشاورزی-مواد غذایی آنالیز آزمایشگاه در دانشگاه Dalhousie گفت: شیر جو روند یک “فرصت” برای کشاورزان کانادایی.

“شیر جو چک جعبه های بسیاری از پایداری و رفاه حیوانات به تولید داخلی گفت:” Charlebois که نوشته شده است به طور گسترده مورد اعتقاد خود را که جایگزین شیر روند جادوها مشکل برای کانادا لبنی بخش. “این واقعا یک محصول خوب با تعداد زیادی از پتانسیل و حدس بزنید چه آن را در واقع سلیقه خوب است.”

Charlebois گفت: فقط به عنوان شرکت های سرمایه گذاری در عدس و پالس پردازش در چمن زار به سرمایه گذاری در این کارخانه بر اساس بازار, بنابراین بیش از حد باید کانادا کار برای ساخت یک زنجیره ارزش برای حمایت از آن جو جاه طلبی.

“این اتفاق می افتد 10 تا 15 سال دیر با پالس اما حداقل این اتفاق می افتد,” او گفت:. “همان اتفاق می افتد, برای, جو, اما ما در حال رفتن به نیاز به سرمایه و دانش و مهمتر از همه رهبری است.”


جسیکا McCarrel می گوید: جو دو سر شیر مخلوط و با قهوه و طعم بهتری نسبت به سایر جایگزین های شیر.

آذین غفاری/Postmedia

دشت جو Growers Association (POGA) — داوطلبانه سازمان است که با هدف ترویج منافع جو کشاورزان و جو بازاریابی در آلبرتا Sakatchewan و Manitoba — خوشحال است توسط علاقه رو به رشد در شیر جو و نمایش استارباکس’ حرکت به ترکیب آن ها به منوها را به عنوان چیزی است که احتمال معرفی این محصول به حتی بیشتر مصرف کنندگان است.

اما POGA مدیر اجرایی شانا Mathieson گفت: بسیاری از کانادایی جو کشاورزان نیز بالا بردن گاو و یا فروش جو برای خوراک به تولید کنندگان لبنیات — بنابراین این سازمان است که در مورد به ترویج این دیدگاه که مصرف حیوانات محصولات مبتنی بر این است که به نوعی مضر یا بد. (در حالی که کانادا در صنایع لبنی متمرکز شده است در انتاریو و کبک وجود دارد بیش از 500 مزارع لبنی در آلبرتا. لبنی کشاورزان از کانادا می گوید: صنعت متعهد است به شیوه های پایدار و مسئول فقط یک درصد از کانادا در مجموع انتشار گازهای گلخانه ای).

“موضع ما در این جو رشد مدیره است که آن را بیشتر سازگار با محیط زیست به نوشیدن شیر جو در مقابل لبنی شیر” Mathieson گفت. “ما انجام می شود که مطالعه و ما نه در آن نگاه کرد. ما را تشویق مردم به نوشیدن شیر است که بهترین راه حل برای آنها و امیدوارم جو شیر متناسب برای برخی از مردم است.”

[email protected]

Twitter.com/AmandaMsteph

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im