لری فینک و یک شکل جدید از سهامداران توانمندسازی

X

داستان جریان

مقالات اخیر

تا حدودی میدان راه من می خواهم به این استدلال که لری خبرچین, مدیر عامل شرکت بلکراک است ایجاد یک شکل جدید از سهامداران توانمندسازی. متاسفانه من این را به عنوان یک توسعه مثبت برای اداره امور شرکت.

در پست های اخیر در کلمبیا مدرسه حقوق, آبی, آسمان صاف وبلاگمن ارائه خلاصه ای از مقاله “خطرات و پاداش سهامداران رای گیری.” هدف از مقاله من است که برای پر کردن شکاف ها در فهم جمعی ما از سهامداران رای گیری یک موضوع است که نمی توانید به اندازه کافی توجه است. چه من استدلال می کنند این است که یک سرمایه گذار نهادی است رای گیری به طور کلی خواهد بود ناآگاهانه و به حدی همیشه منعکس کننده تعصبات از سرمایه گذار را مدیریت. از سیاست دیدگاه من نتیجه گیری که “رگولاتور سهامداران و مدیران همیشه باید بسیار با احتیاط از هر گونه پیشنهاد برای افزایش استفاده از سهامدار رای گیری به عنوان یک تصمیم گیری ابزار.”

در مقابل به من ارسالکن Bertsch شورای سرمایه گذاران نهادی نیست به طور مستقیم حمله من فرض است که یک اقدام جمعی مشکل در سهامداران رای دادن آگهی به اطلاع سهامداران و یا استدلال من را در مورد ناتوانی سرمایه گذار پاسداشت تیم یا پروکسی مشاوران برای حل این مسئله و نحوه فعلی اجرای وظایف امانتی را حل نمی کند دیگر مشکل سرمایه گذار نهادی تعصب در سهامداران رای گیری. او با تمرکز بر من مقاله تناوبی مرجع به سهامداران توانمندسازی—تمایل برخی سهامداران برای مشارکت بیشتر در اداره امور شرکت—و چگونه درک من از وجود آن اغراق شده است.

من البته مخالف با Bertsch انتقاد. من نیاز به نگاه هیچ بیشتر از لری فینک را 2020 نامه ای به مدیران عامل به نشان می دهد که چرا Bertsch اشتباه است.

در فینک نامه او برای اولین بار قرار می دهد جلو نگرانی های خود را در مورد تغییر آب و هوا و چگونه آن را تحت تاثیر قرار, مالی, تصمیم گیری در هیئت مدیره و سرمایه گذار سطوح. نمایشگاه به اندازه کافی. او همچنین باعث می شود که معقول بیانیه ای که “تحت هر سناریویی انرژی انتقال هنوز هم دهه ها طول بکشد. با وجود های اخیر پیشرفت های سریع فن آوری هنوز وجود ندارد به طور جایگزین بسیاری از امروز ضروری با استفاده از هیدروکربن ها.” همچنین برای کمک به سرمایه گذاران حرکت در این جهت است که معقول به نظر می رسد و احتمالا کسب بلکراک پول زیادی بیشتر از تمرکز بر مدیریت هزینه بودجه اول فینک اعلام کرد که بلکراک خواهد بود جابجایی منابع خود را به طوری که آن را می تواند ارائه پایدار EFTs و وجوه متقابل.

اما پس از آن فینک می رود ریل به تمام جهان جدید از سهامداران توانمندسازی. به جای نگه داشتن تمرکز بر روی آنچه در بلکراک این شرکت که او اجرا می شود می توانید انجام دهید برای پاسخ به تغییرات آب و هوایی او سوئیچ را به آنچه که او در حال رفتن به تقاضای عمومی هر شرکت است که در آن بلکراک دارای واگذار رای گیری قدرت. است که تقریبا در هر دولتی ایالات متحده شرکت که در حال حاضر معاملات در ایالات متحده بورس و یا بیش از حد.

او برای اولین بار می خواهد هر شرکت عمومی با استفاده از استانداردهای ارائه شده توسط پایداری هیات استانداردهای حسابداری به فاش کردن نه تنها آب و هوا را تغییر داده اما اطلاعات در مورد “چگونه هر یک از شرکت در خدمت آن مجموعه ای کامل از ذینفعان از جمله تنوع نیروی کار خود را به پایداری آن زنجیره تامین و یا چگونه به خوبی از آن محافظت می کند مشتریان خود داده است.” فینک توجیه نمی کند نیاز از این بیشتر غیر-آب و هوا-تغییر آشکار است.

این نه فقط درخواست شده اما نیاز آشکار—با مجازات تخته که منطبق نیست. با توجه به فینک “ما خواهد بود به طور فزاینده دفع به رای در برابر مدیریت و اعضای هیئت مدیره زمانی که شرکت ها پیشرفت کافی در پایداری مربوط به افشا و شیوه های کسب و کار و برنامه های اساسی آنها است.”

بله, آن خواهد شد لری فینک و حدود 20 عضو متحده سرمایه گذار پاسداشت تیم دیکته پایداری مربوط به افشاگریهای (که بدان معنی است که تقریبا هر شرکتی حکومت مسئله ای است که یکی از فکر می کنم بر اساس داده های جدید که خواستار), شیوه های کسب و کار و استراتژی های اساسی برای 3,700 یا به شرکت هایی که وجود دارد در ایالات متحده است. چنین منابع محدود و تعهد است که واقعا پوچ و تضعیف کار تنها جایگاه قدرت است که می دانم که چگونه به طراحی و پیاده سازی استراتژی است که می تواند در مقابله با تغییر آب و هوا و دیگر حاکمیت شرکتی موضوعات: هیئت مدیره و مدیریت اجرایی. متاسفانه به دلیل زیاد رای گیری قدرت بلکراک ممکن است قادر به گرفتن شرکت های دولتی مطابق به خصوص اگر یکی یا بیشتر از این دیگر زیادی ثروت مدیران با رای گیری قدرت دنبال آن منجر شود. اگر لری فینک را نامه ای به مدیران اجرائی است که در مورد سهامداران توانمندسازی—البته در قدرتمند تر و زیان فرم—پس از آن من نمی دانم چیست.

برنارد Sharfman ارشد اداره شرکت همکار در RealClearFoundation.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de