چگونه ووهان ویروس تغییر نظم جهانی

X

داستان جریان

مقالات اخیر

وحشتناک گسترش COVID-19 پر کرده است بیمارستان ها و گورستان تعطیل اقتصاد جهانی و در معرض شکاف عمیق میان ملت ها. این مشکلات بین المللی از جمله چین افزایش تهدید و تکیه بر منابع خارجی برای بحرانی منابع جدید نیستند. اما سرایت آنها را قرار می دهد در نوک تیز امداد و مطمئنا بر روابط رفتن به جلو.

اکثر تغییرات نمی خواهد آمد تا از بحران عبور می کند. در حال حاضر سیاستگذاران مشغول هستند با زندگی و مرگ تصمیم گیری. آنها نمی خواهند به چالش پکن در حالی که آنها نیاز به آن لوازم پزشکی و داده ها. آنها همچنین می خواهم برای دیدن اگر آن را به تحقق وعده های خود در فاز تجارت معامله یا تقلب دوباره. اما اشتباه نکنید تغییرات می آیند.

بزرگترین شامل چین است. همه گیر نه تنها سرچشمه وجود دارد و آن به دلیل چگونه چین اداره می شود. حزب کمونیست چین مانند همه دیکتاتوری حفظ کنترل بر اطلاعات است. آن را می دهد تنها چه می کند این رژیم پنهان هر چه لطمه می زند و آن spews تبلیغات و سرکوب هر کسی که صحبت می کند به نوبه خود. این ووهان پزشکان که برای اولین بار صدا زنگ زنگ شد بلافاصله خاموش. آزمایشگاه های علوم که رمزگشایی ویروسی ساختار تعطیل شد و داده های خود را نابود شده است. چین هنوز هم نمی خواهد به اشتراک گذاری اطلاعات حیاتی در مورد چگونه به آن را حذف می کند و چگونه آن را تحت تاثیر جمعیت های مختلف. خبرنگاران هر دو حرفه ای و آماتور که اشاره به همه گیر سرکوب شدند. برخی بین المللی خبرنگاران اخراج شدند. برخی از مردم محلی شده اند دیده می شود دوباره.

این سخت مرموز اقدامات اتفاقی نیست. آنها ضروری به چه CCP حاکم چین است. هنوز هم برخی از اطلاعات به بیرون درز با وجود خطر است. به نظر می رسد مانند 40,000-50,000 کوزه عرضه شده اند به ووهان 20 بار به عنوان بسیاری به عنوان رسمی مرگ و میر. در عین حال چین است که هنوز توزیع, make-believe, داده, مانع دیگر کشورها در تلاش برای کنار آمدن.

ما نمی دانیم دقیقا زمانی که مقامات پکن در مورد آموخته ووهان مشکلات بود اما احتمالا اوایل تا اواسط ماه دسامبر. آنها یاد نمی زودتر از آنجا که مقامات محلی می دانم که مطمئن ترین راه برای از دست دادن موقعیت خود را به رئیس خود خبر بد. به طوری که آنها نکردن آن است. زمانی که پکن را یاد بگیرند آن را تشدید سرکوب و اجرا stay-at-home سفارشات. CCP و سپس با تاخیر گفتن در جهان است. آن را نیز رد پیشنهادات متعدد از کمک های پزشکی. برخی می گویند که آنها خودداری از غرور ملی. اما آنها همچنین می ترسید چه در خارج از حرفه ای ممکن است پیدا کردن.

در همین حال پکن همچنان به ارسال هیئت های رسمی در سراسر جهان از جمله یکی به کاخ سفید و یکی به داووس پس از آن می دانست که خطرات. به مراتب بدتر از آن مجاز بیش از 750,000 مردم برای پرواز به آمریکا در ماه دسامبر ، ژانویه و فوریه دوباره پس از CCP مقامات می دانستم که این ویروس بسیار مسری بود و به سرعت. جایی که آنها پرواز علاوه بر امریکا ؟ خوب ایتالیا برای شروع. هر جا که مردم چین خواهم به تعطیلات. و هر کجا که چین اقتصادی و منافع استراتژیک. اول جهانی در نقاط داغ نشان می دهد دقیقا همان جایی که آنها فرود آمد. از سرایت و گسترش مرگبار شاخکهای از وجود دارد.

چرا سازمان بهداشت جهانی صدای زنگ ؟ به دو دلیل: آن را به حال بد اطلاعات (از چین) و هرگز آن را در برابر پکن که به طور موثر کنترل سازمان, حتی اگر آن است که یک دور کوچکتر اهدا کننده از ایالات متحده CCP حیاتی می گویند بیش از کسانی که دارای سمت های ارشد در, که, آن را نشان می دهد. همین دلیل است که یک مقام ارشد وجود دارد آویزان — انجمن — هنگامی که یک خبرنگار تا به حال جسارت به سوال در مورد تایوان موفقیت در مبارزه با این ویروس. به همین دلیل است که در اواسط ماه ژانویه بود که هنوز هم گفتن جهان دقیقا چه چین به آنها گفت: رمان-coronavirus پخش نشده توسط انسان-به-انسان تماس بگیرید. که احتمالا بر این باور بودند که اما پس از آن پکن باید شناخته شده آن نادرست بود. که همچنین مخالف رئیس جمهور تهمت تصمیم برای جلوگیری از سفر از چین, مهم ترین اوایل گام برای محدود کردن بیماری همه گیر در امریکا است.

که fecklessness اهمیت. به گفته دکتر دبورا Birx گزارش از که و چین به رهبری ایالات متحده به مقامات بهداشت به فکر غلط است که این مشکل بسیار شبیه سارس جدی اما قابل کنترل است. این به مراتب بدتر از آن و به مراتب بیشتر مسری است. ما باید گفته شده است.

این است که احتمالا فراتر از تعمیر. چین نمی خواهد داد تا قدرت خود وجود دارد و آمریکا نباید به چین بیشتر وزن توسط برداشت. اما باید آن را قطع و به شدت در بودجه و بنابراین باید با دیگر دموکراسی های پیشرفته. آنها باید در یک فرم موازی سازمان ناتو/سلامت نهاد که نه تنها شامل آمریکا و کانادا و انگلستان و اتحادیه اروپا بلکه اسرائیل, ایرلند, ژاپن, کره جنوبی و استرالیا و تایوان است. همه در حال تاسیس دموکراسی های توسعه یافته با تکنولوژی بالا در اقتصادهای پیشرفته و تحقیقات پزشکی و سیستم های سلامت. داده های خود را می توان اعتماد کرد و آنها شفاف هستند به اندازه کافی به آن را به اشتراک. آنها نیاز به آسان نهادینه راه به همکاری در خارج از سیاسی خراب که.

این تغییر بزرگ بعدی خواهد بود برای بازگرداندن تولید داروهای حیاتی و تجهیزات به ایالات متحده است. از آنجا که ایالات متحده حاضر به اشتراک گذاشتن برخی از ماسک و تجهیزات دیگر با کانادا و دیگر متحدان نزدیک شما همچنین می توانید انتظار این کشورها به دنبال بیشتر خودکفایی یا حداقل بزرگتر انبارهای دارو و دستگاه های ساخته شده در خارج از کشور.

خودکفایی همواره مهم برای برنامه ریزان نظامی. برای یک قرن آنها باید متمرکز بر صنایع سنگین و ضروری برای ساخت تانک و هواپیما. بیش از دو دهه گذشته به عنوان modern warfare تغییر آنها متوجه شدم که دیگر بخش های اقتصادی هستند به همان اندازه مهم برای امنیت ملی و نیاز خود را بومی تحقیقات و قابلیت تولید. بدیهی است که درست از سوپر-محاسبات هوش مصنوعی تراشه ساخت و سایبر. آنچه که کمتر روشن تا به حال است که دارو و تجهیزات بهداشت و درمان همچنین می گیرند که “ضروری” رده.

این بیماری همه گیر نشان داده است که ایالات متحده نه تنها نیازهای پیچیده پژوهش در بیوتکنولوژی و مهندسی زیستی آن نیاز دارد بیشتر قابلیت تولید است. آن نمیتواند به جمهوری خلق چین, به سادگی دلیل آن است که کم هزینه تامین کننده.

تغییر دیگر به احتمال زیاد به زودی این است که اجازه غذا و دارو برای پیدا کردن جایی که ما دارو و لوازم تولید می شوند. ما نیاز به دانستن است. FDA و کاخ سفید سپس می توانید تصمیم بگیرید که داروهای پیش ساز مواد و تجهیزات پزشکی باید به ساخته شده صرفا (یا عمدتا) در ایالات متحده است. که تولید خواهد شد با یارانه ها و محدودیت های مانند “خرید” مقررات برای دولت خرید.

شرکت های بین المللی عمل خواهد کرد خود به خود به ارزیابی مجدد که در آن آنها تولید محصولات کلیدی و قطعات. آنها خواهد داد هر زنجیره تامین است که عبور از چین در راه خود را برای فروش در آمریکا و اروپا است. آنها همچنین در صورت فشار سیاسی نه فقط از واشنگتن اما از لندن و بروکسل و برلین و جاهای دیگر. اگر رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در جریان است که به 3M به فروش ماسک به کانادا در اورژانس و سپس اتاوا را مجبور به تصمیم گیری برای تولید آن به صورت محلی و ساخت یک انبار لوازم ضروری و یا شاید اعتصاب یک معامله دو جانبه نه برای محدود کردن لوازم در شرایط اضطراری.

کشورهای کوچک مانند بلژیک و دانمارک نمی تواند به دنبال یک استراتژی خودکفایی حتی برای موارد حیاتی. خود را در بازارهای داخلی به سادگی بیش از حد کوچک برای تولید در مقیاس بزرگ. برای تولید کارآمد آنها نیاز به فروش خارج از کشور. آنها می توانند به لطف اتحادیه اروپا را باز بازار و دیگر موافقت نامههای بین المللی تجاری. اتحادیه اروپا طراحی شده است به ارائه گسترده داخلی در بازار با چند موانع اما این بحران در معرض ترک ها در آن طراحی شده است.

مواجهه بالقوه کمبود تجهیزات پزشکی برای شهروندان خود برخی از اتحادیه اروپا و سازمان ملل باید بنا موقت صادرات موانع. تکان دهنده ترین آلمان بود که تصمیم به جلوگیری از برخی از هواکش ها و ماسک ها از در حال حمل به ایتالیا که مورد نیاز آنها را به شدت. (فرانسه بود همین.) پس از آلمان که هر دو قوی اتحادیه اروپا حامی و قاره بزرگترین اقتصاد در تصمیم خود یک نشانه نگران کننده برای پیوستن به اتحادیه اروپا. محور آلمان سیاست خارجی پس از جنگ جهانی دوم بوده و برای ایجاد روابط نزدیک با همسایه دموکراسی: ادغام اقتصادی در اروپا و نظامی ادغام در ناتو است. که تنها راه برای آلمان با آن عمیقا تاریخچه مشکل برای ساخت یک پایه صنعتی بزرگ بدون وحشتناک همسایگان خود و باعث ضد آلمانی داد.

یک پرسش این است که آیا ظهور این احساسات ملی در آلمان و فرانسه و در جای دیگر می گوید اتحادیه اروپا هدف از همیشه نزدیک تر ادغام. اروپا نیز به احتمال زیاد به صورت سه دیگر مشکلات و چهره آنها را به زودی.

برای اولین بار این بیماری همه گیر نابود شده می تواند برخی از اقتصاد و خراب کردن برخی از بانک های بزرگ. خواهد شد که به قید وثیقه آنها را ؟ کشورهای ثروتمند (در شمال اروپا) به طور طبیعی تمایلی به انجام این کار, اما آنها نیز از ترس مشکلات مالی می تواند آبشار در سراسر مرزها و تهدید کل پروژه اروپایی. برای احیای تولید پس از بحران اقتصاد ضعیف تر به طور معمول کاهش ارزش ارزهای خود را به امید برای افزایش صادرات و تعدیل واردات است. متاسفانه آنها نمی تواند انجام دهد که در درون تک ارز یورو را پوشش می دهد که بسیاری از این قاره است. بهترین آنها می توانند انجام دهند این است که قرض اگر آنها می توانند پیدا کردن وام دهندگان. بزرگتر پرسش هستند که آیا این بحران منجر به یک رکود طولانی مدت در ایتالیا و اسپانیا و دیگر مشکل اقتصاد و این که آیا آن را تکان تک سیستم ارز و شاید اتحادیه اروپا به عنوان یک کل. سوم بحران ارائه می دهد یک فرصت برای ریختن به برخی از اتحادیه اروپا مقررات شدیدی که می تواند مانع بهبود. آیا آنها آن را انجام دهد ؟ خواهیم دید اما بروکسل اسکلروتيکی بوروکراسی قلب از کل سیستم و آن را یک تلاش هماهنگ شده توسط رهبران ملی به رول آن را به عقب.

با وجود تهمت و دولت بحث در مورد “امریکا برای اولین بار” ما هنوز هم زندگی می کنند در یک مجتمع دنیای اقتصاد است. گسترش سریع این ویروس است نشانه ای از آن فراگیر شد. ایالات متحده شده است سیاسی lynchpin از این “لیبرال جهان سفارش پروژه” پس از آغاز آن پس از جنگ جهانی دوم است. مغلوب ساختن پیشی جستن اول رئیس جمهور برای به چالش کشیدن که سفارش در اصل. او عمل شده است و جالب تر است. در مذاکرات با مکزیک و کانادا و چین و رئیس جمهور است و با استفاده از تهدید بسته شدن آمریکا در بازار بزرگ برای فضولی باز ایشان به آمریکا تولید کنندگان دسترسی عادلانه. اروپا در خط بعدی است که فرح بخش درمان است. اگر چه مغلوب ساختن پیشی جستن شعارهای شده است ملی اثر خالص واقع شده است globalist.

این بیماری همه گیر کست سایه تیره بیش از این چارچوب جهانی. این پرسشهای اساسی در مورد چقدر وابستگی متقابل اقتصادی کشورها می خواهید. پاسخ متفاوت توسط کشور بخش صنعتی و تجاری شریک است. بزرگتر از کشورها به خصوص آمریکا را برای انتخاب کردن تا حدودی بیشتر از استقلال است. کوچکتر و اتحادیه اروپا روبرو خواهد شد انتخاب های سخت است. بهترین نتیجه را برای ایالات متحده به مذاکره برای فضولی باز کردن بازارهای خارجی و برای همه دموکراسی های پیشرفته به همکاری گسترده تر بر روی سلامت و داده های مهم منابع حتی در شرایط اضطراری. بزرگترین ضربه هر چند خواهد بود در چین به عنوان تاثیر کامل خود را فریب شرارت, سرکوب پنهان کاری و پرخاشگری روشن شده. نتایج نمی خواهد خوشحال می شود آنهایی که برای این کشور با رژیم کمونیستی.

چارلز Lipson است Peter B. Ritzma استاد علوم سیاسی بازنشسته در دانشگاه شیکاگو جایی که او تاسیس برنامه های بین المللی و سیاست و اقتصاد و امنیت است. او را می توان در رسید [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im