چگونه یک FBI تیم در رم به استیل بسیار نگهبانی اسرار

X

داستان جریان

مقالات اخیر

یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2016 اف بی آی ملاقات کریستوفر استیل در رم و ظاهرا غیرقانونی مشترک از اپوزیسیون خارج از کشور محقق برخی از این اداره برگزار شد نزدیک ترین اسرار با توجه به unpublicized آشکار در اخیر وزارت دادگستری بازرس کل گزارش سوء استفاده از فدرال نظارت قدرت.

بیشتر چه, استیل, سابق, بریتیش, جاسوس که وارد “پرونده” از تئوری های توطئه برای هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی وعده داده بود $15,000 برای حضور در این جلسه توسط ماموران اف بی آی مشتاق به حفظ همکاری خود را در خود را مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه تبانی تحقیقات موسوم به تیراندازی طوفان.

که بررسی شد و پس از نزدیک نگهبانی که تنها تعداد انگشت شماری از مقامات بالا و عوامل اف بی آی اجازه داده شد تا در مورد آن می دانیم.

مایکل گأتا, راست, یکی از ماموران اف بی آی که در دیدار با کریستوفر استیل, بالا, عکس, در, رم, on Oct. 3, 2016. گأتا نشان داده شده است بعد از آن در همان ماه در دانشگاه بحث در رم در جرایم سازمان یافته ،

جان کابوت دانشگاه

این گزارش توسط بازرس کل Michael Horowitz, جزئیات چگونه یک تیم از ماموران اف بی آی در اوایل اکتبر 2016 به اشتراک گذاشته شده با استیل گسترده طبقه بندی مواد تنها چند هفته قبل از دفتر قطع روابط با او را برای نشت تحقیقات خود به رسانه ها. اسرار شامل اطلاعاتی خارجی اطلاعات هنوز هم در نظر گرفته شده بسیار حساس است که IG گزارش اشاره به آن را حتی در حال حاضر تنها به عنوان آینده از یک “دوستانه خارجی دولت است.” در واقع این یک مرجع به استرالیا. این کشور سفیر بریتانیا فرستاده ایالات متحده یک نکته در مورد سست بحث junior تهمت کمپین مشاور جورج پاپادوپاولوس. FBI توصیف کرده است که به عنوان مسند خود را برای مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه بررسی است.

IG گزارش همچنین نشان میدهد که ماموران اف بی آی می دانستند استیل کار کرده و گلن سیمپسون که مخالف شرکت تحقیقاتی فیوژن GPS پرداخت استیل به حفاری تا خاک بر مغلوب ساختن پیشی جستن برای کلینتون در مبارزات انتخاباتی و استیل اطلاع FBI که “نامزد” – کلینتون خودش – می دانستم که در مورد استیل کار است. استیل را حفظ کند تا خود را از مواد طبقه بندی شده او آموخته بود از اف بی آی است. مدت کوتاهی پس از رم در جلسه استیل جریان سیمپسون در چه FBI به حال فاش شده به او.

اف بی آی آشکار به استیل — توضیح داده شده در صفحات 114-115 و در پاورقی 513 و پشتیبانی در صفحات 386-390 و پانوشت 252 و 513, عمیق در هوروویتس گزارش شد نقض قوانین حاکم بر حمل مواد طبقه بندی شده با توجه به بازرس کل و کارشناسان امنیت ملی قانون صحبت کرد که با RealClearInvestigations.

وزارت دادگستری نیست پاسخ به سوالات از RealClearInvestigations. استیل و سیمپسون نیست پاسخ به درخواست مصاحبه قرار داده شده با دفاتر خود را.

ماموران اف بی آی که به اشتراک گذاشته اسرار طبقه بندی شده با استیل می دانستم که او کار می کرد برای گلن سیمپسون بالا که مخالف شرکت تحقیقاتی پرداخت استیل به حفاری تا خاک دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برای هیلاری کلینتون در مبارزات انتخاباتی. استیل به سیمپسون چه عوامل به او داد.

AP Photo/پابلو مارتینز Monsivais

اف بی آی تصمیم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات طبقه بندی شده با یک حزبی عمل و خصوصی شهروند خارجی است که از همه بیشتر کنجکاو چرا که تیم بررسی آمار و ارقام در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده و تلاشهایی برای نگه داشتن این واقعیت بسیار از Crossfire طوفان یک سری از همکاران خود در این اداره است.

در زمان تیراندازی طوفان متمرکز بر چهار چهره در مغلوب ساختن پیشی جستن کمپین دایره – پاپادوپاولوس کارتر صفحه پل Manafort و مایکل فلین-و هر چهار نفر به طور رسمی دارای برچسب “حساس تحقیقی مهم است.”

اما عبا از به اصطلاح سیم حفاظت تلقی شد کافی در این مثال به دلیل بررسی نیست فقط در مورد افراد درگیر در یک اجرا از آسیاب مبارزات سیاسی. اف بی آی گفته شاهدان بازرس کل است که به دلیل تحقیقات درگیر “جریان انتخابات ریاست جمهوری” این اداره در زمان قدم بیشتر از تعیین Crossfire طوفان یک “ممنوع” پرونده. زمانی که یک تحقیق “ممنوع” فایل های خود را می توان تنها با کسانی که به طور رسمی مشغول به کار مورد.

دیگر اداره اصطلاحات استفاده شده توسط Crossfire طوفان تیم بود به تماس و بررسی “نزدیک نگه دارید.” این هدف با توجه به بازرس کل بود به “اطمینان از اطلاعات در مورد تحقیقات باقی مانده است شناخته شده تنها به تیم و اف بی آی و وزارت [عدالت] مقامات.”

پس چگونه انجام استیل گذشته چنین بالا, تیغ سیمی دیوار برای به دست آوردن دسترسی به این ترین و محکم برگزار شد ، آن را نمی نیاز به هر گونه تکنولوژی بالا “ماموریت غیر ممکن” بند. یک تیم از ماموران اف بی آی به سادگی آن را به او داد.

استیل ملاقات مایکل گأتا از اف بی آی در سال 2010 در یک فساد تحقیقات بین المللی فوتبال بدن FIFA که سپ بلاتر رئیس, بالاتر از باران شد توسط اسکناس در جریان اعتراض در زوریخ کنفرانس مطبوعاتی در 2015. بعد استیل و گأتا مشغول به کار در مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه است.

Ennio Leanza/Keystone از طریق AP فایل

استیل بود و هیچ غریبه ای به اف بی آی است. او تقریبا قطعا تا به حال تعامل با این اداره در طول 22 سال فعالیت حرفه ای در هوش. او کشت آن را به عنوان یک مشتری زمانی که او شروع به خود شرکت Orbis هوش کسب و کار در سال 2009.

در کتاب “کارت قرمز” یک حساب کاربری از یک رسوایی فساد مربوط به فوتبال بین المللی حاکم بر بدن, FIFA خبرنگار تحقیقی کن Bensinger نوشت که استیل “بود که همیشه در lookout برای کسب و کار جدید. اداره بازنشسته جاسوسی می دانستند شناخته شده بود به یک طلا اندود مشتری است.”

آن را در چارچوب تحقیقات فیفا که استیل ملاقات مامور اف بی آی مایکل گأتا در سال 2010. گأتا شد و مسئول یک تیم مبارزه با روسیه جرایم سازمان یافته است. زمانی که اداره تکیه بر استیل پرونده اول شد در سال 2017, مطبوعات, گزارش ادعا کرد که استیل را کمک به فوتبال پروب ثابت او قابل اعتماد است. اما IG گزارش خلاصه نظرات یک مورد نماینده و دادستان که گفت: “استیل نیست هر گونه نقش در [روم] تحقیقات خود او فراهم نیست دادگاه شهادت و اطلاعات خود را به نظر نمی رسد در هر کیفرخواست, جستجو, حکم, یا دیگر دادگاه براده.”

با اینحال بین 2014 و 2016 استیل جمع آوری $95,000 از دفتر کار خود را در فیفا پرونده گزارش فساد در روسیه و اوکراین است.

خود را مامور پرداخت شد گأتا اشاره به در هوروویتس گزارش به عنوان “عامل دست زدن به 1.” بنابراین زمانی که استیل و سیمپسون تصمیم به رویکرد FBI به ترویج تئوری توطئه در مورد تهمت و روسیه گأتا بود طبیعی تماس بگیرید. استیل ملاقات با گأتا در لندن در جولای 5, 2016 و ارائه او را با وسوسه انگیزی پیش نمایش از “پرونده.” این قسط اول شامل lurid “ردهها نوار” داستان – از شهوت پرست شایعه که مغلوب ساختن پیشی جستن پرداخت کرده بود روسیه, روسپی به ادرار کردن در یک هتل مسکو تخت اوباما خوابیده بود ،

سپتامبر استیل داده بود FBI بخش عمده ای از خود را مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه گزارش. که منجر به جلسه در رم در اکتبر 3 بین استیل و عوامل متعددی از Crossfire طوفان تیم IG گزارش توصیف می کند: “در مورد عامل 2,” یک “نظارت بر اینتل تحلیلگر” و “سرپرست ارشد بخش” با هم با گأتا.

بسیاری از گزارش های عمومی در مورد این نشست با تمرکز بر اطلاعات استیل مشترک با اف بی آی – و دلایل بسیاری از عوامل باید شک اعتبار خود را. اما تا حد زیادی نادیده گرفته شده است و طرف مقابل از معادله – چه اف بی آی گفت: استیل. بازرس کل گزارش می دهد که این اداره به او نشان داد بسیار بسیار اطلاعات طبقه بندی شده که آن را به حال جمع آوری شده در مورد اتهام تهمت-روسیه لینک کلیک کنید.

اف بی آی به حال هر دلیلی برای انتظار استیل برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با گلن سیمپسون که مشتری بود کلینتون در مبارزات انتخاباتی. استیل مدعی شده اند “پرده” با گأتا مورد است که نوشتن چک های خود را برای مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه تحقیقات. استیل در زمان یادداشت جولای 5 دیدار او با “handling agent.” با توجه به هوروویتس گزارش کسانی که یادداشت های دولت است که استیل گفت گأتا “حزب دموکرات همکاران” شد بودجه خود فیوژن کار GPS که “مشتری نهایی” بود کلینتون در مبارزات انتخاباتی که “نامزد” را به عنوان IG گزارش آن را قرار می دهد “آگاه بود از استیل است گزارش.”

اما با سقوط این تیراندازی طوفان تیم بود و خیلی مشتاق به قفل در دسترسی به استیل مداوم “گزارش” که آنها مایل به ارائه سابق جاسوسی مشوق. استیل گفت: اف بی آی نمی خواهم او را به سهم خود در انتخابات اطلاعاتی با دیگر ایالات متحده در سازمان های دولتی و یا با هر یک از مشتریان خصوصی به جز فیوژن GPS. گأتا گفت: این یک درخواست معقول و منطقی داده شده است که استیل “در حال حاضر در حال ارائه غرامت به رفتن به جلو از دولت ایالات متحده آمریکا” — جبران خسارت مانند $15,000 او گفته شده بود به او پرداخت می شود برای حضور در این نشست در رم.

بیشتر به طور قابل توجهی استیل دریافت بسیار اطلاعات طبقه بندی شده.

“جرم و جنایت در حال پیشرفت” مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه کتاب سیمپسون همکاری می گوید: “استیل نمود و بر آنچه تا به حال اتفاق افتاده است در این نشست” در رم.

Penguin Random House

در یک جلسه که نزدیک به سه ساعت به طول انجامید با توجه به IG گزارش “مورد عامل 2” به استیل یک “کلی” از Crossfire طوفان و همچنین بیشتر گرانول جزئیات این موارد در حال توسعه در برابر صفحه پاپادوپاولوس Manafort و فلین. همه که اطلاعات – به خصوص “دوستانه خارجی دولت” ارتباط با واشنگتن – طبقه بندی شده است که IG گزارش. این احساس خطر گأتا که تلقی آن را “عجیب و غریب” به استیل یک نمای کلی از Crossfire طوفان بررسی اجازه دهید به تنهایی “ارائه اسامی افراد مرتبط با تحقیق.” نظارت بر اینتل تحلیلگر نیز احساس خطر با توجه به IG گزارش “اطلاع سرپرست خود در مورد نگرانی خود را” پس از بازگشت در واشنگتن است.

آن را نمیگیرد طولانی برای کسانی که اسرار را به سیمپسون. “جرم و جنایت در حال پیشرفت” سیمپسون اخیر کتاب در مورد تهمت-روسیه در امور همکاری با تلفیقی از بنیانگذاران پیتر Fritsch مربوط است که “استیل نمود و بر آنچه تا به حال اتفاق افتاده است در این نشست” در رم از جمله اف بی آی را افشا شد که در آن به بررسی پاپادوپاولوس.

در پاورقی 513 های IG گزارش محققان “مورد بررسی قرار گرفت که آیا اف بی آی فاش اطلاعات طبقه بندی شده به استیل.” بازرس کل “مشخص است که مورد عامل 2 را تا زمانی که او در مورد اطلاعات با استیل که FBI دریافت شده از FFG و که او نمی باید اجازه قبلی به افشای.”

این است که بدون توجه به کوچک. “به اشتراک گذاری اطلاعات طبقه بندی شده با هر کسی مجاز به دریافت آن جرم است می گوید:” شان Bigley یک وکیل متخصص در امنیت ملی قانون است. “اما به اشتراک گذاری اطلاعات طبقه بندی شده با یک غیر شهروند ایالات متحده مجاز به دریافت آن نیز بسیار تعریف از آسیب رساندن به امنیت ملی است.”

عدالت بازرس کل گزارش یافت غیر مجاز آشکار داد و توضیحات برای آنها.

به جای توصیه در مورد Agent 2 برای هرگونه محاکمه و یا مجازات IG گزارش ارائه می دهد ممکن است توضیحات برای عامل رفتار است. یکی این است که عامل شده بود “با توجه به عرض جغرافیایی قابل توجهی از ناظران خود را به قاب بحث های خود را با استیل.” یکی دیگر این است که “مورد عامل اعتقاد او مجوز به بحث در مورد اطلاعات طبقه بندی شده با استیل بر اساس بحث قبل با ناظران خود را.” اما این گزارش نشان می دهد از هیچ تلاشی توسط IG را برای تعیین اینکه چگونه و چرا این عامل می تواند بر این باور اند که. یک توضیح دیگر ارائه شده است که یک بخش ضد جاسوسی ارشد بخش “بود و در حال حاضر زمانی که مورد عامل 2 ساخته افشای” این هوروویتس گزارش آمده “و CD رئیس بخش نیست صدای اعتراض به آن را در زمان و یا پس از آن.”

بازرس اداره کل رفتار رئیس بخش حضور به عنوان ضمنی اجازه مورد عامل 2 به افشای اطلاعات طبقه بندی شده. اما این منطق نیز کاهش راه دیگر: اگر افشای بسیار مواد طبقه بندی شده بود فقط بی دقتی عمل rogue agent سپس آن FBI سیاست ؟ اگر چنین است که ساخته شده است که تصمیم ؟

زودتر پاورقی شماره 252, ایالات, “اف بی آی امنیت کارکنان ما گفت [IG را] که دستیار مدیر برای CD [ضد جاسوسی بخش] می توانید اجازه افشای اطلاعات طبقه بندی شده.” است وجود دارد یک رکورد این مجوز اعطا شد? RealClearInvestigations ارائه شده به بازرس کل ، RCI پرسید که آیا IG شناسایی شده بود “هر قانون یا مقررات به Asst. مدیر قدرت به اجازه افشای” از طبقه بندی مواد ؟

دفتر بازرس کل سخنگوی استفانی M. لوگان کاهش یافته است به نظر.

وجود دارد به declassification و یا مجوز برای به اشتراک گذاشتن مواد طبقه بندی شده “به طور معمول وجود دارد که به یک رکورد می گوید:” رابرت Eatinger سابق ارشد معاون مشاور عمومی در سازمان سیا. IG گزارش نشده پیدا کردن هر گونه سابقه بوده است.

حتی اگر وجود دارد کارهای اداری اف بی آی ممکن است در یک موقعیت به تنزل رتبه دادن به هر چیزی و همه چیز را به آن را انتخاب کند. “اف بی آی فرض آنها مقدار زیادی قدرت بیشتر از آنها می گوید:” Eatinger. برای مثال اگر یک قطعه داده شده از اطلاعات طبقه بندی شده توسط سازمان سیا و اف بی آی می کند اقتدار یک جانبه به تنزل رتبه دادن به آن است.

FBI تیم تا به حال دلیلی برای باور استیل مشتریان دیگر شامل oligarch روسیه اولگ Deripaska راست که دارای روابط نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور باقی مانده است.

میخائیل Klimentyev, Sputnik, کاخ کرملین, استخر, عکس از طریق AP فایل

IG گزارش افزایش می دهد احتمال این که اف بی آی ممکن است معاف شود با توجه به نیاز به مدیریت آن محرمانه منابع انسانی. پس از همه, اگر یک CHS در حال رفتن به دنبال اطلاعات در مورد اهداف یک تحقیق او نیاز به می دانم که این اهداف هستند. اما حتی اگر وجود دارد برخی اتوماتیک امنیت ترخیص برای هر کسی که به عنوان یک CHS که نمی خواهد توضیح نقض. IG گزارش آمده است که از استیل اولیه جولای 2016 جلسه با مدیریت عامل “روشن بود که استیل بود عامل به عنوان یک بازرگان کار از طرف یک مشتری از شرکت خود و نه به عنوان یک CHS برای اف بی آی است.” روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری, دفتر رسمی ساخته شده است که استیل بود CHS. او “بسته” به عنوان یک منبع در Nov. 1, 2016 پس از FBI آموخته شده های تحقیقاتی خود را با مطبوعات است.

فراتر از استیل اتصالات سیمپسون و کلینتون تیراندازی طوفان تیم باید به حال دیگر نگرانی در مورد به اشتراک گذاری اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به خود را مغلوب ساختن پیشی جستن-روسیه پروب با او. آنها تا به حال دلیلی برای باور کردن که استیل مشتریان دیگر شامل oligarch روسیه اولگ Deripaska که دارای روابط نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور.

به درک قدر از FBI را نقض قوانین حاکم بر طبقه بندی مواد در نظر بگیرید که چگونه دفتر مدیر سابق James Comey سابق و مشاور عمومی جیمز بیکر استفاده کرده اند طبقه بندی برای محدود کردن آنچه Michael Horowitz قادر به آنها را بپرسید. Comey و بیکر “را انتخاب و به درخواست که امنیت خود را گواهی عدم سوء پیشینه می تواند دوباره خود را OIG مصاحبه” بازرس کل می نویسد. “ما قادر به ارائه اطلاعات طبقه بندی شده و یا اسناد و مدارک به آنها در طول مصاحبه های خود به منظور توسعه شهادت خود و یا به کمک خود را از خاطرات مربوط به حوادث است.”

این ایده که FBI است شوخی با دین های اطلاعات طبقه بندی شده با یک خارجی خبرچین است و نه فوق العاده ای می گوید: وکیل Bigley. “اگر یکی از مشتریان من این کار را از آنها محروم خواهد بود از امنیت خود و ترخیص کالا از کار, و احتمالا رو به کیفرخواست.”

مقالات مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de