هلن Prejean تحسین U. N. ضد مجازات اعدام موضع

X

داستان جریان

مقالات اخیر

شانزدهم در یک سری از مقالات در بزرگداشت ماه تاریخ زنان توسط spotlighting قابل توجهی گفتار و یا شهادت تحویل داده شده توسط یک زن در ایالات متحده در این تاریخ.

هلن Prejean پرشور شهادت علیه مجازات اعدام در 23 مارس سال 1998 آمد بلافاصله پس از یکی از بالاترین مشخصات اعدام در آمریکا تنها چند هفته قبل از Karla فی تاکر قرار داده شده بود به مرگ در ایالت تگزاس برای هک کردن دو نفر به مرگ با یک کلنگ زدن.

هنگامی که او پیوست خواهر سنت جوزف در Baton Rouge, La., Prejean به دنبال آرام رابطه شخصی با خدا است. او تا به حال هیچ علاقه ای به سیاست است. اما او pen-pal رابطه با, لوئیزیانا, اعدام زندانی تغییر همه که. Prejean ساخته شده است که مبارزه علیه مجازات اعدام زندگی خود را کار می کنند. در سال 1993 کتاب “مرد مرده راه رفتن” با الهام از یک فیلم هالیوودی و موجب یک بحث ملی. خواهر هلن هنوز سفر جهان صحبت کردن در برابر آنچه که او خواستار “ماشین آلات از مرگ است.”

“از بین بردن ماشین آلات از مرگ”

توسط هلن Prejean

U. N. کمیسیون حقوق بشر ژنو, سویس

آقای رئیس

حل این کمیسیون در سال 1997 تماس عضو به “تعلیق اعدامها با نظر به طور کامل لغو مجازات اعدام” تاسیس مجازات اعدام به عنوان یک موضوع در حوزه حقوق بشر و مشخص آستانه هرگز قبل از رسیده به لحاظ سیاسی یا قانونی است. چگونه مناسب شرکت در سال 1998 برای این رزولوشن برای تقویت شود همانطور که ما جشن 50امین سالگرد سازمان ملل متحد اعلامیه جهانی حقوق بشر. و حتی بیشتر در مقدمه این قطعنامه, این کمیسیون تأیید کرد که لغو مجازات اعدام منجر به “افزایش کرامت انسانی” و “توسعه تدریجی حقوق بشر است.”

این دو بسیار مهم تصدیق کاملا توضیح دهد که چرا ما در مخالفت با مجازات اعدام.

اولین تاکید — لغو مجازات اعدام به عنوان یک تقویت کرامت انسانی — فراتر از این ادعا که “حق زندگی” و می گوید: مهم تر “نه” به یک مجازات که باعث کاهش مجرم به یک نوع یکبار مصرف فضولات انسانی گفت به او و یا او را در اثر: شما انسانی نیست که بقیه از ما هستند. “Hands Off Cain” یعنی این: حفاظت ضروری شأن و حتی از کسانی که مرتکب جنایات وحشتناک. همچنین ناسازگار با کرامت انسانی است که عمل شکنجه که مجازات اعدام مستلزم حتی زمانی که به اصطلاح انسانی روشها از قبیل تزریق کشنده استفاده می شود. هیچ انسانی راه برای کشتن یک فرد به دلیل انسان باید آگاهی و احساسات و زمانی که محکوم به مرگ تصور و پیش بینی مرگ و مردن هزار بار قبل از آنها می میرند.

همه کسانی که من را همراه به اعدام به من گفت: “من خیلی خسته هستم.” آنها تا به حال نشسته در سلول های در حال آماده شدن برای مرگ است. در میان خواب آنها تا به حال پیچ درست نشسته در عرق چون کابوس آمده بود: “اعدام تیم ملی در حال آمدن است برای من کشیدن من به اعدام مجلسی…” آنها به من گفت: “دعا کنید که خدا نگه می دارد تا من.” آنها امید خود را نمی خواهد دست و پنجه نرم به عنوان آنها راه رفتن به مرگ آنها. آنها امید آنها می تواند به کنترل ادرار و روده. آنها نیز رنج می برند دانستن غم و اندوه خانواده خود را تحمل همراه آنها پایین جاده به مرگ است. من در قطع ترسناک به عنوان مادران و فرزندان گفت: وداع نهایی برای هر یک از دیگر حتی نمی توانند گذشته را در آغوش.

دوم تاکید که لغو مجازات اعدام منجر به “توسعه تدریجی حقوق بشر” است حیاتی مهم است زیرا این کمیسیون به رسمیت شناخته شده است که درست نیست به شکنجه و کشته شدن یک حق انسانی است که غیر قابل مذاکره-نه که باید توسط دولت به شهروندان برای رفتار خوب و نه دور گرفته شده از شهروندان برای رفتار بد. این یک گام بزرگ به سمت شناخت جهانی از یک حق انسانی هر فردی است.

من به خصوص درخواست تجدید نظر به خود من کشور ایالات متحده آمریکا, برای از بین بردن ماشین آلات از مرگ که هر سال اجرا بیشتر و بیشتر مردم از جمله عقب مانده ذهنی و نوجوانان به عنوان جوان 16 سال سن. این غیر قابل تحمل است در یک کشور که به خود می بالد در حال زمین آزادی و دموکراسی است. من هم درخواست تجدید نظر به کسانی که کشور متعلق به شورای امنیت از جمله چین و ایالات متحده آمریکا که توافق کرده اند که برای لغو مجازات اعدام در اساسنامه دادگاههای بین المللی در یوگسلاوی سابق و رواندا برای جرایمی مانند نسل کشی و پاکسازی قومی, اما که در ادامه به آن تحمیل آزادانه به قتل و یا حتی سرقت داخل کشور. من از آمریکا و چین به خود را از این غیر قابل تحمل موردی.

حفاظت از حقوق بشر از طریق لغو مجازات مرگ در حال تبدیل شدن بیشتر جهانی به رسمیت شناخته شده. 1997 Hands Off Cain گزارش نشان می دهد که از سال 1995 طرفدار الغای برده داری U. N. عضو (82) در اکثریت هستند. فقط سه سال پیش این معکوس شد. در سال 1997 و 1998, 12 کشور تقویت مواضع طرفدار الغای برده داری و یا نقل مکان کرد و به سمت لغو.

پس از تصویب این مهم قطعنامه به سوی لغو مجازات اعدام در سال 1997 توسط یک اکثریت از این کمیسیون ما در حال حاضر امید به تقویت و تحکیم آن است. ما از کسانی که در سال 1997 تصویب آن به حمایت از آن کسانی که رای ممتنع به رای دادن برای آن کسانی که رای دادند در برابر آن به حداقل پرهیز. ما تحسین کار این کمیسیون و متعهد ما از صمیم دل و پشتیبانی برای همه ما نقش حیاتی در آوردن به تولد یک مجازات اعدام در جهان به عنوان ما وارد 3rd Millennium.

کپی رایت سال 2020 توسط هلن Prejean. با اجازه استفاده می شود. تمام حقوق محفوظ است.

دانا روبین یک سخنران و مشاور متمرکز بر روی صدا و بیان. او بنیانگذار صحبت کردن در حالی که زن اولین-همیشه آنلاین مجموعه معاصر و تاریخی سخنرانی توسط زنان از سراسر زمان و در سراسر جهان است. دانا اخیرا یک بحث TEDx در “آنلاک تاریخچه راز از زنان گفتار” و او را به کار بر روی یک گلچین از سخنرانی. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونه او کمک می کند تا سازمان های جذب, حفظ و توسعه زنان خود را رهبران بازدید SpeakingWhileFemale.biz.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>