اتحاد ایالات متحده-چین جنگ سرد در حال حاضر شروع ؟

X

داستان جریان

مقالات اخیر

در میان بزرگترین قربانیان این بیماری همه گیر کوروناویروس است داستان از دوستانه آمریکا و چین روابط. کسانی که روابط شده اند بدتر شدن برای سال ها و حتی قبل از رئیس جمهور تهمت تصمیم به تماس پکن درنده رفتار با شروع در سال 2017. با بحران در حال حاضر ایجاد حفره امریکا و چین آشکارا در برابر هر یک از دیگر به نظر می رسد غیر ممکن است برای نجات قدیمی کار نکند. واشنگتن در حال حاضر چهره روشنی خصمانه رابطه با حزب کمونیست چین که در آن جهانی ایدئولوژیک بلوک ممکن است کشیده شده است. از دست دادن این جنگ سرد جدید خواهد بود یک ضربه شدید به جهانی شفافیت و نظم لیبرال. آن را نیز تهدید می کند کاهش قابل توجهی از قدرت و نفوذ خود در خارج از کشور.

حتی فقط چند ماه پیش از آن به نظر می رسد که سنتی تعامل بین ایالات متحده و چین ممکن است برای زنده ماندن. تجارت توافق شد و قابل رویت ترین نشانه آن است که نخبگان در هر دو کشور می خواستم به بازگشت به برخی از سطح از حالت عادی. برجسته مسائل مانند هواوی و 5G شد slouching نسبت به حالت دائم irresolution به حبس از یک میلیون Uighurs شد تا حد زیادی فراموش شده و فرهنگی و مبادلات فرار کرده بودند هر جدی وقفه. یک بن بست در دریای چین جنوبی نیز در حال ظهور با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به طور چشمگیری افزایش تعداد آزادی-از-عملیات ناوبری اما با چینی ها حفر جدید خود را به پایگاه های نظامی. تمام شده است که جاروب دور توسط coronavirus بحران است.

چه چین بود و نه فراموش

مهم این است که هر دو به لحاظ سیاسی و اخلاقی برای حفظ وضوح در مورد آنچه اتفاق افتاده است. استدلال این است که واشنگتن و پکن باید با هم کار کنند به شکست این بیماری همه گیر در حال foundering بر روی سنگ ها از دولت چین را آزادانه انتخاب شده اقدامات است. CCP دبیر چین در اوایل تصمیم گرفت که کتمان حقیقت در مورد شیوع هر دو در خانه و خارج از کشور یک اولویت ملی. این قرار دادن کشور در مسیر برخورد با واشنگتن و جهان است.

یازدهم دولت همواره رد شواهد سخت است که مقامات چینی می دانستم که در مورد انسان به انسان انتقال حداقل در ماه دسامبر شکست برای هشدار دادن به جهان و گمراه کننده زود باور سازمان بهداشت جهانی. و نه آن را اذعان کرد که دولت نابود virological نمونه از ووهان. در ضمن حتی اگر CCP است “رسما عذرخواهی کرد” به خانواده دکتر لی Wenliang و تبرئه او تلاش خود را برای هشدار در مورد همه گیری آن همچنان به تهدید و سرکوب شجاع چینی خبرچین که تلاش برای فاش کردن حقیقت در مورد آنچه اتفاق می افتد در چین است.

پکن می خواهد برای متقاعد کردن افکار عمومی است که آن را مورد ضرب و شتم coronavirus و در یک موقعیت برای کمک به صرفه جویی در جهان است. CCP آشکارا در تضاد با آن ادعا شده پیروزی با شرایط در ایالات متحده این ادعا که این ویروس با شدت گرفتن کنترل نشده در امریکا با توجه به رئيس جمهور تهمت را بی اثر عمل است.

در عین حال حقیقت این است که پیچیده تر است. ویدیو به بیرون درز نشان می دهد که ظاهرا بسته ووهان اورژانس بیمارستان ها در حال نقل مکان به خارج از شهر در حالی که مقامات مقرر است که بدون علامت بیماران در درجه اول در ووهان نمی توان به عنوان موارد جدید در نتیجه این تصور نادرست وجود دارد که بیشتر بومی گسترش پاتوژن. با تشکر از تلاش های شهروندان چینی و مخالفت رسانه شواهد نصب است با روزی که این بیماری همه گیر است که به دور از کنترل در چین است. و دور از بازیگری به عنوان یک نوع دوستانه شریک در تلاش برای کمک به دیگر کشورهای درگیر با پکن است که در واقع شارژ سازمان ملل برای کمک های اضطراری آن است که حتی زمانی که از این منابع معیوب هستند که در مورد کیت های آزمایش فرستاده شده به جمهوری چک.

زمین این جنگ سرد جدید

در پاسخ به دولت خود را آشکار شکست در طول coronavirus بحران یازدهم راه اندازی یک جهانی تبلیغات انتخاباتی تا حد زیادی به هدف قرار دادن آمریکا است. به عنوان مدرک از واشنگتن ایمان بد پکن اعتراض به استفاده از واژه “ووهان آنفولانزا” یا “چینی virus.” در دولت سخنگویان و دانشمندان سرزنش ایالات متحده برای ایجاد coronavirus و انتشار آن را به چین و پکن بسیج رباتها در رسانه های اجتماعی برای گسترش نهفته است. به نظر می رسد که این ناسیونالیسم هار است fomented در میان برخی از توده های مردم است. یک رستوران در پکن شد عکس, با یک بنر تبریک امریکا در آن coronavirus بحران و طرح دعوی در دادگاه مدنی بود واصل در برابر تهمت و نظامی ایالات متحده برای آوردن این ویروس به ووهان.

سرزنش واشنگتن برای شیوع آماده کردن زمینه برای این ادعا که این امریکا بود که باعث اقتصادی تنگه را که اقتصاد چین به نظر می رسد کشویی. نیز وجود دارد نشانه هایی که یازدهم ادامه دارد, اگر نه, افزایش, خود را از اقدامات نظامی در مناقشه دریای چین جنوبی به طور بالقوه به عنوان یک راه برای منحرف داخلی انتقاد و برای هشدار دادن به دیگر کشورها را به فکر می کنم چین تضعیف شده است با این بیماری همه گیر.

در برخی از راه coronavirus همه گیر شد به سادگی بهانه ای برای سال مقید کردن نا امیدی و بی اعتمادی بین واشنگتن و پکن به طور کامل منتشر شد. در عین حال CCP شده توسط خود را انتخاب پاشیدند دائمی شک در مورد آن امانت به عنوان یک جهانی شریک است. رفتار خود را در طول بحران دیگر نمی تواند کنار گذارده توسط تعارفات دیپلماتیک است که چشم پوشی از حقایق را بر روی زمین.

با توجه یازدهم را coverup آن است که نه تنها مناسب بلکه لازم است بپرسید که چگونه هر دولت ایالات متحده چه رسد به بقیه جهان می کنه اعتماد به آنچه مقامات چینی می گویند. کسانی که بر این باورند که افزایش تعامل تنها راه برای حل مشکلات باید سوال چه معنی گفتگو بین ایالات متحده و چین می تواند در حالی که چین همچنان به دروغ در مورد ریشه های این ویروس و آن اعمال خود را.

این مسمومیت از روابط بین آمریکا و چین است سوخت برای جنگ سرد جدید است و نمی خواهد به راحتی فراموش شود. در واقع, آن را به خوبی ممکن تاسیس جدید عادی بین دو کشور است. دشوار است تصور کنید روابط قصد بازگشت به قبل از COVID سطح در هر زمان به زودی, اگر تا کنون. برای کسانی که متعهد به حفظ به عنوان بسیاری که ممکن است پس از سال 1945 نظم جهانی پکن اقدامات نشان داده اند که خود را به استادانی ادعا می کند در مورد کمک به حکومت جهانی سوال برانگیز هستند اگر نه بی ارزش فقط زمانی که آنها مورد نیاز است.

واقعا یک جنگ سرد جدید?

اما تمام این واقعا یک جنگ سرد جدید با آن معانی وجودی مبارزه کنید ؟ بیشتر pertinently چرا باید واشنگتن در حال حاضر مشمول مالیات اقتصادی و پزشکی بحران رهبری مخالفت با شی جین پینگ global offensive? مخاطرات برای نظم لیبرال بالا هستند. اگر پکن رژیم موفق در بازنویسی تاریخ و فرار یا سرزنش یا فشار برای تغییر رفتار خود و سپس جهان باقی خواهد ماند آسیب پذیر به آینده, چینی, بهداشت عمومی و محیط زیست شکست. علاوه بر این کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا و صربستان که پذیرفته اند اضطراری دولت چین “کمک” خواهد بود اضافه شده به این کشورها به طور فزاینده ای وابسته به تجارت چین از طریق یک کمربند و یک جاده طرح; این بیشتر خواهد شد gestate اولیه و نرم افزار-چینی بلوک سیاسی را افزایش می دهد که پکن نفوذ و رسیدن به نتیجه قادر می سازد بیشتر آن رفتار بد.

اگر وجود دارد یک جنگ سرد جدید آن است که در حال مبارزه برای حفظ استانداردهای خاص و هنجارهای است که بهره مند جهان برای هفت دهه است. پکن به مدت طولانی تبلیغ آن تکنو-استبدادی به عنوان مدل برتر به لیبرال اشکال از دولت است. واگذاری پیروزی در coronavirus نبرد کمک خواهد کرد سیمان این باور است که CCP را سرکوب و مات سیستم های موج آینده است.

داده پکن تبلیغات موفقیت آن ممکن است به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است که CCP ظهور خواهد کرد قوی تر از همیشه از این بحران است. در عین حال امریکا باید هرگز فراموش نکنید که آن را به طور بالقوه صدها میلیون نفر از متحدان در عادی چینی که احساس خیانت و ستم توسط خود دولت است. شجاعت خود را در فریاد کردن حزب-دولت و مقامات و ضبط تصویری دلخراش عهد است تمایل خود را برای مسئولیت بیشتر به ذکر انسانی رهبران. کشورهای دیگر که در اوایل سعی در هشدار دادن به جهان مانند تایوان و باید با توجه بیشتری بین المللی نقش. جامعه جهانی teetering در طول همه گیر نیز ممکن است یک نقش به عنوان قانونی نظر در حال ظهور است که در پکن برگزار می شود مسئول آن شکست در ابتدای بحران بر اساس قوانین بین المللی.

آن است که خیلی زود به درک کامل دامنه این جنگ سرد جدید. کافی است برای گفتن که مدل های قدیمی است که هم شکسته و یازدهم است که حق را به ترس است که چین در حال حاضر باید دوباره کسب درآمد جهان را اعتماد است. یک تبلیغات و پروکسی مبارزه بین واشنگتن و پکن به احتمال زیاد بیشتر از همیشه. با احساسات در حال اجرا با کیفیت بالا, خطر مسلحانه برخورد اتفاقی و یا در غیر این صورت بین این دو نیز افزایش. در پایان پیروزی ممکن است پایین آمده که اقتصاد نشان میدهد بیشتر انعطاف پذیر در برابر بیماری همه گیر کوروناویروس در نتیجه اثبات می کند که سیستم واقعا قوی تر است.

مایکل Auslin یک همکار در موسسه هوور دانشگاه استنفورد و نویسنده کتاب “آسیا جغرافیای سیاسی جدید است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im