Hanes: کانادا باید آدرس تاریخی نارضایتی مردم بومی

وجود دارد قطعا هیچ راه حل سریع به یک وضعیت پیچیده است که یک محصول جانبی از قرن ها شرم آور درمان

معترضان در محاصره بر روی ریل قطار در St-Lambert on Feb. 20, 2020. Pierre Obendrauf / Montreal Gazette

به عنوان راه آهن محاصره در همبستگی با مرطوب’suwet’en بریتیش کلمبیا وارد هفته سوم وجود دارد هیچ کمبود از بهت و حیرت در مورد چگونه دقیقا برای پایان دادن به فلج است که در خفه کردن جنبش مردم و کالا در مونترال به عنوان در سایر نقاط کانادا است.

نخست وزیر جاستین ترودو انجام داده است کمی بیشتر از اصرار صبر و حوصله در پیگیری صلح آمیز نتیجه در حالی که مخالفان استانی premiers رهبران کسب و کار و عمومی به طور یکسان چرخ ضامن دار تا فشار برای یک راه حل سریع.

وجود دارد قطعا هیچ راه حل سریع به یک وضعیت پیچیده است که یک محصول جانبی از قرن ها شرم آور درمان مردم بومی — حتی در صورت جدی عواقب اقتصادی. هنوز راهی برای خروج از این بن بست باید هیچ راز بزرگ.

“تنها راه حل این است که با گفتگو و مذاکره گفت:” جفری کلی بازنشسته کبک لیبرال MNA و محترم سابق بومی وزیر امور. “اولین اولویت را به ایجاد برخی از خط های ارتباطی برخی خط از گفت و گو که از دست رفته است… بدون که این تمام چیزی که فقط می رود و در و مجاز است به چرک.”

حتی به عنوان RCMP ارائه پنج شنبه به برداشت از سایت برنامه ریزی ساحلی گاز Link خط لوله — the flashpoint تعارض است که در سراسر کانادا — مرطوب’suwet’en رهبران مخالف این پروژه هستند در شرق کانادا, دیدن هواداران در Tyendinaga نزدیکی Belleville, Ont., و Kahnawake در نزدیکی مونترال. فدرال وزیران به نظر می رسد در حال انتظار برای شنیدن از آنها — شاید به عنوان ارثی روسای ساخته شد منتظر ترودو به عنوان او به اتمام یک تور آفریقا.

حتی به عنوان CN به دنبال یک دستور برای پاک کردن آهنگ از معترضان در خیابان-لامبرت و کبک برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت mused در مورد ارسال در Sûreté du Québec در ساحل جنوبی حومه (هر چند نه Kahnawake خوشبختانه) کلی خواست احتیاط شدید.

“همه این تماس برای پلیس مداخله خطرات زیادی است که شما فقط ایجاد یک وضعیت بد و بدتر” کلی گفت. “اگر آن را تخریب وجود دارد که یک خطر بزرگ است که به جای یک محاصره امروز شما سه فردا. و سپس شما نمی خواهد که هر چیزی حل.”

کلی با اشاره به تحمل تلخی است که در نتیجه زمانی که مردم بومی درگیری با پلیس. شبح از اکا بحران از سال 1990 بيشترین به خصوص در کبک.

“این درگیری را ترک اسکارهای عمیق,” او گفت:. “بنابراین من فکر می کنم ما باید سعی کنید به انجام همه چیز را در قدرت ما برای پیدا کردن یک راه حل مسالمت آمیز.”

سی سال پس از تلاش برای ساخت یک زمین گلف در سنتی Mohawk اراضی موضوعات اساسی است که موجب اکا بحران حل نشده باقی می ماند اشاره راسل Diabo که با این نسخهها کار به عنوان یک مشاور سیاست برای Algonquin ملت دبیرخانه.

Diabo است بی پرده در مورد آنچه باید اتفاق می افتد در حال حاضر برای پایان دادن به بن بست در’suwet’en — هر چند نه خوش بینانه است.

“ترودو می تواند حل و فصل این فردا اگر او به بیرون رفت وجود دارد و آنها را ملاقات چهره به چهره در هواپیما” Diabo گفت. “او می تواند کشیدن (B. C. برتر جان) هرگن همراه و او می تواند به بیش از وجود دارد و اعلام آنها در حال رفتن به جای آن (فدرال) سیاست با تشخیص و تأیید سیاست. او می تواند متعهد به انجام آن با شروع آنها را… و او می تواند می گویند که ما در حال رفتن به نشان می دهد که خط لوله است.”

چه Diabo با اشاره به روند فوق العاده زمین ادعا و نگرانی در مورد مشروعیت رهبری — دو خاردار مسائل که بر بسیاری از جوامع بومی با توجه به ناهموار چهل تکه معاهدات فدرال قوانین مذاکره توافق و تصمیم دادگاه در این بازی در سراسر کانادا است. در بسیاری از جوامع از جمله مرطوب’suwet’en گروه شوراهای نهاد با قانون پذیرفته نیست به عنوان نمایندگان واقعی مردم است.

این واقعیت که گروه شورای امضا کردن در این خط لوله که عبور از زمین های مورد اختلاف حتی اگر در گذشته تصمیم دادگاه می گویند ارثی ستاد قرار است به صلاحیت است, چلیپا, مرطوب’suwet’en اختلاف است. این وضعیت نه تنها به ایجاد سردرگمی زیاد آن منجر به اعضای جوامع بودن در برابر یکدیگر بازمی گردد.

اما به عنوان Diabo با اشاره به این موضوع که طنین انداز با Mohawks نیز توضیح خود آمادگی برای مانع شدن از آهنگ های راه آهن در همبستگی. آن را نیز یک عامل است که پیچیده حل اکا بحران است.

مرتبط

دولت فدرال پا کشیدن و انفعال است به امد و شد زیاد آن را در یک راه بزرگ آن را به عنوان تلاش در حال حاضر برای رسیدن به و مذاکره با مرطوب’suwet’en رهبران که قبلا کنار.

شکست مکرر به حل و فصل زمین ادعا اذعان رهبری سنتی و آدرس بی شمار دیگر بی عدالتی نتایج نهفته در خشم است که به صورت دوره ای جوشگفت: گاوین تیلور یک استاد تاریخ در دانشگاه کونکوردیا. تنها تفاوت این بار این است که پان-کانادا مقیاس تظاهرات.

“این نوع از اقدامات مردم را هنگامی که آنها احساس آنها در حال گوش دادن به زمانی که آنها احساس آنها را قادر به برقراری ارتباط منافع خود را از طریق عادی سیاسی کانال های داخل و خارج از سرخوردگی آنها احساس آنها را مجبور به انجام همه چیز را برای اخلال در نظام و یا اخلال در نظام اقتصادی فقط به شنیده می شود,” او گفت:.

اگر چه قطعا وجود داشته اند گام به سوی آشتی کانادا اساسا lurches از بحران به بحران تنها توجه به مردم بومی دیرینه شکایت زمانی که آنها بلوک یک بزرگراه یا یک خط راه آهن و یا یک خط لوله. اما هنگامی که فوری ناراحتی آورده است به نتیجه گیری ما بازگشت به کسب و کار به عنوان معمول و فراموش نکنید در مورد علل ریشه تا شعله های بعدی ،

حتی به عنوان صبر طبعا اجرا می شود در میان گذاشته و راه آهن و کارگران رشته مسافران و کشاورزان در حال اجرا پایین در پروپان تاریخی اشتباهات باید righted — در غیر این صورت چرخه اعتراض و فلج را تکرار می کنند.

[email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im