حبس آیکون هانری ریچارد شدید رقیب که موفق به کسب رکورد 11 فنجان

شیر دل centreman آرام بود رهبر قوی نسبت با hard-nosed استعداد است که دروغ های خود را 5-پا-7, 165 پوند قاب.

سابق Canadiens هانری کاپیتان ریچارد که 11 استنلی جام قهرمانی ایستاده به عنوان NHL رکورد است که به احتمال زیاد شکسته خواهد شد, درگذشت, روز جمعه در سن 84.

ریچارد گذشت در یک خانه مراقبت در لاوال که در آن او زندگی می کردند برای چند سال گذشته خود را به عنوان نبرد با بیماری آلزایمر بدتر شده است.

او جان سالم به در Lise همسرش از 63 سال, کودکان, میشل, Gilles دنیس Marie-France و ناتالی 10 نوه و چهار نوه بزرگ.


هانری ریچارد جنگ همراه تخته با بوستون برونز’ بابی Orr در مونترال فروم در مارس 1967.

روزنامه فایل

شیر دل Hall of Fame centreman به دنیا آمد و در مونترال در فوریه. 29, 1936 بود که با نام مستعار جیبی موشک پس از دوران نوجوانی ناعادلانه بهترین و شناخته شده تمام زندگی خود را به عنوان برادر کوچکتر از Canadiens افسانه موریس (موشک) ریچارد که در 27 ماه مه سال 2000 در سن 78.

اما هانری ریچارد یک معامله بزرگ بیش از آن است. او آرام رهبر قوی نسبت با افزایش hard-nosed استعداد است که دروغ های خود را 5-پا-7, 165 پوند قاب.

او رهبری عنوان مثال بر روی یخ و در اتاق پانسمان در طول 20 سال کار حرفه ای که او را دیدم بازی 1,256 به طور منظم فصل بازی. همه کسانی که بازی و 180 بیشتر در پلی آف شد skated پوشیدن Canadiens نیوجرسی هنوز هم یک رکورد برای خدمات در bleu-blanc-روژ.

“او یک بازیکن فوق العاده مهم برای این سازمان” اواخر افسانه ای ژان Béliveau گفت: از ریچارد در سال 2008 Canadiens از ویژگی های مجله Le Gros لایحه پس از برنده تمام 10 از خود استنلی فنجان با هانری به عنوان یک هم تیمی.

“این یک اعتباری به او برای انجام تمام است که او با این کفش را پر کنید. برادر او دشوار عمل به دنبال به حداقل می گویند.”


Canadiens’ هانری (راکت) ریچارد آغوش جام استنلی در دیترویت در مارس 5, 1966.

آسوشیتد پرس

برای اولین بار پنج NHL فصل از 1955-56 انتخاب شد از طریق 1959-60, هانری ریچارد زندگی تا حد زیادی در سایه لامپ های رشته ای موریس. در واقع هانری تقریبا یک ستاره در این فهرست در کنار خواهر و برادر در آن پنج فصل است که در طی آن به Canadiens برنده تاریخی خود پنج دوره متوالی به جام استنلی.

آن موریس که راه می رفت هانری به Canadiens مدیر کل فرانک Selke مونترال فروم در سال 1955 با ریچارد سپس 19 مورد به امضای اولین قرارداد حرفه ای. این امر او را به پرداخت $7,000 اولین فصل $8,000 دوم خود را.

در کن کمپبل 2008 هاکی اخبار کتاب Habs قهرمانان هانری به یاد می آورد: “آقای Selke خواسته موریس, ‘توسط هانری آماده است ؟’ و موریس گفت: “بله او آماده است و او تبدیل به اطراف و رفت بیرون از اتاق.

“من نمی تواند صحبت می کنند و هر یک به زبان انگلیسی و قرار دادن آنها این کاغذ را در مقابل من و من آن را امضا کردند. من نمی دانم آنچه که من در ساخت اما من اهمیتی نمی دهند. من فقط می خواستم به بازی.”

هانری skated در اولین Canadiens اردوگاه آموزشی در سن 16 سالگی تحت تاثیر قرار دادن تیم برنج از ابتدا.


Canadiens بزرگ هانری ریچارد با تعقیب درویش, سن 3 در طول تولدش جلسه در غرب جزیره کلکسیون فروشگاه در اوت. 22, 2009.

ناتاشا FILLION / روزنامه

“ما تا به حال به ثبت نام او را” مربی پا بلیک یک بار گفت. “او در زمان جن در اردوگاه و هیچ کس نمی تواند آن را به دور از او. او بیش از حد خوب نیست به ثبت نام.”

ریچارد skated اول خود را حرفه ای تغییر در بال centreman Béliveau با آتشین برت اولمست اینه که در طرف دیگر.

“برت را به من (جهنم) اگر من نمی خواهم او به من گفت:” او به یاد می آورد. “من تا به حال سر من بین پاهای من تمام وقت است.”

می گویند هانری ریچارد گفت: کمی در اوایل زندگی حرفه ای است که بسیار به درک حقیقت است. یک خبرنگار آمریکایی به دنبال مصاحبه با یک بار خواسته بلیک, آیا ریچارد انگلیسی صحبت کرد که بلیک پاسخ داد: “من مطمئن هستم که هانری حتی فرانسوی صحبت می کند. او فقط صحبت نمی کند.”

اما این اسکیت چیز قابل دینامیت صحبت می کنند بسیار با صدای بلند خود را با بازی برای دو دهه به عنوان یک طرفدار و برای سال قبل از آن در هوای آزاد, مدرسه rinks و در صفوف junior.

ریچارد 6 سال در سال 1942 دوم جوانترین Onésime ریچارد و آلیس Laramée هشت فرزند که پدر و مادر او برای اولین بار او را به فروم برای تماشای موریس را با نثر Canadiens rookie که گرم کردن به سوپر استار شدن.


هانری ریچارد استقبال المر Lach راست به عنوان ژان Beliveau به نظر می رسد در طول Canadiens’ گرامیداشت صدمین سالگرد تأسیس در دسامبر. 4, 2009 در زنگ مرکز.

پل Chiasson / کانادا پرس

Onésime ریچارد مشغول به کار در حمل و نقل قطار در مونترال آنگوس متری تغذیه خانواده خود یک چالش روزانه است.

“خواهر من نزدیک بود در عصر ما و من و برادر کوچکترم می پوشیدن برخی از لباس های” هانری گفته نویسنده مایکل Ulmer در سال 1996 کتاب Canadiens کاپیتان. “مادر من استفاده می شود به خرید یک ژامبون در روز شنبه و باید آن را برای کل هفته از طریق پنج شنبه. مثل اکثر بچه های فقیر ما نمی دانیم هر چیزی متفاوت است.”

به عنوان موریس تبحر یک دنباله از طریق حرفه ای هاکی هانری گاهی اوقات در رویارویی با این واقعیت که او بسیار جوان تر بسیار کوچکتر برادر Canadiens ستاره.

او با کف دست به صورت خود تبارها توسط مخالفان هنگامی که او رنگ و لعاب خود تیم مدرسه در مونترال بوردو منطقه heckling که به دنبال او به تاریخ و مونترال اتباع مونترال Junior Canadiens و NHL Canadiens.

در سن 10 سالگی جوانتر ریچارد هنگامی که به یاد می آورد او کوبیده با یک پسر قلدر مدرسه پنج سال ارشد خود را.

“همه نگران بود که مرد اما من نمی خواهم به فرار” او گفت:. “من می ترسم اما من که قرار بود به او نشان دهد.”


هانری ریچارد استقبال کودکان در فروم در سال 1965.

روزنامه فایل

هانری به حال خود چشم سیاه برای شجاعت خود را نه اولین بار و نه آخرین بار است که او می خواهم به دفاع از خود در برابر پسران و مردان بودند که بزرگتر و قوی تر است.

هانری ریچارد Junior Canadiens مربی بود تازه بازنشسته حبس افسانه المر Lach گفت که این نوجوان او بیش از حد کوچک برای همیشه آن را در NHL. تا زمانی که تقریبا آخرین نفس خود را در سال 2015 Lach عاشق که داستان.

“من نمی نگه دارید که در برابر Elmer” ریچارد یک بار به شوخی به شرح حال. “اما 20 سال در NHL که نه بیش از حد بد است.”

از سنین نوجوانی خود او موشک برادر اول و تقریبا در چاره اندیشی موقت فوق العاده بازیکن هاکی در حق خود.

زمانی که هانری بود 14, Maurice گفت junior اتباع مربی پیت مورن که او ارسال برادر خود را برای یک نگاه ببینید و 105 پوند نوجوان نشان داد.

“شما که هستید ؟” خواسته مورن به نقل از در ترنت Frayne را در سال 1968 کتاب از آن آسان است: همه شما باید انجام دهید این است که برنده شدن.

“هانری ریچارد” آمد پاسخ.

“شما موشک را برادر؟” مورن پرسید.

“من هانری ریچارد” این جوانی پاسخ داد ملایم تلاش برای حک کردن هویت خود را.


هانری ریچارد نوشیدنی از جام استنلی در طول 1960s به عنوان ژان Beliveau به نظر می رسد.

روزنامه فایل

هانری بود خوب junior محدود برای عظمت هنگامی که او معروف او با نام مستعار تورنتو روزنامه ویرایشگر گفت که خوانندگان که طرفداران هاکی می Canadiens’ موشک در شب شنبه و تاریخ و حبس’ جیب موشک در همان پیست بعد از ظهر.

“من مهم نیست (نام مستعار),” ریچارد یک بار گفت. “اما بسیاری از مردم از من خواست به نوشتن آن را به عنوان امضای من. من هرگز خواهد بود. آن من را خسته نمی کند نه در همه. این اتفاق می افتد هنوز پدران و پسران که ممکن است 12 سال است. آنها نقطه در من و آنها می گویند ” نگاه وجود دارد موریس ریچارد داداش. “

هانری فقط شانه ای بالا انداخت و ادامه داد: برای الگوی خود را پس از تورنتو Teeder کندی و Canadiens’ Lach که بازی مانند bulldogs و دیترویت ابریشمی صاف قرمز کلی.

که و قابل توجه او در اخلاق کار تولید خود را منحصر به فرد با نام تجاری رهبری و بازیسازی فوق العاده ای از مهارت های است که می بینم او را انتخاب هاکی سالن از شهرت در سال 1979.

به مدت پنج سال در Canadiens و تا زمانی که موشک های عبور در سال 2000 مردم اشتباه ظاهر سرد بين هانری و موریس به عنوان یک دشمنی و یا سقوط از برخی از نوع.

واقعیت این است که آنها از هم جدا شدند 15 سال و موریس نقل مکان کرد و از خانه خانواده زمانی که هانری بود فقط 6.

هانری رو دیدم موریس عمدتا فقط بر روی یخ. فراتر از پنج سال به عنوان Canadiens تیمی — و موریس اعتراف کرد که هانری ورود در باشگاه طولانی مدت حرفه خود را — آنها نمی باید یک معامله بزرگ مشترک بود و تقریبا هیچ چیز در راه متقابل تجربه زندگی است.


هانری ریچارد (راست) به نظر می رسد تا در یک مجسمه از او در اواخر برادر بزرگتر موریس (موشک) ریچارد در افتتاح Canadiens Centennial پلازا در دسامبر. 4, 2008 در خارج از بل مرکز.

جان کنی / روزنامه

“موریس بود فوق العاده افتخار ‘بچه برادر من است و در محفوظ و متعلق به یک راه طولانی”-پیش مونترال sportswriter اندی اوبراین یک بار به یاد می آورد. “حتی در راه سفر آنها هرگز با هم نشستن و فقط چت. موریس خواهد بود کارت های بازی در حالی که هانری بود در گوشه ای از ماشین دور متصل کردن در زبان انگلیسی, مجله توقف در حال حاضر و پس از آن به مشورت همیشه حاضر انگلیسی-فرانسه فرهنگ لغت.”

گفت: ریچارد مور linemate از هر دو ریچاردز: “ما می روید که در همه زمان ها پس از بازی و مردم با دیدن هانری و اولین چیزی که آنها می گویند, بود, ‘چگونه موشک؟’ او همیشه جواب میده و همیشه با ادب به مردم است. آن را هرگز به نظر می رسید به او را خسته و او هرگز یک بار خود را از دست داده صبر به دلیل آن است.”

اما از آن بود که موریس بازنشسته در سال 1960 که هانری واقعا شروع به ایجاد یک نام برای خود.

“هانری شروع به حرکت در خارج از برادرش سایه زمانی که او نشان داد که در راه او می تواند کنترل بازی و دیکته کردن بازی” Béliveau گفت. “آنها هر دو مردان از چند کلمه که اجازه اقدامات خود را برای خود صحبت می کنند. هانری اجازه دهید دیگران صحبت کنید. او آن را بر روی یخ همیشه بر روی یخ.

“شما نمی تواند درخواست برای بهتر هم تیمی. او در میان کسانی که به من رای دادند برای تبدیل شدن به کاپیتان در سال 1961 و من همیشه می دانستم که من می تواند بر روی تعداد هانری در بازی های بزرگ و در بحرانی ترین شرایط است.”

او در سال 1994 زندگینامه Béliveau گفت: “من تا به حال تحسین بسیار زیاد برای هانری از اولین روز و نه تنها برای آنچه که او بر روی یخ. او یک بازیکن بزرگ تیم و فوق العاده کاپیتان پس از من بازنشسته شد. اتفاقی نیست که او دارای تمام رکورد زمان 11 جام استنلی برنده است.”


کلود شهردار از سمت چپ هانری ریچارد و ژیل ترمبلی در سپتامبر. 19, 1964.

Montreal Gazette فایل عکس

که در آن موشک بود دود-آروغ زدن لوکوموتیو از خط آبی به شبکه یک دیوانه وار شدید ورزشکار هانری فوق العاده بود بازیساز که مشاهده هاکی به عنوان یک بازی شطرنج تفکر چند حرکت جلوتر.

اما هر دو آنها تا به حال سریع طبع بر روی یخ.

که در آن موشک اغلب skated با مخالفان خود بازگشت هانری به حال به مبارزه برای هر اینچ از یخ او زد به شدت اما هرگز عدم بازگشت تا با دندان قروچه کردن و تمایل به رها کردن دستکش خود را با مردانی که به وضوح از کلاس وزن خود را.

شد هانری ریچارد دشوار است ؟ در Jan. 1 سال 1958 او اوراق با سه برونز در بوستون bloodying دو با روشن شدن تصمیمات و مبارزه سوم به قرعه کشی.

او به ثمر رساند 19 اهداف و کمک 21 بار در 1955-56 انتخاب شد rookie فصل شروع یک حرفه ای است که تولید 358 اهداف و 688 کمک می کند. تنها یک بار او نمره 30 در یک فصل (1959-60) اما رهبری او و ارادت به بازی نمونه بود, درآمد او NHL 1973-74 لایحه Masterton یادبود جایزه.

ریچارد کاپیتان های این Canadiens برای نهایی چهار فصل زندگی حرفه ای خود را از 17th مرد برای پوشیدن ‘C’ شروع با Béliveau بازنشستگی در سال 1971 تا او را گذاشت خود او اسکیت در سال 1975 تبدیل کاپیتانی خود درس به Yvan t. annette.

او هفتم از 10 متوالی سالن از شهرت کاپیتان در مونترال — پا بلیک لایحه Durnan بوچ بوچارد, موشک, داگ هاروی و Béliveau قبل از او; t. annette سرژ Savard و باب Gainey به دنبال او.

وجود دارد مجادلات: پس پرشور و رقابتی است که خون خود را به سرعت پخته او هنگامی که جسمی مخلوط آن را با هم تیمی Savard و معروف به طور خلاصه benched در طول سال 1971 جام استنلی نهایی در برابر شیکاگو به نام او rookie Canadiens مربی Al MacNeil “بدترین مربی من تا کنون ایفا کرده است.”

ریچارد نمره را بستن و گل برنده در بازی 7 درآمد Canadiens 17th خود را 24 استنلی فنجان. اما او عصبانی بیهوده گویی چیزی بیش از یک تخلیه گاز از سرخوردگی او بعد گفت: — لمس کردن زبانی طوفان.

“من او را ملاقات نمود (در سال 2006) و معلوم می شود او یک جهنم از یک پسر خوب” ریچارد گفت: از MacNeil گفت: او مربی سابق با مته سوراخ کردن بدون کینه.


هانری ریچارد نمایش یکی از جام استنلی حلقه در مونترال در سال 2000.

مارکوس تاونسند / Montreal Gazette

در سال 1966 ریچارد بود گل اول خود را از دو جام برندگان خود را هنوز هم مورد بحث دستکش (یا نه) شات کشویی گذشته دیترویت دروازه بان راجر Crozier در وقت اضافه.

هفت سال بعد در سن 36 ریچارد برنده 11th جام استنلی عبور Béliveau و t. annette برای اکثر مسابقات برنده شده توسط NHL بازیکن. ریچارد شماره 16 نیوجرسی بازنشسته شد توسط Canadiens در یک فروم مراسم on Dec. 10, 1975.

درست به فرم ریچارد تقریبا ناراحت کننده در کانون توجه خود نیوجرسی بازنشسته شد. او در نهایت راضی به یک سال 1974 ادای احترام شب تنها اگر بودجه مطرح خواهد بود اهدا به ساخت یک ورزشگاه برای یک یتیم خانه.

“پدر من کار می کرد 48 متری در آنگوس مغازه او گفت:” در آن زمان است. “او هرگز از دست رفته یک روز در محل کار و در تمام مدتی که آنها هرگز برگزار شد یک شب برای او.”

در سال 2001 ریچارد حال حراج 60 بسیاری از غنائم حلقه, عکس ها و بیشتر. او گفت که گرامی ترین یادگاری بود و متاسفانه از دست داده است و نزدیک به سه دهه قبل — آلبوم مونتاژ با همسر و فرزندان خود را chronicling زندگی خود را در هاکی طرفدار از اواسط 1950s نابود شده بود در یک زیرزمین سیل.

“من به یاد داشته باشید درخواست حتی یک تولدش به عنوان یک پسر به او گفت:” با خنده در طول یک روزنامه مصاحبه در سال 2009. “من یک مجموعه ای از کارت های. و یا از هر چیزی.

“من تا به حال در ذهن من بود به بازی هاکی. به بازی با Montreal Canadiens. هیچ چیز دیگری. و در نهایت من.”

مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de