پسر Nantel اظهارات در مورد anglophone حقوق شوک PQ رقیب

زبان سیاست از کمدین مرد Nantel مارس دخترانه برخی از پرهای داخل Parti Québécois.

کبک کمدین مرد Nantel صحبت می کند به رسانه ها پس از اعلام نامزدی خود را برای رهبری پارتی کبک چهار شنبه, فوریه 13 سال 2020 در مونترال. رایان Remiorz / کانادا مطبوعات

کبک — زبان سیاست از کمدین مرد Nantel مارس دخترانه برخی از پرهای داخل Parti Québécois.

در یک سال 2017 بیانیه PQ رهبری گفت: نامزد به زبان انگلیسی را یک “اقلیت های ملی زبان” وضعیت باید کبک تا کنون تبدیل به یک کشور مستقل. او اضافه کرد که او را دوباره قوانین که قاب انگلیسی زبان علائم در مونترال کسب و کار.

او روز جمعه گفت که رسانه ها است که ساخت یک بحث است و این که او نمی “ببینید که در آن رسوایی است.” در میان péquistes — که حمل گوشته از رنه Lévesque خود منشور زبان فرانسه و بیل 101 — نامزد کلمات نمی تواند بیش هست.

رقیب رهبری نامزد پل St-Pierre Plamondon گفت که Nantel را درک نمی کنند که چگونه به دفاع از فرانسه است که در مرکز کبک حاکمیت جنبش است.

“او پیشنهاد ما را به عذرخواهی رسمی وضعیت زبان فرانسه و در نتیجه تضعیف آن” گفت: St-Pierre Plamondon.

در Nantel را تا سال 2017 کتاب “Je me souviens… de rien,” کمدین گفت: زبان انگلیسی Quebecers باید خدمات را به زبان خود اما کبک زبان رسمی هنوز هم باید فرانسه.

به بازنگری در قوانین حاکم بر نشانه های انگلیسی نوشت که آنها کمک به “خاص فرهنگی شخصیت مونترال” زمانی که فرانسه همچنان برجسته در دو سوم از نشانه. باید کبک تبدیل به یک جمهوری Nantel گفت: پرچم خود را باید به زبان انگلیسی نماد است.

“از آن زمان به صورت حقایق و اعتراف است که کبک باید پایان دادن به نزاع در گذشته,” او نوشت. “ما باید برای تداوم این درگیری. در مقابل ما باید آنها را به منظور به حرکت بر روی چیزهای دیگر.”

او افزود که anglophones ممکن است پشتیبانی کبک استقلال فرهنگی دلایل اما ممکن است به نفع از آن در زمینه های اقتصادی.

“اگر آنها در همه چیز نگاه واقعبینانه, anglos در کبک را درک کنند که آنها بیش از حد در معرض همان بی عدالتی و معایب به عنوان فرانکوفونها وقتی که می آید به فدرال سیاست,” او نوشت.

Nantel تیم نیست پاسخ به مصاحبه درخواست از La Presse Canadienne اما

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im