گرمایش جهانی می تواند انحراف روند تولید مثل لاک پشت کارشناسان هشدار می دهند

درجه حرارت تعیین جنسیت لاک پشت های دریایی و برخی از کارشناسان پیش بینی کرده اند که 76 تا 93 درصد از آنها را زنان توسط 2100.

یک لاک پشت که قبلا نجات از یک کشنده قرمز جزر و مد منتشر شده است پس از آن توانبخشی در سنترو Mexicano de la Tortuga (مکزیکی لاک پشت دریایی مرکز) در ساحل Mazunte در اوآخاکا, مکزیک, فوریه 8 سال 2020 است. رویترز/Jose de Jesus Cortes JOSE DE JESUS CORTES / ایسنا

کارشناسان نگران هستند که گرمایش جهانی می تواند تداخل در فرایند تولید مثل تخم مرغ-تخمگذار خزندگان از جمله لاک پشت و تمساح ها پس از رابطه جنسی از فرزندان تعیین شده است متوسط.

این گونه تخم خود را در لانه آنها حفاری و سپس رها کردن پس از آنها را پوشش اجازه خورشید ارائه گرمای کافی برای جوجه کشی فرزندان خود را. سطح که گرما نیز نقش مهمی در تعیین جنسیت متولد نشده.

در مورد لاک پشت ها, تخم مرغ در انکوباتور در دمای 28 درجه سانتیگراد تولید خواهد شد تنها مردان در 30 درجه نر و فرزندان نتیجه و در 32 درجه و بالاتر, تنها زن تولید می شوند. همین روند رخ می دهد با تمساح و تمساح.

“هنگامی که یک زن می گذارد تخم مرغ این است که هنوز رتبهدهی نشده است تعیین می شود” توضیح زیست شناس Benoit لیموژ که تا به حال صرف 30 سال گذشته فهرستنویسی دریای لاک پشت و تمساح در غرب آفریقا است. “این است که تحت تاثیر گرما. اگر شما می توانید تصور کنید یک آشیانه (حفر) در ساحل عمیق تر بخش خواهد بود کولر و بخش بالایی گرمتر است. وجود تعادل در دما است که اجازه می دهد تا به صورت مساوی (نسبت مرد و زن و فرزندان).”

اما این فرمول را می توان خارج از ماشین چین دهنده با گرمایش جهانی می گوید لیموژ, که به طور گسترده با اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت است.

“اگر در همان ساحل, خورشید ضرب و شتم وجود دارد و آن را بیشتر حرارت است که به جای به طور متوسط دما از 35 درجه به طور میانگین از 40 سال است که تاثیر می گذارد تخم مرغ مجلسی و تغییر نسبت جنس است.”

های اخیر محیط زیست کنفرانس در هند پیش بینی کرد که گرمای شدید می تواند باعث جهش ژنتیکی در جنین است که می تواند به جلوگیری از فرزندان از رسیدن به بزرگسالی است.

برخی از کارشناسان پیش بینی کرده اند که 76 تا 93 درصد از لاک پشت های دریایی خواهد بود زن توسط 2100.

“هنگامی که یک عدم تعادل در نسبت جنس نر و ماده آن را هرگز خبر خوب” گفت: جانورشناس Lyne Morissette. “در دو سناریو — بالاتر نسبت به مردان یا زنان — زنان بیشتر خواهد بود بیشتر سودمند است.”

زنان تولید فرزندان و تا زمانی که وجود دارد مردان به همسر با آنها می تواند در نتیجه “یک نوع از انفجار جمعیت.”

خبر بد این است که ماهی که تخم ریزی کردن تعداد بیشتری از مردان در دماهای بالاتر خواهد بود در یک نقطه ضعف.

“آخرین مطالعات نشان می دهد که لاک پشت ها را در گذشته اقتباس جمعیت خود را به تولید بیشتر زنان برای بهتر زنده ماندن در یک بحران” گفت: Morissette. “اگر نسبت به جنس تغییرات کمی ما ممکن است با دیدن آنها از روش تطبیق با بحران و به خود شانس بیشتری برای زنده ماندن است.”

بنابراین لاک پشت ها به سادگی ممکن است انجام آنچه آنها انجام داده و همیشه برای ده ها میلیون سال: انطباق با محیط جدید خود را با تولید بیشتر از زنان است.

همه گونه باید انطباق با زیستگاه است که به طور مداوم در حال تغییر گفت: Morissette اشاره کرد که برخی موفق و برخی ناپدید می شوند در حالی که دیگران تبدیل به گونه های جدید با ویژگی های جدید است که اجازه می دهد آنها را به وفق دهند.

اما او هشدار می دهد که سرعت در آن تغییر آب و هوا است که در حال حاضر اتفاق می افتد مسائل پیچیده و برای بهتر شدن نیست.

“واقعا وجود دارد گونه است که در روند تغییر” گفت: Morissette. “و با وجود این واقعیت است که برای برخی از گونه های آن ممکن است یک مزیت اکثر این تغییرات بیش از حد شدید برای هر یک انطباق استراتژی است. خوب برای کسانی که (گونه) آن را کمک خواهد کرد اما برای بسیاری (از دیگران) آن را بیشتر اخبار بد نسبت به اخبار خوب است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im