تفسیر

X

داستان جریان

مقالات اخیر

به عنوان غرور ماه کشید به نزدیک نیویورک تایمز مشغول اطلاع رسانی به خوانندگان است که پس از چند دهه از پیشرفت جنبش حقوق همجنس هنوز نه به عنوان فراگیر به عنوان آن نیاز به. “تغییر جنسیت زنان, رنگ, رهبری قیام در Stonewall مسافرخانه 51 سال پیش در روز یکشنبه اما آنها هرگز در مرکز این جنبش به کمک آنها شروع: کسی که بسیار مختصر, ‘جنبش حقوق همجنس,’ پاکسازی آنها” شروع یک دوران اخیر گزارش.

مشکل این است که آن را سخت به پاک کردن چیزی نبود برای شروع با. هر سهم “زنان تغییر جنسیت از رنگ” ساخته شده اند به جنبش حقوق همجنس آنها منجر نمی شود, شورش در Stonewall مسافرخانه است که لمس کردن آن جنبش – بار,’ داستان بود و در واقع نادرست است. این بار بعد از خفا-ویرایش پاراگراف اما این فقط یکی از سه بار داستان در شش ماه گذشته تداوم این روایت نادرست در مورد “ترانس زنان از رنگ” و Stonewall. (نگاه کنید به اینجا و اینجا.)

رهبران و شرکت کنندگان در شورشهای استون وال که شامل صدها نفر در خیابان برخورد با NYPD عمومی اخلاق تیم ملی بودند و اکثریت مردان سفید. اما در بیدار امریکا به سرعت در حال تحول سلسله مراتب که به ادعای آنها ستم می گی نیست به اندازه کافی برای امروز فعالان و رسانه های خود را به متحدان. به طوری که آنها در حال تداوم اسطوره ها در مورد دخالت “ترانس زنان از رنگ” در Stonewall به تاریخی, گی, حقوق جنگ “intersectional” bona” ،

ادعاهای ساخته شده در مورد ترانس مردم منجر به شورشهای استون وال مراکز تقریبا به طور انحصاری بر روی دو نفر مارشا P. جانسون و سیلویا ریورا هر دو از آنها در بخشی از صحنه همجنس گرا در روستای گرینویچ در اواخر 1960s. ریورا ادعا می کند که شرکت در شورش اما این ادعا است تضعیف توسط شاهدان می گویند که آنها را دیدم ریورا خواب بر روی نیمکت زمانی که شورش آغاز شد و پس از مصرف هروئین. جانسون شخصا به گفته یک مورخ است که او نمی رسند تا پس از شورش آغاز شده است.

با وجود این, مداوم اسطوره پدید آمده که نه تنها این جفت ارز منجر به شورش استون وال, اما جانسون حتی انداخت آجر است که در آن آغاز شده. به تازگی به عنوان در سال گذشته این بار به نظر می رسید روشن در مورد حقایق: “تاثیر خانم ریورا و خانم جانسون در ترانس گی و حرکات نمی تواند اغراق آمیز باشد اما آن را بسیار حفر به یاد بگیرند که آنها نمی شروع شورش استون وال.”

اینجا جایی است که آن را می شود حتی بیشتر بحث برانگیز شد جانسون و ریورا حتی فراجنسیتی? دیوید کارتر تاریخ رویداد “Stonewall,” توصیف جانسون به عنوان ملکه کشیدن. شما می توانید به تماشای جانسون در کلمات خود او را توصیف خود را به عنوان یک “پسر بکشید.” کشیدن قطعا دگرگون جنسیتی کنوانسیون اما از آن متمایز است و طبقه سنت در جامعه همجنسگرا و همجنسگرا بودن و پوشیدن لباس زنان به سختی باعث می شود شما فراجنسیتی.

در یک نقطه ریورا تصمیم به هورمون های زنانه اما به سرعت متوقف شود. در کتاب قطعی در این رویداد مارتین Duberman نقل قول ریورا عنوان کرد و گفت: “من به این نتیجه رسیدم که من نمی خواهم به یک زن است. من فقط می خواهم به من. من می خواهم به سیلویا ریورا.'” هر دو جانسون و ریورا می تواند به عنوان جنس مایع و حمایت از transgenderism اما فراجنسیتی فعالان خود را کاملا نظامی در مورد اینکه “misgendered.” که استاندارد تماس جانسون یا ریورا “فراجنسیتی” نیست کاملا comport با هویت آنها برای خود ایجاد کرده.

با اینحال نمرات از رسانه ها از جمله, Washington Post, The Wall Street Journal, ایالات متحده آمریکا امروز و PBS تحت فشار بوده اند مشکوک نما روایت در مورد Stonewall. سیاستمداران مانند کامالا هریس و جو بایدن نیز بدست به عمل می کنند.

حتی گی استقرار که باید بدانید بهتر است همدستی در بازنویسی تاریخ است. پیت Buttigieg آمریکا برای اولین بار آشکارا گی حزب عمده نامزد ریاست جمهوری نادرست است “#غرور جشن یک جنبش است که آثار به شجاعت ترانس زنان از رنگ 50 سال پیش در این آخر هفته.” یک مقاله در حال حاضر در کمپین حقوق بشر سایت به اشتباه ادعا میکند که اکثریت از تظاهر کنندگان در Stonewall مناسب Buttigieg توضیحات: “Stonewall را LGBTQ کاربران—بسیاری از آنها trans زنان رنگ—تصمیم به ایستادگی و مبارزه در برابر ارعاب وحشیانه آنها به طور منظم رو در دست پلیس است.”

برخی از قابل توجه گی نویسندگان در حال هل دادن به عقب. ماه گذشته ازدواج همجنس قهرمان اندرو سالیوان به نام این بار برای دروغ transgendering Stonewall, پرسیدن “آیا اکنون باید واقعیت-چکرز ؟ یا ‘روایت’ مهم تر از واقعیت؟” در تبلت, مجله, مقاله در سال گذشته یکی دیگر از قابل توجه گی نویسنده بروکینگز همکار جیمز Kirchick نتیجه گرفت که سیاسی روایت شد subsuming حقیقت تاریخی است.

“به امریکا است و اساسا به پذیرش گی برابری intersectional چپ—همیشه نیاز به یک خصمانه استقرار در برابر جامعه و برای آنها “ترانس زنان از رنگ’ در حال حاضر یک شعار—حل و فصل است رادیکال ایدئولوژی جنسیتی به عنوان بعدی خود را مقابل در فرهنگ جنگ” او نوشت. “Stonewall از دست می دهد و آن مهر را به عنوان الهام بخش برای معاصر ‘مقاومت’ اگر آن را حفظ واقعی آن شخصیت به عنوان ارائه شود که آن achingly بورژوایی و پس از این رویداد شده است تحریف به تغییر جنسیت داستان نتیجه ساخت آن را بیشتر خرابکارانه.”

برای روشن بسیاری در جامعه همجنسگرایان یا به یاد داشته باشید جانسون و ریورا از روی علاقه و یا الهام گرفتند و آنها را در بوق و کرنا برای فعالیت خود در سال های پس Stonewall. اما در این مرحله آن را غیر ممکن است می گویند که آیا آنها را لذت بردن از خود را در زمان پس از مرگ شهرت وجود ندارد و رسانه ها بدنش ادعاهای دروغین در مورد مشارکت خود را در Stonewall و بی اساس حدس و گمان خود را در مورد هویت جنسی. جانسون و ریورا افسانه در حال حاضر به نقطه ای که در شهر نیویورک شهردار, بیل د Blasio اعلام کرد در سال گذشته در این شهرستان خواهد ساخت مجسمه این جفت ارز در نزدیکی استون وال در مسافرخانه. اعلام شد, همراه با یک بیانیه از د Blasio, سکس Chirlane سبک سگی شعار خود را “نقش رهبری در Stonewall.”

اگر جانسون و ریورا به یک مجسمه به بررس آن در رابطه با Stonewall است که به وضوح اشتباه است و با عجله به نوبه خود این جفت ارز به ترانس حقوق آیکون به نظر می رسد به انجام مخالف دقیق از آنچه در نیویورک تایمز پیشنهاد – آن را پاک کردن یک رویداد محوری برای مردان همجنس با ساخت غالب روایت transgenderism. بسیار گفته شده است به تازگی در مورد مشکلات از روی عیاشی و بیفکری, پاره کردن مجسمه برای پاک کردن تاریخچه, اما ایدئولوژی پشت نصب مجسمه به اختراع روایت تاریخی ممکن است حتی بیشتر نگران کننده است.

علامت همینگوی نویسنده در اسکندریه ، شما می توانید او را دنبال کنید در توییتر @heminator.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de