اجازه ندهید متحده راب COVID-19 بودجه به قید وثیقه از حقوق بازنشستگی

تفسیر

X

داستان جریان

مقالات اخیر

در حال حاضر که کنگره تصویب کرده است خود را گسترده تر کمک های انسان دوستانه بسته در پاسخ به COVID-19 ویروس, این احتمال وجود دارد که ترین کشور از لحاظ مالی غیر مسئولانه متحده درخواست کمک مالی برای چیزی کاملا نامربوط به ویروس خود را ورشکسته برنامه های بازنشستگی.

بد است که ممکن است این احتمال وجود دارد برخی از مرتب کردن بر اساس کمک خواهد تحقق از کنگره است. اگر که اتفاق می افتد هر گونه حمایت باید مشروط در حقوق بازنشستگی اصلاحات.

این یک کشش به فکر می کنم که فدرال پول را به نحوی پیدا کردن راه خود را به ترین کشور ناکارآمد برنامه های بازنشستگی. نیوجرسی فیل مورفی, فرماندار دولت با یکی از بدترین بازنشستگی بحران در این کشور است که به دنبال چند میلیارد دلاری بلوک های انعطاف پذیر گرانت. در همین حال شهردار شیکاگو لری Lightfoot که شهر در حال حاضر ناخواسته امتیاز تا حد زیادی با توجه به بازنشستگی هشدار داد “این یک B-اندازه مشکل به معنی چیزی است که تنها می تواند حل شود با میلیاردها نیاز به محرک پشتیبانی از دولت فدرال است.”

با کسری در صندوق های بازنشستگی بیش از آنچه استنفورد بازنشستگی ردیاب می گوید $بود 5 تریلیون حتی قبل از بحران, شما می توانید شرط می بندم آن دولت بیشتر فرو رفته در بازنشستگی بدهی را به دنبال کمک های اضافی. آنها می تواند تقاضای مستقیم کمک های خود را برای دولت های محلی و حقوق بازنشستگی و یا برای عملیات های خود را که به طور غیر مستقیم به حمایت از این حقوق بازنشستگی. اما متحده و شهرستانها که ورشکست وجوه خود را از طریق خراب حکومت طولانی قبل از بحران کنونی نباید یک پاس رایگان.

بسیاری از ایالت ها از جمله ایلینوی نیوجرسی و کانکتیکات حاضر اصلاحات واقعی برای دهه wreaking ویران در خود ساکنان و امنیت بازنشستگی از کارگران خود را. که دلیل کافی برای نیاز به پیش شرط برای هر گونه حمایت دولت فدرال.

منطق نیاز به اصلاحات با هر گونه کمک سه گانه است. اول حمایت از غیر مسئولانه متحده با هیچ رشته متصل است و اساسا ناعادلانه به کشورهایی که در حال حاضر تصویب اصلاحات عمده. دوم اصلاحات ساختاری کاهش خطر ابتلا به آینده فدرال کمک مالی با تنظیم این کشورها را در مسیر به سمت ثبات است. سوم نیاز به اصلاحات را کاهش می دهد هزینه هر احتمالی فدرال کمک به این کشورها است.

ایلینوی یک مثال کامل از یک دولت است که نباید bailed در هزینه از لحاظ مالی مسئول دولت است. رژیم صهیونیستی. J. B. پریتزکر دولت قوه مقننه و شهردار شیکاگو Lightfoot همه رد ساختاری اصلاحات حقوق بازنشستگی است که رفع ایلینویز’ مشکلات. آنها همچنان برای جلوگیری از تلاش برای اصلاح امور خارجه بازنشستگی-حفاظت بند از طریق اصلاح قانون اساسی و آنها حاضر به اجازه گزینه شهرداری ورشکستگی چیزی است که تنها نیاز به یک قانونی اکثریت.

در عوض مانند پیشینیان خود آنها حفاظت از وضع موجود است. به عنوان یک نتیجه, ایلینوی,’ خالص اولیه و موقعیت — در واقع آن ارزش خالص – بدتر شده توسط $190 میلیارد دلار از سال 2001. کسانی که ضرر و زیان ناشی عمدتا از رشد تهی دست بازنشستگی و بازنشسته بیمه بدهی. ایلینویز’ بازنشستگی بحران است که در حال حاضر کشور در بدترین حالت هم از نظر مجموع کمبود و بر اساس سرانه با توجه به مودی صهیونیستی خدمات سرمایه گذاران. آژانس نرخ ایلینوی فقط یک درجه به دور از آشغال.

شرایط در نیوجرسی هیچ بهتر است. باغ دولت در صندوق های بازنشستگی بودند خیط و پیت کردن در نوبه خود از قرن اما از آن پس ناخالص دو حزبی سوء مدیریت و بازنشستگی تعطیلات منجر به نزدیکی عجز از پرداخت دیون. S&P هشدار داد در ژوئن 2019 است که: “[دولت] ناتوانی در کمک [آن] سالانه تعیین می شود سهم پس از 10 سال از ملی بهبود اقتصادی پرسش در مورد آنچه اتفاق می افتد در یکی دیگر از رکود است.”

کانکتیکات است همچنین شنا در تهی دست بازنشستگی و بازنشستگی و مراقبت های بهداشتی بدهی. کسانی که تعهدات مساوی نزدیک به 40 درصد از تولید ناخالص داخلی خود در سال 2018 – بالاترین در میان تمام متحده با توجه به مودی. و مانند ایلینوی دولت متوسل به دهه reamortizations است و با توجه به انتقال دارایی به جای واقعی اصلاحات ساختاری.

اگر که شواهد کافی در نظر بگیرید. در سال 2018 برنامه برای شیکاگو 30,000 فعال و بازنشسته و امنیت عمومی کارگران فقط 22 درصد تامین می شود. بودجه برای کنتاکی را 90,000 دولت از کارگران شد و بدتر از فقط 16 درصد است. و طرح نیوجرسی 136,000 کارمندان دولتی بود و تنها 32 درصد است. تمام کسانی که کارگران خود را از دست داده امنیت بازنشستگی با توجه به سیاستمداران’ شیوه های فاسد قبل از بحران کنونی است.

تمایل چنین متحده به انتخاب های سخت خود به خود است و دقیقا به همین دلیل هر گونه کمک از دولت فدرال باید با پیش شرط.

تعریف سهم قصد دارد هزینه زندگی اصلاحات و افزایش بازنشستگی سن همه بخشی از مجموعه دولت فدرال باید نیاز به. و برای کشورهای که قانون اساسی حمایت نمایندگان مجلس باید متعهد به از بین بردن آنها و یا از دست دادن کمک های اولیه.

آیا دولت فدرال در نهایت مستقیم فراهم می کند کمک به دولت های ایالتی و محلی باقی مانده است دیده می شود. با این حال ضروری است که هر گونه پشتیبانی نمی شود استفاده می شود به قید وثیقه از حقوق بازنشستگی و یا فعال کردن و غیر مسئولانه متحده بیشتر به چشم پوشی از بازنشستگی خود بحران.

تد Dabrowski سابق بین المللی مدیر عامل سیتی بانک و رییس کنونی Wirepoints یک سازمان مستقل غیر حزبی تحقیقات و اخبار سازمان متمرکز مالی و سیاست های اقتصادی.

علامت Glennon سابق ورشکستگی وکیل و سرمایه گذار است که سردبیر اجرایی و بنیانگذار Wirepoints یک سازمان مستقل غیر حزبی تحقیقات و اخبار سازمان متمرکز مالی و سیاست های اقتصادی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im