دموکراسی را سرکوب در میان همه گیر

X

داستان جریان

مقالات اخیر

که رژیم های اقتدارگرا در سراسر جهان در حال بهره برداری از COVID-19 pandemic برای سفت گرفتن خود را در قدرت است تعجب آور نیست. متاسفانه تعدادی از دموکرات و نیمه دموکراتیک دولت در حال انجام همین کار است. چپ بدون کنترل ترکیب اقدامات می تواند منجر به آسیب های وحشتناک به دموکراسی و حقوق بشر در سراسر جهان است.

خانه آزادی و مستند به یک ثابت جهانی فرسایش از حقوق سیاسی و آزادی های مدنی برای 14 سال گذشته است. در حال حاضر با توجه به اقتصاددان, کمتر از 84 کشور اعطا کرده اند emergency قدرت به قوه مجریه در بسیاری از موارد با غروب آفتاب مقررات. برخی از کاهش کنترل و توازن توسط پارلمان ممکن است قابل فهم تحت شرایط بی سابقه ای مواجه هستیم اما این خطر که قدرت خواهد بود ،

چیزهایی که به احتمال زیاد به بدتر قبل از دریافت آنها بهتر است. در اینجا هفت نوع محدودیت به سازمان دیده بان به عنوان نشانه های ثبتشده از خزنده استبدادی گسترش در سراسر جهان:

1) محدودیت در آزادی مطبوعات و آزادی بیان

از اردن و تایلند به فیلیپین و مجارستان دولت ها تقویت شده اند به مجازات کسانی که تلقی به گسترش جعلی, اخبار, مضر, شایعه عمدی و ساختگی و یا اطلاعات غلط است. مقامات اجرایی برای بیشتر قسمت ها گسترده اند اختیار به تعریف آنچه به منزله غلط و یا در غیر این صورت محتوای مضر.

در بریتانیادولت این است که کار با رسانه های اجتماعی شرکت به “جلوگیری از گسترش دروغ و شایعاتی که می تواند هزینه زندگی.” در ایالات متحده ارائه دهندگان اینترنت شده اند از بین بردن آشکار دروغ در مورد این بیماری همه گیر. این می تواند نجات بخش تا زمانی که آن را به پایین شیب لغزنده به سمت سانسور مشروع بیان اینکه در خطا و یا به دلایل سیاسی.

2) محدودیت در آزادی بیان در هر دو آنلاین و خاموش

ممنوعیت گردهمایی که بیش از یک تعداد معینی از مردم در حال حیاتی برای بهداشت عمومی اما آنها نیز کمک به برخی از دولت های سرکوب سیاسی مخالفان است. در سال گذشته تظاهرات را سرنگون رهبران مستبد در سودان و الجزایر است. هوازن و ترس هر جمعیت است که آنها را احضار خود و همه گیر می دهد چنین حاکمان قوی جدید دلیلی برای منع مجامع.

وجود نشانه های دلگرم کننده که انرژی که رفت به سال گذشته جنبشهای اعتراضی است که کانال را به فعالیت آنلاین و سایر اشکال مشارکت مدنی. اما این به هیچ جایی خواهد رفت اگر مقامات قادر به خاموش کردن اینترنت و یا بازداشت وبلاگ نویسان و دیگر شهروندان که به انتقاد دولتی, پاسخ به همه گیر که در حال حاضر اتفاق افتاده است در مکان هایی مانند چین است.

3) محدودیت در سفر و مهاجرت

همانطور که با محدودیت های مجلس, کاهش سفر لازم است به منظور محدود کردن خطر سرایت. این تحمیل فوق العاده ای مشکلات در بسیاری از, اما برای دموکراسی و مدافعان حقوق بشر در مواجهه با خشونت و آزار و اذیت توانایی فرار یک محیط استبدادی حتی به یک محل امن تر در داخل کشور خود ممکن است خود را یک موضوع مرگ و زندگی است.

حرکت های اخیر در اروپا و ایالات متحده برای بستن مرزها برای انواع مختلف ورود می تواند منجر به مشکل به طور موثر قطع فعالان و قربانیان دیگر به دنبال پناهندگی بدون در نظر گرفتن شرایط خود را.

4) نامعلوم بازداشت و بسته محاکمه

در تعدادی از کشورهای در حال بازداشت افراد به طور نامحدود به دلیل جلسات دادگاه ممکن نیست در شرایط فعلی است. چنین باز سلول می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور انتخابی به سکوت مخالفان سیاسی. هنگامی که آزمایش انجام دهید رفتن به جلو محدود سفر ممکن است به جلوگیری از دیپلمات ها و روزنامه نگاران و حتی دفاع وکلا از حضور برای اطمینان خاطر روند.

گرفتن نیرنگ در نظام عدالت کیفری می تواند ثابت کند مرگبار به خصوص در طول یک بیماری همه گیر. در ایران مثلا زندانیان سیاسی برگزار شد در سر می برند و شرایط غیر بهداشتی قرار دادن آنها در معرض خطر ابتلا به کوروناویروس. گزارش وجود دارد که حداقل 10 فوت کرده اند در هفته های اخیر اما دقت غیر ممکن است با توجه به دولت stranglehold در اطلاعات است.

5) بدرفتاری با اقلیت

ملی, پاسخ به همه گیر می تواند منجر به تبعیض و قربانی از اقلیت. در هند, هندو ملی رهبری سرزنش اقلیت مسلمان برای گسترش COVID-19 افزایش عملیات سرکوب علیه جامعه از 170 میلیون نفر است.

برخی رژیمهای ممکن است هدف همجنسگرایان و دیگر گروه های به حاشیه رانده شده تفکر است که اجتناب از آنها می تواند معنی دار بین المللی پیامدهای در حالی که جهان پریشان است. کارگران مهاجر نیز در معرض خطر غفلت و یا قربانی; تنگ مسکن شرایط را در معرض خطر مهاجران در سنگاپور به عنوان مثال و مقامات در چین باید به طور خاص به آفریقایی ها و دیگر مهاجران.

6) نظارت

هر دو حزب دموکرات و nondemocratic دولت در حال حرکت به شدت به اتخاذ ابزارهای جدید است که امکان استفاده از پیشرفت در فن آوری نظارت و هوش مصنوعی برای کنترل این بیماری همه گیر. برخی از دموکراسی مانند کره جنوبی شده اند موثر در محدود کردن گسترش ویروس با کمک ویژه نظارت قدرت.

اما چنین ابزارهایی هستند در معرض ابتلا به سوء استفاده و باید موضوع به یک قوی تناسب آزمون میان تدابیر دیگر. تشخیص چهره و سیستم های اجباری مزاحم تلفن همراه برنامه های کاربردی لازم نیست برای محافظت از بهداشت عمومی است و می توان استفاده قرار گیرد برای نظارت بر فعالان و منتقدان. با این وجود بسیاری از رژیم های در حال استقرار آنها را با کمی نظارت.

7) اختلال در انتخابات

در حال حاضر در بولیوی همه گیر شد, اشاره به تعویق انداختن برنامه ریزی شده انتخابات ریاست جمهوری. برخی از مقدماتی در ایالات متحده تا به حال به تعویق افتاد. در روسیه, ولادیمیر پوتین مجبور شد برای به تاخیر انداختن یک مارس 22 در سراسر کشور رای خود را در اصلاحات قانون اساسی. یک تعداد دیگر انتخابات آینده هستند علامت سوال.

اگر انتخابات را به جلو بروید و بهداشت مربوط به محدودیت در فعالیت های انتخاباتی ممکن است به امتیازهای یک مزیت متمایز و بین المللی ناظر ماموریت ممکن است قادر به نظارت بر انتخابات. در عین حال کره جنوبی به تازگی نشان داده است که با آماده سازی کافی است برای برگزاری امن انتخابات آزاد و عادلانه در محیط فعلی است.

چگونه دموکراسی باید پاسخ

این چالش های متنوع به حقوق بشر و هنجارهای دموکراتیک در حال حاضر یک معضل برای ایالات متحده و دیگر رهبران سنتی جهان دموکراتیک است. انتخاب های ساخته شده تا به امروز خواهد شد کمک به شکل دادن به جهان است که پدیدار از این بیماری همه گیر است که البته تنها بر خطرات مطرح شده توسط دولت است که عدم شفافیت و پاسخگویی به مردم است. ایالات متحده و دیگر دموکراسی نیاز به روشن به سوء استفاده دولت ها است که با استفاده از آن همه گیر به آزار و اذیت دشمنان سیاسی غیر قابل قبول است. آنها باید:

  • تقاضا است که روزنامه نگاران مجاز به انجام شغل خود و محکوم کردن حملات علیه آنها در هر شکل و فرم.
  • محدودیت در آزادی اجتماعات و سفر به عنوان به زودی به عنوان بهداشت عمومی اجازه می دهد تا. تا آن زمان دموکراسی را باید سفر استثنا برای کسانی که باید فرار میهن خود را برای جلوگیری از آزار و اذیت و یا مرگ.
  • اعمال هدفمند Magnitsky قانون تحریم فردی مقامات دولتی که مسئول فاحش نقض حقوق بشر است.
  • فشار دولت برای آزادی زندانیان سیاسی و یا که در آن است که نتواند تقاضا انتشار از طریق تسریع جلسات دادگاه حتی اگر آنها باید برگزار شود از راه دور به طوری که بازداشت شدگان سمت چپ در شرایط خطرناک از زندان در طول بحران.
  • اصرار برای حفاظت از گروه های اقلیت از قربانی و حملات فیزیکی.
  • اصرار دارند که افزایش نظارت و تاخت و تاز در حریم خصوصی در زمان محدود و دامنه و نه بیش از آنچه است که به شدت لازم برای کنترل این بیماری همه گیر.
  • اطمینان حاصل شود که انتخابات برگزار می شود و بدون تاخیر غیر معقولی با استفاده از جایگزین امن رای گیری روش—برای مثال رای گیری از طریق پست و یا برگه های رای ریخته گری به تعداد بیش از یک روز برای کاهش ازدحام. ناظران انتخابات نیز باید جایگزین شود برای اطمینان از آزاد و عادلانه روند.
  • ادامه کمک های مالی برای حمایت از کسانی که مشغول به کار برای حفاظت از آزادی و حقوق بشر در سراسر جهان است. خوشبختانه کنگره و دولت آمریکا سازمان در حال حاضر نشان داد که آنها قصد حمل با مهم دموکراسی کمک برنامه.

این محکومیت گسترده که به دنبال بازداشت های اخیر از بیش از یک دوجین هنگ کنگ فعالان یک مدل خوب برای همبستگی بین المللی در دموکراسی مسائل در طول بیماری همه گیر. هر آنچه که شایستگی آن به عنوان یک سلاح در برابر coronavirus نور خورشید باقی می ماند مهم ضد عفونی کننده وقتی که می آید به نقض حقوق بشر است. دموکراسی باید تشدید تلاش های خود را برای جلب توجه به این موارد نقض حقوق بشر به عنوان بحران بهداشتی و اقتصادی آن و پیامدهای سیاسی همچنان گشوده است.

Michael J. Abramowitz رئیس جمهور از آزادی ،

David J. Kramer جمهور سابق خانه آزادی است مدیر اروپا و اوراسیا مطالعات و عضو ارشد در واسلاو هاول برنامه حقوق بشر و دیپلماسی در دانشگاه بین المللی فلوریدا را Steven J. سبز مدرسه بین المللی و امور عمومی است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de