Covid در مقابل مدل سازی آب و هوا: ابری با احتمال سیاست

X

داستان جریان

مقالات اخیر

بالاتر از “توپ کریستال” (1904) توسط جان ویلیام واترهاوس. پیش بینی هستند مملو سازمانی. با مدل های کامپیوتری بیش از حد.

توسط اریک Felten, RealClearInvestigations
4 ژوئن 2020

COVID-19 ثابت شده است به یک بحران نه تنها برای سلامت بلکه برای سیاست های عمومی. به عنوان credentialed کارشناسان رسانه ها و مفسران و مقامات منتخب باید اصرار داشت که مردان و زنان عادی توجه به “علم” های آماری مدل های ذکر شده توسط دانشمندان برای پیش بینی گسترش سرایت و توجیه مستند از اقتصاد ملی ثابت کرده اند به دور پایه.

رژیم صهیونیستی. اندرو کومو نیویورک شکایت این هفته در مورد “حدس زدن کسب و کار” کارشناسان تا به حال ارائه شده به او را تا لباس پوشیدن و به عنوان واقعیت علمی است: “تمام اوایل کارشناسان ملی [گفت]: در اینجا من طرح مدل. در اینجا من طرح مدل” کومو گفت. “آنها اشتباه بود. همه آنها اشتباه است.”

نیل فرگوسن از امپریال کالج لندن که مدل سازی کامپیوتری از coronavirus پیش بینی شده تا 2.2 میلیون مرگ و میر در ایالات متحده. او پس از استعفا داد.

توماس آنگوس کالج امپریال لندن/ویکیمدیا

یک مدل کامپیوتری تولید شده توسط آمار در امپریال کالج لندن تا به حال یک outsized اثر سیاست های دولت پیش بینی تا 2.2 میلیون آمریکایی مرگ و میر ناشی از کروناویروس جدید و به عنوان بسیاری از 9.6 میلیون نفر نیاز به بستری شدن در بیمارستان. به جای اتاق های اورژانس و بیمارستان تخت در همه اما چند سخت ترین ضربه شهرستانها باقی مانده خالی; به جای اینکه غرق موارد بسیاری از پزشکان و پرستاران در بر داشت خود را از کار.

به عنوان سرسام آور هزینه های اجتماعی و اقتصادی از خاموش تبدیل شده اند به شدت روشن شکست این مدل را با دقت پیش بینی چه اتفاقی خواهد افتاد این است که بالا بردن سوال در مورد استفاده از آنها برای توجیه زندگی تغییر سیاست های عمومی.

اگر کامپیوتر مدل طرح ریزی کوتاه مدت آینده از یک بیماری همه گیر بودند را به چه معنا به مراتب پیچیده تر از مدل های کامپیوتری پیش بینی آینده دور از کل سیاره ؟

به عنوان ایالت تگزاس John Cornyn در توئیتر خود نوشت: “پس از #COVID-19 بحران عبور می کند می تواند ما باید با حسن نیت بحث در مورد استفاده و سوء استفاده از ‘مدل’ برای پیش بینی آینده ؟ همه چیز از بهداشت عمومی و اقتصادی برای آب و هوا پیش بینی. آن را به روش علمی مردمی است.”

رژیم صهیونیستی. اندرو کومو نیویورک در مدل های کامپیوتری: “آنها اشتباه بود. همه آنها اشتباه است.”

(AP Photo/Jacquelyn مارتین)

علمی آمریکا به دنبال اخراج چنین نگرانی در مارس 15 مقاله با عنوان “آب و هوا منکران علم به نوبه خود برای حمله به کروناویروس مدل.” در حالی که دقیقا از این روش استفاده شده در مدل های, مقاله گفت که آنها در اشتباه بودند “از آنجا که میلیون ها نفر از آمریکایی ها در پاسخ به درخواست برای اجتماعی فاصله.” سپس آن استناد مدل های جدیدتر هم که ثابت شود اشتباه – پیش بینی تنها 60,000 آمریکا مرگ و میر وجود دارد در حال حاضر بیش از 107,000 – قبل از دفاع اصلی جنجال آفرینی اعداد با آنچه تقریبا برای تلفن های موبایل مانند یک بحث سیاسی علوم از coronavirus به تغییر آب و هوا: “کارشناسان بهداشت می گویند این مدل کار راه آنها قرار بود به — با ارائه یک نگاه اجمالی به آینده وخیم بود که تا حدی به دلیل جلوگیری از اقدام جمعی است.”

ساخت مدل های پیچیده است که هر دو یک علم و یک هنر است. آن نیاز به مقدار زیادی از اطلاعات به نمایندگی از طیف وسیعی از عوامل که ممکن است تاثیر یک سوال خاص. پیش بینی گسترش COVID-19 برای مثال محققان نیاز به داده های قابل اعتماد در طیف گسترده ای از عوامل از جمله چگونه عفونی ویروس است آن است که چگونه منتقل می شود, چقدر از جمعیت مستعد ابتلا به بدترین نتایج. آنها باید برای تعیین وزن هر عامل در مدل و سپس بحران اعداد با رایانه قدرتمند برای تولید احتمالات از نتایج ممکن است.

مدل ممکن است مفید در فکر کردن در مورد نتایج سیاست های مختلف. اما آنها به راحتی کف فروش به عنوان ارائه پاسخ ریاضی را با یقین است. نوشتن در BMJ (که قبلا در British Medical Journal), Devi Sridhar استاد بهداشت عمومی در دانشگاه ادینبورگ و Maimuna Majumder یک محاسباتی اپیدمیولوژی وابسته به دانشکده پزشکی هاروارد, غرغر به “مدل سازی جامعه” برای عدم ایجاد محدودیت های مدل های روشن است. Sridhar و Majumder تماس برای شفافیت در مورد مفروضات افسران و وضوح در مورد چقدر پیش بینی شیفت زمانی که حتی تغییرات کوچک ساخته شده به مفروضات. بیشتر از همه آنها می خواهیم فروتنی در مورد چگونه نامشخص مدل هایی هستند.

Dr. Anthony Fauci با رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن: “آنها را به شما بگویم هر چیزی. شما واقعا نمی تواند تکیه بر مدل است.”

(AP Photo/الکس Brandon)

در یک مقاله در Annals of Internal Medicine – “احتیاط موجه: با استفاده از موسسه سلامت و معیارهای ارزیابی مدل برای پیش بینی این دوره از COVID-19 همه گیر” – سه برجسته انگلیسی و محققان آمریکایی هشدار داد در برابر تفکر محاسبات رایانه می تواند جایگزین داده های صدا و قضاوت مستقل.

“این ظاهر یقین اغوا کننده” آنها نوشت. که حس کاذب از یقین است به خصوص اغوا کننده “زمانی که جهان از جان گذشته است به دانستن آنچه در پیش روست.”

خود را نقد پژمرده شد. نقص آنها در بر داشت در این مدل از موسسه سلامت و معیارهای ارزیابی در دانشگاه واشنگتن شامل چندین مشکوک مفروضات: اجتماعی فاصله می بازی به همان شیوه در همه جا به صورت یک منحنی که می تواند انتظار می رود به دنبال همان طور کلی الگوهای از کشوری به کشور است. شواهد چگونه این بیماری در حال گسترش – ضروری داده بود ناقص گرفتار “متناقض و گزارش ضعیف.” زمانی که پیش بینی تجدید نظر شد این قدر از این تغییرات نشان داد “نوسانات قابل توجهی.”

فرار پیش بینی ذاتا نامشخص است. اما مدل سازان ارائه شده است کار خود را با برداشت از قانون ، در مارس 27, برای مثال, IHME پیش بینی تعداد COVID-19 مرگ و میر در نیویورک را بسیار به احتمال زیاد بین 5,167 و 26,444. گرد شماره – بگو: 10,000 – را منتقل ballpark طبیعت خود guesstimate. به جای تعداد دانشگاه واشنگتن گروه منتشر شده بود و بسیار دقیق 10,243. به عنوان یک امار شناس گفت RealClearInvestigations این IHME بینی رنج می برند از “مغالطه نابجا و انتزاعی است.”

امپریال کالج لندن مدل نیز دچار تردید چه عواملی باعث این بیماری به گسترش است. در نظر بگیرید در کنسرت های موسیقی. به عنوان کشورهای استان ها و شهرستانها در ایالات متحده در تلاش برای بازگشایی این آخرین در لیست به صورت آزاد به احتمال زیاد اجرای زنده که مستلزم “تجمع جمعی.” و در عین حال بازگشت به کالج امپریال لندن مطالعه – از “response team” که خیلی به رم انگلستان به مستند – و یکی در می یابد این ارزیابی از خطر جمعیت: “توقف تجمع جرم پیش بینی شده است که نسبتا کوچک به دلیل تاثیر زمان تماس در چنین رویدادهایی است نسبتا کوچک در مقایسه با زمان صرف شده در خانه و مدرسه و محل کار و در جامعه دیگر مکان های مانند کافه ها و رستوران ها.”

مورد احترام دانشمندان مورد سوال نه تنها اپیدیولوژی تلاش اما بسیار با ارزش از این مدل. “من صرف مقدار زیادی از زمان در مدل های” دکتر Anthony Fauci عزاداری همکاران خود در کاخ سفید را همه گیر نیروی کار. “آنها را به شما بگویم هر چیزی. شما واقعا نمی تواند تکیه بر مدل است.”

مایک هولم از دانشگاه کمبریج: مدل های کامپیوتری “به نظر می رسد برای ارائه معتبر و مقدار پیش بینی از آینده است. این است که درست است برای تغییر آب و هوا به عنوان آن را برای یک بیماری همه گیر.”

دانشگاه کمبریج

و در عین حال کنیم.

ما تحت تاثیر قرار گرفته با مدل در بخشی به دلیل فکری خود منشأ: آنها “ایجاد شده توسط برخی از باهوش ترین مردم و اغلب با تکیه بر برخی از پیشرفته ترین مانیتورینگ و یا شبیه سازی فن آوری های در دسترس ما” با توجه به مایک هولم یک استاد دانشگاه کمبریج و ویرایشگر سال گذشته “معاصر بحث تغییرات آب و هوایی: یک دانش آموز Primer.” اگر یکی است نیاز به اوراکل مدل “به نظر می رسد برای ارائه معتبر و مقدار پیش بینی آینده,” او می گوید. “این است که درست است برای تغییر آب و هوا به عنوان آن را برای یک بیماری همه گیر.”

آب و هوا مدلسازی و ویروس انتقال مدلسازی برخی شباهت ها می گوید هولم. “در هر دو مورد مدل کشنده ادعا می کنند برای ارائه یک نگاه اجمالی از آینده را تکذیب کرد به فنا پذیران” او گفت RealClearInvestigations. “سیاستمداران به راحتی خیره شدن توسط آنها. مردم به راحتی اشتباه دقت — مدل های خوبی هستند که! – با دقت — مدل ها به ندرت دقیق است.” به همین دلیل است که هولم ستایش به عنوان عاقلانه تصمیم ساز که نیست “مکیده نیروی گرانشی زمینه های از مدل.”

نیز وجود دارد که تفاوت ها: مدل های آب و هوایی باید یک پا تا در COVID مدل اگر فقط به این دلیل آنها آزمایش شده برای 20 تا 30 سال و تجدید نظر شده و بر این اساس تنظیم می گوید هولم. این COVID افسران کار کرده اند با ناهماهنگ “درز دار” داده و محکوم میکنید. و در عین حال حتی با دهه تلاش شده است که در قرار آب و هوا, افسران مبارزه برای پیش بینی پدیده های مانند منطقه ای بارش.

کلید پیام” هولم می گوید RCI است نه به “اشتباه مدل-زمین برای جهان واقعی است. آنها در دو مکان جداگانه.” همه مدل ها در اشتباه هستند او می گوید: اما برخی از آنها مفید است. “مدل های به مراتب بهتر هستند و به عنوان ابزار برای کمک به ما فکر می کنم از آنها به عنوان حقیقت وحی. ما نباید فکر می کنم که مدل برخی از ممتاز دسترسی به آینده است.’ که به احتمال زیاد منجر به برخی از تصمیم گیری های ضعیف.”

یک هسته چالش برای مدل های مطلق و تعداد متغیر است که باید به حساب گرفته شود. با آب و هوا که شامل مقدار کمی از گازهای گلخانه ای از جمله دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن و متان اما همچنین دوده و گوگرد و ذرات معلق در هوا و فعالیت خورشید است. و پس از آن وجود دارد تعاملات به خود اختصاص داده است. نه تنها ذرات معلق در هوا خود را تحت تاثیر قرار چقدر نور خورشید می رسد زمين آنها بر شکل گیری ابرها که به نوبه خود بازتاب نور خورشید از جو.

جودیت کاری: با هر آب و هوا submodel اضافه شده امکان خطا ترکیبات ضرب فرصتی که مدل اصلی veers کردن هدف.

اگر آن را سخت به مدل یک پدیده است و به صورت تصاعدی سخت تر زمانی که داده شامل submodels هر یک با خود عدم قطعیت. “هر بار که شما اضافه کردن یک جدید submodel شما در حال اضافه کردن درجه جدید از آزادی به سیستم جدید بازخورد می گوید:” جودیت کاری سابق رئیس دانشکده علوم زمین و علوم جوی در گرجستان موسسه فن آوری است. “سپس هنگامی که شما زن و شوهر جدید submodel به مدل بزرگتر شما اضافه کردن درجه آزادی برای هر متغیر که جدید submodel با وصل می شود.” به عبارت دیگر با هر submodel اضافه شده امکان خطا ترکیبات ضرب فرصتی که مدل اصلی veers کردن هدف. “این موضوع” کاری می گوید: “باقی می ماند در قلب بسیاری از مشکلات و ابهامات در جهانی مدل های آب و هوا.”

دقت مدل آب و هوا پیش بینی ها نیز بستگی به پیش فرض های ساخته شده در مورد آینده رفتار انسان. اگر یک مدل نگران کننده است, آن را به ارزش چک کردن اینکه آیا آن را ساخته است در یک احتمال بعید است مانند است که در پایان قرن صنعت خواهد بود سوختن پنج بار زغال سنگ در حال حاضر است. اما پیش بینی رفتار انسان ذاتا نامشخص است. آیا بیماری یا آب و هوای یک طراح به پیش بینی مسائل اجتماعی است که به بازی می آیند. آیا ناگهانی توده افزایش بیکاری و دولت اجرا انزوای اجتماعی کمک به ایجاد tinderbox شرایط منجر به شورش در سراسر کشور, غارت و آتش سوزی? جمعیت در خیابان ها نیست حفظ اجتماعی فاصله به این معنی که تظاهرات توده ای می تواند بر تعداد افرادی که آلوده شدن COVID-19.

وجود یک مدل آب و هوا. طیف وسیعی از مدل استفاده شده توسط سازمان ملل متحد پنل بین دولتی تغییر آب و هوا تکیه بر فرضیات مختلف شده اند اما در ballpark را از مشاهده شدن کره زمین. اما منطقه ای تنوع در گرم شدن کره زمین و بسیاری از مدل های پیش بینی افزایش دما در قطب جنوب آب و از دست دادن یخ دریا وجود دارد.

Jagadish Shukla: اپیدمیولوژیک مدل “هستند اين مدل رانده اطلاعات ناقص; مدل های آب و هوا هستند و بر اساس قوانین فیزیک و ترمودینامیک.”

برخی از دانشمندان آب و هوا انکار است که COVID-19 مدل و مدل های آب و هوایی هستند هیچ چیز به طور یکسان. آنها ایستاده و استحکام آب و هوا شبیه سازی در حالی که موافقت با این بیماری پیش بینی ناقص هستند: “وجود تفاوتهای اساسی بین اپیدمیولوژیک مدل و مدل های آب و هوایی” جورج میسون دانشگاه اقلیم استاد Jagadish Shukla گفت RealClearInvestigations. “سابق هستند اين مدل رانده اطلاعات ناقص; مدل های آب و هوا هستند و بر اساس قوانین فیزیک و ترمودینامیک.”

اما بسیاری از محققان با شور و نشاط در دفاع از coronavirus مدل. “پاسخ درست نیست چه اپیدمیولوژیک مدل ها برای” Zeynep Tufekci نوشت: در اقیانوس اطلس. “هنگامی که یک اپیدمیولوژیک مدل اعتقاد و عمل در آن می تواند مانند آن نادرست بود.” آنچه در این دیدگاه این است که یک مدل خار اقدام به تغییر نتیجه نیست که آن را نشانی از هر چیزی دنیوی به عنوان توصیف جهان واقعی است.

نه بیماری و نه مدل های آب و هوایی تلاش صرفا برای پیش بینی چه اتفاقی خواهد افتاد. در عوض, آنها مجموعه ای از پروژه چه اتفاقی خواهد افتاد اگر مردم و یا اصلا تغییر رفتار خود را در پاسخ به این مدل. افسران نیست دقیقا همان انگیزه به طور متوسط در مورد بدترین سناریو مورد. به عنوان یکی انجام دانشگاهی امار شناس گفت RealClearInvestigations, “بخشی از فرایند است که برای ترساندن مردم به آنها را به چیزهای جدی را ندارد.”

فیزیکدان لنی اسمیت استاد آمار در مدرسه اقتصاد لندن می گوید که بسیاری از مدل های آب و هوایی در زمان کار و فریم فراتر از عمر افسران. اغلب او می گوید: “ما نمی توانیم نتیجه را ببینید که مدل برای 150 سال است.” در مقابل برخی از COVID-19 مدل استفاده می شود برای پیش بینی چه اتفاقی خواهد افتاد روز بعد. یک گروه از استرالیا و آمریکا به دانشمندان داده شده است مقایسه واقعی coronavirus اطلاعات از یک روز داده شده در برابر IHME پیش بینی شده از روز قبل. قرار داده به آزمون مدل ثابت شده است که کمی ارزش اخباری.

“COVID مدل های بیشتر به راحتی ارزیابی, از آنجایی که آنها در حال ساخت در کوتاه مدت پیش بینی می گوید:” جودیت کاری. “آب و هوا مدل های پیش بینی برای چند دهه به آینده” او می گوید. “زمان تغییر آب و هوا است که در واقع متوجه وجود داشته اند چندین نسل جدید مدل های آب و هوا.”

سالی Cripps, امار شناس: “داده های علمی جامعه به طور خاص نیاز به یک کمی بیشتر فروتنی. آن نیاز به شلنگ پایین ادعا می کند در مورد Big Data بودن یک توپ کریستال.”

به عبارت دیگر مدل ها تنظیم کنید در طول راه ایجاد یک ظاهر از دقت و صحت. آن را انجام داده آشفته و به عنوان اپیدمی مدل تجدید نظر شده است اما نه در یک روش سیستماتیک است که نگه داشته شده است تا حدودی مخفی. این مدل آب و هوا تجدید نظر به نام “تنظیم” و مورد بحث قرار گرفت در “هنر و علم از مدل آب و هوا تنظیم” توسط فردریک Hourdin و یک دوجین دیگر از متخصصان هواشناسی در بولتن آمریکا هواشناسی جامعه در سال 2017.

“[T]uning است که اغلب دیده می شود که اجتناب ناپذیر است اما کثیف بخشی از آب و هوا مدلسازی” آنها نوشتن “یک عمل دستکاری می کند که شایستگی ضبط در ادبیات علمی.” سرهم بند شامل “تنظیم مقادیر” از submodels پس از این واقعیت آوردن “راه حل به عنوان یک کل به خط با جنبه های مشاهده آب و هوا.” سرهم بند است نه تبلیغ دانشمندان اعتراف به دلیل “نگرانی که توضیح است که مدل کوک, مارس تقویت استدلال از کسانی که ادعا به سوال اعتبار از تغییر آب و هوا پیش بینی.”

به کسانی که تنظیمات آب و هوا افسران دنبال نظریه ها; استفاده از برخی مشاهدات; برخی فقط یک “بازگشت-از-پاکت برآورد.” اما آن را به صورت تصادفی انجام می شود: Hourdin et al. نوشتن “[S]ome مدل ها به صراحت یا به طور ضمنی تنظیم برای مطابقت بهتر از 20th قرن گرم شدن.”

این که آیا آن را اپیدمیولوژی, آب و هوا و یا اقتصاد می گوید سالی Cripps از دانشگاه سیدنی افسران نیاز به “ایمان و توضیح عدم قطعیت” در سرمایه گذاری خود را. “داده های علمی جامعه به طور خاص نیاز به یک کمی بیشتر فروتنی,” او می گوید. “این نیاز به شلنگ پایین ادعا می کند در مورد Big Data بودن یک توپ کریستال و به جای استفاده از داده ها برای درک آنچه که ما نمی دانیم. که راه رو به جلو است.”

مقالات مرتبط

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe accountNovagrasweet bonanzaaviator oynaelf bar bc5000geciktirici hapVan EscortMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü