Coronavirus: بالا مونترال سرآشپزها پخت و پز هستند اما در این هم


محتوای مقاله در ادامه

Mon Lapin’s Vanya Filipovic and Marc-Olivier Frappier, seen in 2013, have been making “elaborate meals and then leftovers, leftovers, leftovers,” says Frappier.
دوشنبه خرگوش را وانیا Filipovic و مارک اولیویه Frappier دیده می شود در سال 2013 شده اند ساخت “غذا استادانه درست شده و سپس باقی مانده, باقی مانده, باقی مانده می گوید:” Frappier. آلن McInnis/Montreal Gazette فایل

مارک اولیویه Frappier

دوشنبه خرگوش (بسته)

هنگامی که رستوران خود را و شراب نوار بسته Frappier بیشتر زمان خود را صرف تماس با تامین کنندگان خود را ببینید که چگونه او می تواند کمک کند. “ما کشاورزان هستند و بسته به نوع صنعت رستوران عامل در 100 درصد است. بنابراین اگر مردم توقف خرید آنها دچار مشکل می گوید:” Frappier است که به Mon چنانچه مالک و sommelier وانیا Filipovic.“شما می خواهم فکر می کنم میاد بیرون از 10 سال کار در جو و گوشت گاو, من می خواهم آماده برای هر وضعیت اما هیچ کس آماده است برای این. ما سعی می کنیم بهترین تصمیم را در هر لحظه.”

آنچه که شما در حال پخت و پز ؟

ما غذا استادانه درست شده و سپس باقی مانده, باقی مانده, باقی مانده. ما زندگی می کنند یک زندگی گیج کننده (به عنوان رستوران). من همیشه تعجب آنچه در آن بود به واقعا شما می دانید ؟ آنچه که مردم در حال از دست رفته است که آدرنالین. بنابراین ما تلاش کردیم که به طبخ این همه سرگرم کننده و خوشمزه وعده های غذایی, اما همچنین آن را آسان. دو روز پیش من بود از ساختن یک ناپلی-سبک sugo با ملایم پخته شده گوشت و شب گذشته ما روشن کباب و ما در حال خوردن خرچنگ. من فقط برداشت سه کل برف خرچنگ در بازار, در حالی که بسیار مراقب باشید با اجتماعی فاصله و قرار دادن سفارش خود را در پیشبرد. به نظر می رسد مانند ما در حال رفتن به خوردن خرچنگ یک روز پس از آن نوردیک میگو بعدی تا پایان این. من نیز تمرین cannelés (کاستارد مبتنی بر شیرینی) — تلاش برای ماندن تیز و سرگرم کننده پخت و پز در خانه. من خیلی خوب نیست اما من خیلی خوب پس از ساخت آنها را هر روز به مدت دو هفته. من همه آنها را دور به کارکنان روزانه. ما فقط یک تیم کوچک — ما 12. خانواده آن را. و ما شده ایم با داشتن ایتالیایی apericena. که زمانی که شما شروع به aperitivo با چیزی مانند سالامی و پنیر و برنامه این است که شام بعد از, اما پس از آن ما از خوردن بیش از حد و پایان ندارد تا شام پخت و پز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im