Coronavirus: جعلی, اخبار مضر و نیمه حقایق فراوان

گسترده ترس اطراف COVID-19 باعث می شود همه آسیب پذیر تر به دروغ و کلاهبرداری از جمله عکس از یک مخزن در Décarie بلوار.

آیا شما رانندگی تانک پایین Décarie بلوار. روز یکشنبه?

نه I. اما یک عکس گردش در Facebook به حال برخی از تعجب که آیا ارتش نامیده شده است در شامل COVID-19 همه گیر و یا اینکه آیا آن را نشانه وجود دارد بیشتر شوم همه چیز در رفتن در پشت صحنه — یعنی که دولت نه به ما گفتن همه چیز را می داند در مورد کوروناویروس.

Montrealer بنی Graur به اشتراک گذاشته تصویر قبل از یادگیری آن یک تصویر قدیمی از 2015.

“کسی که در آن نوشته شده در Facebook بود کسی من می دانستم که خیلی خوب” یک خجالت Graur روز دوشنبه گفت:. “من حتی messaged او بپرسید اگر آن را واقعی است. او گفت: در آن بود و سپس بعد از او پذیرفته نیست و او را که در زمان تصویر. من به او گفتم آن را غیر قابل قبول بود به نوشتن چیزهایی مانند که در یک زمان مثل این که واقعا ناراحت کننده بود.”

Graur است به دور از تنهایی. به عنوان کانادایی ها محبوس در خانه های خود جذب توقف رگبار گلوله از COVID-19 مربوط به اطلاعات می توان آن را سخت بدانید که چه چیزی واقعی و چه چیزی نیست. جعلی, اخبار مضر و نیمه حقایق وجود دارد.

در کانادا فیشینگ و هک کلاهبرداری ظاهر شده اند با پیام های مشاوره که صلیب سرخ توزیع ماسک رایگان ارائه COVID-19 روز رسانی مسئله به از بهداشت کانادا و تظاهر به دولت کانادا درخواست کنندگان به پر کردن یک فرم و ارائه اطلاعات شخصی اغلب با خطرناکی وسوسه انگیز لینک را کلیک کنید.

اخیر کانادا مطبوعات مقاله ذکر شده پیام های متنی بوده که در گردش با اظهارات نادرست است که شما می توانید آزمایش با دادن خون است که در سراسر کشور مستند قریب الوقوع است یا که پشه ها می توانند حامل ویروس.

دیگر سوال برانگیز مدعی ظاهر شده اند حاضر بیان کرد که یکی می تواند محافظت در برابر ویروس با خوردن موز با غرغره کردن با آب نمک و یا آب مخلوط با سرکه و یا با گرفتن نور خورشید بیشتر است.

در آمریکا کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هشدار داده است مردم در مورد کوروناویروس تلفن کلاهبرداری که وعده رایگان تست کیت هوا مجرای تمیز کردن و بهداشت در برابر این ویروس در هزینه $79 یا رایگان دیابتی مانیتور با یک تعریف coronavirus تست کیت. نیز وجود دارد یک پیام متنی کلاهبرداری هشدار قریب الوقوع اجباری قرنطینه در حالی که مردم به سهام تا در منابع است. و با وجود جعلی سازمان های خیریه به دنبال کمک های مالی برای coronavirus-علل مربوط.

FCC ارائه می دهد معمول کلاهبرداری حفاظت مشاوره مانند پاسخ به تماس ها و یا متون از ناشناخته یا مشکوک اعداد; هرگز برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا مالی از طریق ایمیل و پیام متنی و یا تلفن; باید با احتیاط از هر کسی که فشار شما را به پرداخت فوری و یا هر گونه پیام های ارسالی که از منابع دولتی به کلیک بر روی لینک در پیام های متنی و یا ایمیل; و نه برای پاسخ به ایمیل های مشکوک را قبل از چک کردن با فرستنده از طریق تلفن.

و پس از آن وجود دارد رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که هفته گذشته شروع به صحبت کردن کلروکين به عنوان درمان بالقوه برای coronavirus بلافاصله پس از Anthony Fauci, رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی هشدار داد که هیچ اصلی آزمایش های بالینی انجام شده است و شواهد کمی وجود دارد که کلروکين موثر در این راستا است.

اگر آن را همه احساس می کند مانند بسیاری به روند این به آن دلیل است.

“مقیاس بسیار ترسناک” گفت: پروفسور Kimiz Dalkir مدیر مک گیل از اطلاعات مطالعات و همکاری سردبیر کتاب مرور اخبار جعلی جایگزین حقایق و اطلاعات غلط در یک پست-حقیقت جهان است.

“نه به رسانه های اجتماعی را پسر بد, اما آنچه بی سابقه است امروز است که شما می توانید رسیدن به هر کس در جهان در یک ماده از ثانیه” Dalkir اضافه شده است.

مرتبط

گسترده ترس اطراف COVID-19 باعث می شود همه آسیب پذیر تر به دروغ و کلاهبرداری او توضیح داد. چسب به مانیتور کامپیوتر و گوشی های جدید به دنبال اطلاعات در مورد این بیماری همه گیر مردم به طور فزاینده ای در معرض sensationalistic ادعا و زیرکانه تنظیم تله که شکار ما ناامنی و نگرانی برای ایمنی ما.

پس چگونه می تواند به شما در محافظت از خودتان در برابر چنین ruses? با احتیاط و بررسی منابع اخبار شما دیدن آنلاین. هنگامی که در شک انجام یک جستجو کنید و ببینید که آیا تاسیس منابع خبری نوشته اند هر چیزی در مورد این موضوع.

منابع قابل اعتماد برای Coronavirus اطلاعات شامل بهداشت و درمان کانادا به سازمان بهداشت جهانی و قابل اعتماد سایت های خبری.

“مردم می دانند که خبر جعلی وجود دارد, اما چند می دانم که چگونه به نقطه تفاوت” Dalkir گفت. “اول شما رفلکس باید چه منبع اطلاعات ؟ مشروع است ؟ چه آدرس ایمیل این است که از?’ اگر آن را از بهداشت و درمان کانادا آن نخواهد بود که از یک شخصی حساب gmail. استفاده از عقل سلیم است.”

[email protected]

twitter.com/TChaDunlevy

توجه داشته باشید به خوانندگان: ما می دانیم که سرعت و حجم coronavirus-اخبار مرتبط طاقت فرسا است و کمی ترسناک است. برای کمک به که ما را اختصاص Montreal Gazette خبرنگار هر روز وقت خود را اختصاص به سنتز مهم ترین coronavirus-اخبار مربوط به خصوص آن را به عنوان مربوط به زندگی در مونترال و کبک. خود را دنبال به روز رسانی زنده از مارس 23 اینجا. همه ما coronavirus-اخبار مرتبط همیشه می توان در اینجا یافت نشد: montrealgazette.com/tag/coronavirus.

ثبت نام برای ما ایمیل جدید در خبرنامه اختصاص داده شده به محلی coronavirus پوشش در اینجا: https://montrealgazette.com/coronavirusnews

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de