برای کسانی از ما بر روی زمین آن زمان احساسی ماه با لحظات که در آن درز به عنوان اگر همه چیز می تواند فوران. اما آنها نمی.

بومی خدمات وزیر مارک میلر می گوید گفت: این تصمیم دولت برای دیدار چهره به چهره با مرطوب’suwet’en در خاک خود را که نقطه عطفی در جنگ است. بلر شیروانی / ایسنا

محاصره در Kahnawake بود و فقط یک در مقابل یک جنبش ملی است که دیدم جوامع بومی با یکدیگر و مقاومت در برابر ساخت و ساز از یک خط لوله در’suwet’en خاک.

آن صلح آمیز بود اما مخل آن برگزار شد در رسانه های اجتماعی و از طریق راز کانال بازگشت و آن را اغلب در خارج زندگی می کنند که هزاران نفر به تماشای خود گوشی و کامپیوتر. آن را نشان داد کانادایی است که از زمین گرفته شده از اولین ملل راه را برای راه آهن و زیرساخت های دیگر می توانید در یک لحظه متوجه می شود weaponized در برابر اقتصاد ملی است.

آن را نیز به ما آموخت که در حالی که برخی از بلندترین صدای در جنگ حمایت نفرت و خشونت علیه تظاهرکنندگان بومی سنجی و پیشنهاد یک توافق ملی برای پرداختن به این مسائل از طریق مذاکره و نه زور.

برای کسانی از ما بر روی زمین آن زمان احساسی ماه با لحظات که در آن به نظر می رسید به عنوان اگر همه چیز می تواند فوران. اما آنها نمی. در اینجا برخی از مسائل من شده است پس از دست و پنجه نرم با مانع در Kahnawake آهنگ قطار پایین آمد پنج شنبه.

ارتباطات

زمانی که RCMP نقل مکان کرد و در را در’suwet’en اردوگاه به دستگیری زمین مدافعان و روشن شدن مسیر برای یک خط لوله در شمال بریتیش کلمبیا ماه گذشته تشدید درگیری از منطقه ای به ملی تقریبا یک شبه. با راه آهن محاصره در Tyendinaga, Ont., و Kahnawake تئاتر از مرطوب’suwet’en اختلاف زمین میرسد در حال حاضر سه استان دو ساعت در مناطق و چهار سطح دولت (استانی و فدرال و گروه شورای ارثی و ستاد).

برخی از نزدیک ترین تماس های در تعارض می تواند chalked به اطلاعات بد تراوش راه خود را به خطوط ارتباطی. زمانی که پلیس تبار در Tyendinaga, Mohawks در Kahnawake سوار بر روی مرسیه پل در کاهش ترافیک به خزیدن. اما هیچ کس اطلاع باند شورا از این اقدام ایجاد یک بیت از وحشت.

“ما نمی دانیم که اگر آن را برای رفتن به یک محاصره کامل و یا فقط یک اعتراض گفت:” جو Delaronde از Mohawk شورای Kahnawake. “ما نگرانی اول این بود که اگر همه چیز تشدید, ما 200 بچه ها رفتن به مدرسه در خارج از خاک. ما نیاز به تماس همه آنها را ارسال از اتوبوس و آنها را به خانه آورد. ما نمی خواهیم جوانان ما به این.

“پس از آن حل و فصل شد و ما خطاب به کسانی بود که بر روی پل که صبح و برخورد با آن است.”

برتر فرانسوا ایتالیایی, توالت نظر هفته گذشته که Kahnawake Mohawks مسلح بودند با AK47 اسلحه و ماشین آلات نیز به نمایندگی از عمده شکست در ارتباط است. فراتر از این واقعیت است که وجود دارد هیچ سلاح در سایت از اعتراض Mohawk Longhouse سخنگوی Kenneth گوزن گفت: این ratcheted تنش به نقطه جوش.

پس از ایتالیایی, توالت اظهارات یک Journal de Montréal نویس نوشت که Kahnawake بود که به گروگان گرفته شده توسط افراد مسلح نقاب دار که با استفاده از سلاح های “تروریست” و “جرم قاتلان.” این زوج با یک تشدید تهدیدات آنلاین و تماس های از ارتش برای از بین بردن و اوباش به مقابله با Mohawks در کانادا اقیانوس آرام آهنگ های راه آهن.

“وجود دارد مردم در این کشور که می خواهند ما مرده وجود دارد که مردم برای آنها صرف این واقعیت است که ما با وجود ناراحتی گفت:” کلیفتون نیکلاس موهاک فعال بود که در خط مقدم در طول اکا بحران است. “برای برخی از ما ترس است که ما خواهید بود از بین برود بسیار واقعی است. ما بازماندگان از نسل کشی است.”

بومی خدمات وزیر مارک میلر گفت: Montreal Gazette دولت احتمالا باید باز مستقیم خطوط ارتباطی در اوایل. او گفت: این تصمیم دولت برای دیدار چهره به چهره با مرطوب’suwet’en در خاک خود را که نقطه عطفی در جنگ است.

بومی, ساختار حکومت

مرطوب’suwet’en اختلاف ارائه سوالات سخت در مورد چه کسانی صحبت می کنند به نمایندگی از مردم بومی. آن است که منتخب شورای گروه سیستم — یک ساختار تحمیل شده توسط هند عمل 150 سال پیش — و یا آن را ارثی ستاد که ادعا می کنند قدرت خود را از سنت که به قرن ها ؟ هر چند گروه شوراهای کنترل رشته کیف پول در داخل خاک خود آنها ایجاد شده توسط قانون است که طراحی شده است برای جذب مردم بومی و آنها را از چیزهایی که آنها را مستقل سازمان ملل.

در Kahnawake تنها در حدود 25 درصد از رای دهندگان واجد شرایط به نوبه خود برای گروه انتخابات شورای. این بدان معنا نیست که شورای نامشروع است و یا آن است که حکومت نمی باشد محترم است. اما شورا متوجه وجود رقابت مراکز قدرت در جامعه است. یعنی سه خانههای طویل که هر یک شامل سه قبیله مادرانی که هر یک از تعیین رئیس. این یک سنت است که می رود به قانون بزرگ صلح به تصویب رسید به 1000 سال پیش است.

“تا زمانی که ما این نوع تصمیم گیری های گرفته شده توسط گروه شورا خواهد بود دوم حدس زده میلر گفت:”. “ما باید شروع به درگیر شدن با این موضوع در راه معنی دار به دلیل آن را یکی از علل ریشه ای از جنگ است.”

زمین بازگشت

چه معنا است Mohawks و مرطوب’suwet’en و ده ها تن دیگر برای اولین بار سازمان ملل به unceded خاک.

در مورد مرطوب’suwet’en که ادعا می کنند به رسمیت شناخته شده بود توسط دیوان عالی کشور در سال 1997. اما به چه معنا است ؟ چه از حقوق مردم بومی زندگی در خاک است که هرگز واگذار به تاج و تخت ؟ آنها صرفا یک ذینفعان در یک فرایند است که شامل انرژی ورود و صنایع و معادن? یا باید آنها را نهایی می گویند در آنچه اتفاق می افتد بر روی زمین های خود را?

35 بخش از قانون اساسی دارد که مردم بومی نیاز به مشورت و جایگزین برای هر پروژه بزرگ است که می تواند بر شکار و ماهیگیری و آب و حقوق آنها در قلمرو سنتی خود را. فرایند مشاوره است که لیبرال ها وعده داد به اصلاحات زمانی که آنها انتخاب شدند در سال 2015.

افرادی که مخالف محاصره به نام بر بومی معترضان به رعایت قانون. اما این قوانین نیست همه چیز حل و فصل شده و همه عدالت ریشه در قانون است.

چه آشتی?

آنچه من در مورد روزنامه ستون به تصویر می کشد Kahnawake به عنوان یک یاغی زمین بایر است که شکاف بین این توضیحات و واقعیت است. که درک از جامعه است که ریشه در جهل و آن را تنها می افزاید: سوخت به نژادپرست دیوهای خواستار Mohawks به قتل رسیده و یا زندانی برای عمل خود را از نافرمانی مدنی بدون خشونت.

آن است که یک جامعه پر جنب و جوش است که با پشتیبانی از دو هفتگی روزنامه ها, دو ایستگاه رادیویی و جامعه در برنامه های تلویزیونی. آن تیم های ورزشی باید تولید المپیک و جامعه تئاتر است رو Mohawk بازیگران بر روی مرحله ملی.

یکی از رایج ترین سوالات من از واقفین و غیر بومی مردم این است که ” چه می توانم برای کمک به خود را باعث می شود؟’ من فکر می کنم این شروع می شود با تماس نفرت هنگامی که شما آن را ببینید, گزارش نفرت آنلاین پست های Facebook, Twitter و یا در موارد خاص با تهدید به پلیس. فراتر از آن بازدید یک جامعه مانند Kahnawake خرید قهوه رفتن به یک کنسرت در Maddie محل یا پاپ فقط برای یک میان وعده در آشپزخانه کثیف.

خوب همسایه.

ccurtis@postmedia.com

مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im