جمعی حقیقت: شاهد بافت پتو با هم قصه کانادا مسکونی سیستم مدرسه

تور شاهد پتو که می آید به Mount Royal University. حسن نیت ارائه میدهد و کانادا موزه حقوق بشر. جسیکا Sigurdson / کلگری

هنگامی که کری نیومن در سنین نوجوانی مادر خود را فرستاده او را به مشاوره خانواده با پدر است.

که نقطه آینده هنرمند و پدرش, ویکتور, تا به حال سابقه جنگ که آغاز شده بود زمانی که نیومن بود. رشد او مبهم آگاه باشید از برخی از پدرش تجارب گذشته به عنوان یک مدرسه مسکونی بازمانده و چگونه آنها ممکن است کمک به برخی گریز از مرکز: امتناع خود را به خوردن غذاهای خاص, مثلا و یا چگونه او را داستان در مورد داشتن موهای خود را از بین بردن و خاموش بعد او گرفته شد و از جامعه خود در هشدار Bay B. C., به Sechelt هندی مسکونی در 1940s. اما در بیشتر قسمت ها این چیزی بود که او به ندرت صحبت با کودکان خود. زمانی که این دو وارد مشاوره سایر جزئیات شروع به پدیدار شود.

“ما تا به حال شناخته شده که همه چیز شده بود واقعا دشوار است برای من و او پس از من حدود شش یا هفت ساله می گوید:” نیومن در مصاحبه ای از دانشگاه ویکتوریا که در آن او می آموزد هنرهای تجسمی. “بود که سن او بود که او گرفته بود به مدرسه مسکونی. بنابراین آن را واقعا روشن است که رابطه ما خراب شده بود (در همان سن) او پدر خود را از دست شکل زمانی که خود را تنها والدین, نقش مدل های مسکونی سرپرستان مدرسه.”

یک Kwagiulth از Kwakwaka’wakw ملت و ساحل Salish از Sto:lo ملت نیومن در نهایت تبدیل شدن به یک هنرمند و استاد کارور به عنوان پدر او قبل از او. وقتی او شروع به تحقیق و جمع آوری اقلام خود را بلند پروازانه پروژه هنر شاهد پتو نیومن و پدرش از سفر که اولین مدرسه در Sechelt و سایت های دیگر در ماموریت, B. C. جایی که پدرش دوم مدرسه سنت مری هندی مسکونی مدرسه یک بار ایستاده بود. آنها در نهایت رفت و به هشدار خلیج, که جایی است که پدر او برای اولین بار از خانه و خانواده و فرهنگ است. این یک داستان شخصی است که نازل شده بسیار بزرگتر یک مورد بین نسلی بازیگران سایه های مسکونی سیستم مدرسه.

“مبارزات که ما تا به حال با آن مواجه نشده بودند اتفاقی آنها نه فقط یک شخصیت جنگ” نیومن می گوید. “او نبود که به من معنی. نبود من به عنوان یک بچه بد. آن چیزی است که گرفته شده و دور از خانواده ما با تجربه خود را برای رفتن به مدرسه مسکونی. من واقعا نمی نیاز به دانستن تمام جزئیات. من فقط نیاز به می دانم که علت اصلی. من از آن نقطه دانستن بیشتر در مورد و کنجکاو بودن در مورد مسکونی مدارس.”

در سال های 2013 و 2014 نیومن و یا اعضای تیم خود را بازدید 77 جوامع در سراسر کانادا و تعامل با 10000 مردم بسیاری از آنها تا به حال داستان های خود را به بگویید در مورد مدارس مسکونی. نزدیک به 900 مورد اصلاح شده از سایت های قدیمی مدارس از کلیساها, گروه دفاتر و دانشگاه. آنها شامل همه چیز از قدیمی سیاه و سفید عکس های از بازماندگان و بند مورد استفاده قرار گیرد به ضرب و شتم کودکان به ظاهر بی ضرر موارد مانند آجر لولا درب و خرده ریز لوازم آشپزی. 12-متر 13-پنل شاهد پتو ایجاد شد و در سال 2014 پس از حقیقت و آشتی کمیسیون قرار دادن یک تماس برای بزرگداشت صلح ، نیومن یک هنرمند چند رشته ای که با این نسخهها کار در توتم-کنده کاری و نقاشی و مجسمه سازی در حل و فصل موضوع از یک بافته پتو با الهام از نوعی است که مردم بومی استفاده در مراسم و یا به عنوان هدیه.

“من فرود آمد در این ایده از جمع آوری این اقلام از مدارس در سراسر کشور و گفتن تمام داستان از طریق ملموس از قطعه است که از این مکان بلکه داستان فردی متصل به هر یک از آیتم ها,” او می گوید. “من” چگونه می توانم بگویم یک داستان این بزرگ؟’ مهم نیست که چگونه من به چیزی که آن را هرگز خواهد بود به اندازه کافی بزرگ برای نزدیک به گفتن تمام داستان. حتی آن را به عنوان است که در آن ما باید قطعه را از تقریبا در هر مدرسه مسکونی و یا چیزی از کسی که رفت به تقریبا در هر مدرسه مسکونی, آن است که هنوز هم فقط یک کسری. اما آن را شروع به رویکرد است که قدر و این نشان می دهد ارتباط بین مدارس سراسر کشور و چه عمدی بودند و از راه آنها ساخته شده بودند به راه آنها اجرا به انواع تجارب که تکرار شد از طریق داستانهایی که بازماندگان به ما گفت.”

شاهد پتو سفری به این کشور برای نزدیک به چهار سال است. اجتناب ناپذیر ساییدگی و پارگی در آن قرار دادن یک توقف به آن سفر و آن را در حال حاضر حفظ در کانادا موزه حقوق بشر در وینیپگ. اما فاز دوم آن زندگی است که در حال حاضر در جریان است با تشکر ویژه ماکت در مقیاس است که می رسد در مونت رویال دانشگاه Riddell کتابخانه و مرکز آموزشی در مارس 9. در این نمایشگاه که به روی عموم باز خواهد شد جدید شامل ویژگی های تعاملی و یک فیلم است.


جزئیات تصویر از یک پنل در تور شاهد پتو که می آید به Mount Royal University. حسن نیت ارائه میدهد و کانادا موزه حقوق بشر.

کلگری

جان فیشر مدیر MRU را Iniskim مرکز و کری از Cowessess اول ملت, Sask., می گوید: نصب و راه اندازی ادامه یک موسسه آموزشی “در مسیر مبارزه با استعمار و آشتی” است که نیاز به دوباره میراث تاثیر این مدارس و “درک که در آن ما از لحاظ تاریخی در کانادا است.”

اصلی شاهد پتو آمد به کلگری در سال 2014 که در آن به نمایش گذاشته شد در قدیمی کتابخانه های عمومی. فیشر رفت و آن را به مادر خود و آنها شوکه شده بودند برای پیدا کردن یک عکس از بازماندگان که برجسته عمه اش.

“من شخصا احساس متصل به آن قطعه و آنچه در آن به معنای در نظر خاطرات در شرایط تنهایی و انزوا و چگونه است که دچار آسیب های روانی نسل از مردمان بومی” فیشر می گوید.

نیومن می گوید: داستان فردی توطئه به چیزی بسیار قوی تر از مجموع اجزاء آن است.

“من می دانم آن را به این ایده جمعی, حقیقت,” او می گوید. “ما لازم نیست برای بررسی صحت هر کلمه ای که هزاران و هزاران نفر از کلمات که شهادت به چیزی. من همچنین فکر می کنم چیزی وجود دارد که ملموس از چیزی است که از یک محل. همه این قطعات آمد از مسکونی و مدارس. هنگامی که شما را به همه کسانی که همه چیز با هم و در کنار هم با خاطرات. شما در حال آوردن تمام چیزهایی هم که قطعات خود را شاهد بوده است. این داستان راه های مختلف از کلمات و یا تصویری و یا مردم می توانند.”

شاهد پتو را روی صفحه نمایش در مونت رویال دانشگاه Riddell کتابخانه و مرکز آموزشی از 9 مارس تا آوریل 30. صفحه نمایش باز است و روزانه به مردم است. بازدید witnessblanket.ca.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im