کریستوفر Labos: جراحی, ماسک, محافظت خواهد کرد شما را از coronavirus

ماسک طراحی شده برای جلوگیری از آلوده کردن شخص دیگری را با میکروب ها نیست, برای جلوگیری از شخص دیگری میکروب ها از آلوده کردن شما.

در زیر اطلاعیه خدمات عمومی: لطفا برای جلوگیری از سرقت ماسک از پزشک خود ، من می دانم که مردم نگران coronavirus اما قبل از اینکه شما مرتکب دزدی, شما باید بدانید که کسانی که ماسک نمی محافظت از شما را از ابتلا به این ویروس.

در شانس کردن که شما شنیده ام این coronavirus اعلام شده است یک اورژانس بهداشت جهانی توسط سازمان جهانی بهداشت ، به تاریخ آن را نیز آلوده کرده است بیش از 28000 نفر و باعث 565 مرگ و میر در سراسر جهان است. برای قرار دادن این در چشم انداز آنفولانزا آلوده 22 میلیون و کشته شدن برخی از 12,000 نفر در طول این فصل آنفولانزا در ایالات متحده به تنهایی است که باعث می شود آن را بسیار خطرناک ویروس.

هنوز شیوع کروناویروس در برخواهد داشت خطر اگر به درستی به کار گرفته. آن را به یک coronavirus فشار است که باعث شیوع سارس در سال 2002 و شیوع بیماری MERS در خاورمیانه در سال 2012. برای کسانی که می دانستند که مردم در تورنتو در طول سارس به خصوص برای کسانی که تا به حال دوستان در مراقبت های بهداشتی زمینه که مریض شدم یاد و خاطره این قسمت است که هنوز هم تازه است. اما فولاد ماسک در حال رفتن برای کمک به.

بسیاری از پزشکان دفاتر جعبه فولاد ماسک گذاشته در پذیرش برای بیمارانی که با علائم مانند عطسه یا سرفه. این ارائه می شوند به طوری که بیماران مبتلا به بیمار نمی خواهد خود را گسترش میکروب به دیگران در اتاق انتظار. اما همکاران من به من گفت که برخی از بیماران در حال ترک با fistfuls از فولاد ماسک و یا به سادگی گرفتن جعبه در دسترس نباشد. نتیجه این شده است کمبود جهانی از ماسک است. روز دیگر من به داروخانه رفت و همانطور که من راه می رفت در درب فروشنده به من گفت که آنها را از فولاد ماسک و احتمالا نه بیشتر در هر زمان به زودی. من به آنها گفتم که من فقط در آمد به خرید برخی از شامپو.

وجود دارد مشکلات متعددی با این اجرا در ماسک. اولین سرقت اشتباه است. اما مهم تر از به طور منظم فولاد ماسک که برخی از مردم به نظر می رسد به احتکار نمی خواهد در واقع محافظت از شما را از coronavirus.

شایع ترین عفونت در حال گسترش از طریق قطرات است. به عبارت دیگر هر بار که شما سرفه یا عطسه زمانی که بیمار ریز قطرات آب که حاوی ویروس ذرات اسپری در اطراف شما. این می تواند به طور مستقیم آلوده به کسی نزدیک و یا می توانید زمین در نزدیکی یک سطح مانند یک جدول و یا یک صندلی. ممکن است کسی را لمس کنید که از جدول و قرار دادن دست خود را به چشم و بینی و یا دهان و در نتیجه انتقال این ویروس به خود را دارند.

مشکل با استاندارد فولاد ماسک است که آنها را مهر و موم مهر و موم در اطراف دهان و بینی خود را. کسی که هنوز هم می تواند سرفه را بر شما و شما را آلوده و یا شما هنوز هم می تواند لمس سطوح آلوده و آلوده خود را. مردم اغلب می پرسند که چرا پزشکان اغلب دیده می شود با پوشیدن ماسک های جراحی در سراسر بیمارستان. پاسخ این است که ماسک طراحی شده برای جلوگیری از آلوده کردن شخص دیگری را با میکروب ها نیست, برای جلوگیری از شخص دیگری میکروب ها از آلوده کردن شما.

اگر دکتر می خواستم برای محافظت از خود از یک عفونت هوا آنها نمی پوشیدن فولاد ، آنها را می پوشند به یک N95 ماسک. N95 ماسک در واقع فراهم می کند حفاظت در برابر عفونت های هوابرد اما این دو اشکالاتی است. به کار آن را به نصب مناسب برای صورت خود را. دوم اینکه من می توانم از تجربه شخصی است که پس از حدود 20 دقیقه از پوشیدن N95 ماسک شما شروع به تبدیل شدن به سرگیجه و احساس ناخوشی به احتمال زیاد چون شما شده اند rebreathing به طور فزاینده ای کهنه و هوا. این نوع از چیزی که شما می توانید برای ساعت.

این قابل فهم است که مردم از ترس در مورد کوروناویروس اما پوشیدن فولاد ماسک واقعا نمی خواهد انجام این کار بسیار برای محافظت از شما. هر چند با توجه به این که تنها هفت نفر در کانادا شما با coronavirus شما احتمالا نمی نیاز به مقدار زیادی از حفاظت برای شروع با.

کریستوفر Labos یک مونترال و دیپلم با مک گیل برای علم و جامعه است. او همچنین میزبان یک پادکست به نام Body of Evidence.

مرتبط

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im