Chorney-غرفه: میله های محلی و رسیدن به فراتر از معمولی خود را انتشارات گراب

تصویر Beltline نوار پناهگاه. آذین غفاری/Postmedia آذین غفاری / آذین غفاری/Postmedia

قوانین در آلبرتا در حال روشن است: اگر شما ایجاد است که در خدمت الکل شما نیاز به همچنین ارائه مواد غذایی است. همه ما می دانیم که از میله های که در اطراف این فیلم حداقل (پیتزا یخ زده و یا نامطلوب nachos شاید) اما تعداد فزاینده ای از کلگری آبیاری چاله ها رفتن بالا و فراتر از آن برای خدمت به مواد غذایی است که ممکن است را در مشتریان که حتی به دنبال یک نوشیدنی.

پناه به عنوان مثال. سالن (واقع در 1210 1 سنت S.W.) آن شناخته شده است, خلاق, دکور, pre-ممنوعیت الهام کوکتل و speakeasy vibes اما همواره در نظر گرفته شده است بیشتر از یک بار از یک رستوران. زمانی که پناهگاه باز در سال 2017, مالک نیک Suche استخدام یک آشپز به شلاق تا برخی از پایان بالاتر گزش. اما پس از چند ماه او متوجه شد او فروش بسیار بیشتر کوکتل از مواد غذایی و آن را نمی توان مالی حس به ادامه با این مواد غذایی داغ در برنامه به طوری که او کرده تا به راحتی در کنار هم قرار داده تنقلات مانند charcuterie و پنیر تخته.


در پناه صاحب نیک Suche چپ و مهمان آشپز کریستوفر Picek. آذین غفاری/Postmedia

آذین غفاری / آذین غفاری/Postmedia

اما گذشت زمان Suche را در پناهگاه مورد استفاده قرارگرفته و تعجب می کنم اگر وجود دارد یک راه او می تواند استفاده از آن را به درام تا کمی از وزوز برای کسب و کار خود را بدون آوردن یک آشپز تمام وقت. او شروع به دعوت از مهمان سرآشپزها به هر دو انجام دهد پاپ آپ و یا کوتاه اقامت در پناه دادن به یک ارزش اضافه کردن به طور منظم و کاربران یک فرصت برای سرآشپزها به امتحان کردن غذاهای جدید و یا جذب طرفداران جدید با مواد غذایی خود را. همه چیز را منفجر کرد بیش از چند ماه گذشته با آشپز Mikko Tamarra و خود Con Mi تاکو pop-ups: ناگهان سختگیر بودند هجوم آوردند به تلاش (و Instagram) Tamarra هوشمندانه تاکو خلاقیت.

“ما تا به حال این خالی آشپزخانه نشسته وجود دارد و ما می خواستیم برای ارائه سرآشپزها یک فرصت برای انجام کاری در آن وجود دارد” Suche می گوید. “آغاز شده است که هفت یا هشت ماه پیش و آن شده است بسیار سازگار پس از آن.”


زرد چغندر با خون پرتقال و پنیر manchego در پناهگاه. آذین غفاری/Postmedia

آذین غفاری / آذین غفاری/Postmedia

موفقیت از آن حوادث منجر Suche را در یک رژه از دیگر مهمان سرآشپزها — معمولا یا مردم با امن رستوران کنسرتهایی که می خواستم برای کشف فراتر از محدوده خود را به طور منظم منوها و یا سرآشپزها با آرزوی باز کردن رستوران خود را دارند با استفاده از پناهگاه مشتریان به عنوان یک آزمون مخاطبان است. فوریه دیدم نام آشنا مانند بنیامین میلز (قبلا از Posto و Bonterra) امیلی Jepson شسته و رفته کیک و رامش علاقه مندان به Kaede Hirooka و جاناتان چانگ در آینده به انجام چیزی که خود. برای مارس آشپز کریس Picek (قبلا از Il Sogno و اخیرا Tapas در Canmore) خواهد شد بازی با تاپاس اسپانیایی ظروف در مارس 25 از طریق 28 و بیشتر به بهار آشپز جنی Kang خواهد بود در خانه به تست غذاهای جدید خود را, رستوران, باغ, میله میله برای باز کردن بعد از این سال.

پناهگاه نیست, تنها نوشیدنی محور کسب و کار و تجدید نظر در مواد غذایی خود را بازی. در حالی که مقدار زیادی از کلگری ماشین منگنه قرار دادن بخش عمده ای از تمرکز خود را بر روی آبجو و تنها ارائه بسیار اساسی و مواد غذایی موجود در خود taprooms دیگران در حال اجرا به عنوان کامل رستوران ها و یا پیدا کردن نقطه شیرین در میان است. مکان هایی مانند شیک پوش دم شرکت (که به نام در این ستون به عنوان بهترین رستوران جدید 2018) شهروند دم و آخرین, بهترین همیشه انجام می شود مواد غذایی به درستی و بسیاری دیگر مانند ضمیمه آل پروژه و هشتاد و هشت دم دریافته اند مواد غذایی خدمات همکاران که ایجاد کرده هم بزنید. مطلب زیر کت و شلوار: شهرستان درونی دم (820 11th Ave. S.W.) که باز در سال 2018 به تازگی راه اندازی کامل از برنامه غذایی با یک منوی جدید از مشهور محلی آشپز کیت Luce از Tavernetta.


بو هویج با گردو بز ماست و شربت توس در پناهگاه. آذین غفاری/Postmedia

آذین غفاری / آذین غفاری/Postmedia

تلاقی تقطیر (507 36th Ave. , S. e.) نیز به تازگی اضافه شده یک منوی جدید که قرار بود با هم توسط اریک میلی آمپر از Purlieu رستوران در Oakridge. Mah باعث می شود استفاده خلاق از تلاقی ارواح: اردک خود سر است augmented با Negroni کاهش دو بیکن دودی تراشه شیب مشخصی با ودکا و زیتون هستند حاوی تلاقی بسیار محبوب Vinland Aquavit (برای چیزی که بیشتر قابل توجه میلی آمپر همچنین ایجاد صفحات سنتی بائو نان).

این روند نیست به طور انحصاری برای boozy آشامیدنی نقاط. طغرا قهوه به تازگی راه اندازی یک آشپز جدید-رانده منو با کمک از سابق رودخانه کافه/دین آشپز خانه ماتیاس Fong. Fong ایجاد دستور العمل های است که استفاده از قهوه و چای مانند هویج وحشی قهوه و سوپ میسو و cascara چغندر سالاد. منوی جدید در حال حاضر در دسترس در طغرا را در خیابان پنجم محل سکونت (420 2 سنت S.W.).

***

در دیگر رستوران, اخبار کلگری تولید و بازاریابی انجمن میزبانی چهارمین سالانه نیمی از بشقاب خود را آشپز شام در 20 مارس در پارک میراث بنزین کوچه. چهار-دوره های مشترک از شام به ارمغان می آورد با هم سرآشپزها از کلکته باشگاه کریکت, شیک پوش دم شرکت کودتای Selkirk پنجره مشبک و Bonterra تمام خواهد شد که کار بر روی سبزی رو به جلو ظروف. هدف از شام به بهتر تشویق همه ما به دنبال غذا خوردن سالم المثل مطمئن شوید که حداقل نیمی از مواد غذایی در ما صفحات تشکیل شده است از سبزیجات است.

درآمد حاصل از این شام را به سمت آلبرتا بیمارستان کودکان بنیاد کلگری جامعه آشپزخانه Mealshare و پارک میراث جامعه است. برای تهیه بلیط و اطلاعات بیشتر calgarypma.ca.

الیزابت Chorney-غرفه را می توان در رسید [email protected] او در توییتر دنبال کنید در @elizaboothy یا Instagram at @elizabooth.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>