X

داستان جریان

مقالات اخیر

چین کمونیست و دولت به طور فزاینده ای به یک تهدید وجودی نه فقط به خود 1.4 میلیارد شهروندان اما به جهان ،

چین در حال حاضر در یک خطرناکی هرج و مرج دولت است. و چرا زمانی که یک premodern استبدادی جامعه جهش شدید به دنیای شجاع جدید با تکنولوژی بالا علم در یک نسل ؟

چینی انقلاب تکنولوژیک است نظارت توسط یک Orwellian دیکتاتوری. قابل پیش بینی حزب کمونیست چین است توسعه اجتماعی و سیاسی و یا فرهنگی به اطمینان حاصل شود که آن پیچیده صنعتی و تحقیقات بیولوژیکی نمی سرکش و مخرب تبدیل به خودی خود و به میلیاردها نفر از مردم که در پایان واردات از محصولات چینی و پروتکل.

مرکزی حزب عدالت و اجرای حکومت نظامی در رسانه ها و دانشگاه ها در مجموع در یک شیوه ای یادآور علمی تخیلی Borg ارگانیسم از “پیشتازان فضا” که یک گروه ترکان و مغولان از ربات مانند همه اشخاص تحت کنترل مرکزی ذهن است.

سی سال پیش آمریکا صاحب نظران شروع احساساتی بیش از چین جهش ناگهانی از اسب کشیده قدرت خورشیدی و باد و انرژی هسته ای. چینی دولت کمونیستی wowed غربی است. آن ایجاد شده از هیچ چیز با سرعت بالا راه آهن خورشیدی مزارع براق جدید فرودگاه و gleaming جدید با چگالی بالا ساختمان های آپارتمانی.

غربی آموزش دیده, دانشمندان چینی به زودی انجام شد پیچیده پزشکی و پژوهش های علمی. و آنها اغلب چنان به سرعت و بدون کنجکاو رگولاتور نصی مقامات منتخب و پر دردسر شهروند دعاوی که اغلب بار آمریکایی و اروپایی دانشمندان است.

به چین فورا غنی و مدرن کمونیست سلسله مراتب — همان دولت است که یک بار باعث مرگ 60 میلیون مردم بی گناه تحت مائو تسه تونگ — نادیده گرفته و حقوق مالکیت است. آن را خرد و آزادی های فردی. آن را در آغوش پنهان کاری و با بولدوزر تخریب بیش از هر کسی که ایستاده در راه خود را.

در بسیار به همان شیوه ای که احمقانه آمریکایی صاحب نظران پس از ستایش بنیتو موسولینی فاشیست تلاش برای نوسازی افسردگی دوران ایتالیا بسیاری از naifs در غرب ستایش چین فقط به این دلیل آنها خواست که کشورهای خود می تواند مجددا به سرعت و کارآمد — به خصوص در خدمات به سبز در دستور کار است.

اما جهان در حال یادگیری است که چین نه تنها حرکت کوه ها برای سد جدید و یا ارعاب و تهدید باستان محله است که ایستادگی در مسیر راه آهن با سرعت بالا. آن را نیز مخفی شیوع و مرموز ریشه های مرگبار coronavirus از مردم خود و بقیه را از این سیاره به عنوان به خوبی-یک خطرناک تر پخش آن زودتر تلاش برای گسترش ویروس سارس. نتیجه این شد که هزاران نفر از ادراک و فهم حامل گسترش ویروسی طاعون در حالی که دولت تحت پوشش خود نسبت اپیدمی.

چین البته نمی خواهید به یا محصولات خود و یا شهروندان قرنطینه از کشورهای دیگر است. اما دولت چین اجازه نخواهد داد که دانشمندان خارجی برای ورود به آن کشور را به همکاری در, حاوی coronavirus و در حال توسعه یک واکسن.

جای تعجب نیست که اینترنت توطئه حدس و گمان است که این ویروس بود یا rogue محصول چینی نظامی مهندسی زیستی سلاح های آزمایشگاه و یا نشات گرفته از خفاش و مار یا pangolins و هوای بازارهای جایی که آنها به فروش می رسد به عنوان غذا.

آن را سخت به این باور است که در سال 2020 بزرگترین و دوم-ثروتمندترین شهرستان که دارای تکنولوژی بالا محصولات مصرفی و gleaming شهرستانها به زندانی در “re-اردوگاه آموزش و پرورش” بیش از 1 میلیون اویغوری مسلمانان در شیوه ای که هیتلر و استالین و مائو پس از نقل مکان “نامطلوب” جمعیت.

چین به نظر می رسد اعتماد به نفس است که آن را به زودی بر جهان حکومت داده های بزرگ آن جمعیت عظیم تجارت مازاد گسترده ذخایر نقدی و صنایع است که برای تولید بسیاری از جهان دستگاه های الکترونیکی و دارو و کالاهای مصرفی.

برای یک سال دولت چین مبارزه عظیم در تظاهرات خیابانی برای دموکراسی در هنگ کنگ. پکن طلبانه فرض می شود که کشورهای غربی اهمیتی نمی دهند. انتظار می رود آنها را به رها کردن خود از مشخصه های دفاع از حقوق بشر به دلیل چگونه سود سرمایه گذاری های خود را در داخل چین ثابت کرده اند.

پکن درست بود. چند شرکت های غربی شکایت دارند که جامعه چینی است surveilled تنظیم و کنترل می شود در یک کابوس مد که جورج اورول یک بار پیش بینی خود را در dystopian رمان “1984.”

همه از این رسوایی اخیر باید یاد جهان است که چین رو غنی تاب تجارت و سرقت تکنولوژی در بسیار به همان شیوه که معاملات آن با شیوع و مخالفان. است که به سادگی نادیده گرفتن مشروع نقد و خرد کردن هر کسی که در راه خود را.

اگر کمونیست چین Borg مایل به قرار دادن میلیون ها نفر از شهروندان خود را در معرض خطر عفونت و مرگ, چرا که آن را در مورد مراقبت از خارجی ها’ شکایت که چین در حال گرفتن غنی و قدرتمند با شکستن قوانین تجارت بین المللی?

حقیقت در مورد رئیس جمهور تهمت تصمیم به تماس های چین به حساب بیش از آن نظام سوء استفاده از تجارت بین المللی هنجارهای نیست که مغلوب ساختن پیشی جستن سیاست بی پروا و یا بد در نظر گرفته شود. این است که در این تاریخ اواخر این حساب ممکن است کمی بیش از حد, بیش از حد دیر است.

(C) 2020 تریبون CONTENT AGENCY, LLC.

ویکتور دیویس هانسون است classicist و مورخ در موسسه هوور دانشگاه استنفورد. آخرین کتاب او که ناجی ژنرال از BloomsburyBooks. شما می توانید او را با نامه های پستی author@victorhanson.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im