چین که نقض پست-سارس قوانین ایران تجزیه و تحلیل می یابد

X

داستان جریان

مقالات اخیر

در حال حاضر این طرح از دولت چین به کمپین دروغ در اوایل هفته از شیوع کروناویروس ها به خوبی تاسیس شده است. این coverup موجب محکومیت بین المللی و تعمیق شکاف های سیاسی بین واشنگتن و پکن است. همچنین طرح میتوانست رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن یک بار امیدوار کننده تجارت detente بین دو ملت و ارشاد است یک بازنگری جدی از چین و جهانی روابط.

در حال حاضر یک جمهوری خواه در کاپیتول هیل کشف شواهد بیشتری از دولت چین را نادرست از coronavirus بحران — اطلاعات وی از سوی مامورین که پکن نقض سازمان بهداشت جهانی قوانین و مقررات راه اندازی پس از چین اول سندرم حاد تنفسی (سارس) شیوع بیماری در اوایل 2000s به گارد در برابر همان نوع کشنده بیماری همه گیر جهانی است, تلاش برای مهار.

تشکر. مایک McCaul این عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس گفت: چین موفق به یادگیری آن درس از سال 2003 شیوع سارس لقب توسط کارشناسان اولین پاندمی از 21st century. که عضو سازمان ملل از جمله چین واکنش نشان داد که شیوع با سازماندهی دقیق قوانین جدید و پادمان نیاز به نزدیک فوری گزارش هر گونه مدارک و شواهد از یک تهدید برای بهداشت عمومی بین المللی بدن.

از طریق دسامبر و هفته اول ژانویه McCaul گفت: مقامات چینی مسخره کسانی که قوانین دقیق با انفعال به طور مستقیم به سرزنش كردن coronavirus از ملت به ملت. در سراسر جهان مرگ و میر در حال حاضر صعود به نزدیک به یک چهارم میلیون نفر و ویروس wreaked ویران کردن در اقتصاد جهانی است.

McCaul با اشاره به مطالعه انجام شده توسط انگلستان دانشگاه ساوتهمپتون است که در بر داشت که اگر چین تا به حال عمل کرده و هر چه زودتر آن می تواند به کاهش این ویروس گسترش 95%. تگزاس جمهوری خواه اتحاد پیوست رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در شارژ که با پوشش تا جزئیات کلیدی در مورد کوروناویروس بحران به نمایندگی از چین است. در حال حاضر McCaul اضافه می کند که که او نیز نادیده گرفته و برخی از قوانین خاص خود به بررسی گزارش های غیر رسمی از سارس موارد آن را دریافت.

در دسامبر. 31 تایوانی ها گفته اند آنها رسیده به این که با اطلاعات در مورد موارد سارس در چین اما بین المللی بدن نادیده گرفته و آن entreaties. مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه گذشته قرار داده شده 60 روز توقف صدها میلیون دلار در بودجه به این که در حالی که دولت بررسی نقش آن در “mismanaging” coronavirus بحران است.

“در سال 2003 حزب کمونیست چین (CCP) را به درستی نمی هشدار جهانی به سارس باعث یک بیماری همه گیر. در پاسخ به این جهان آمد و با هم به اجرای قوانین جدید از جمله گزارش دقیق مورد نیاز برای این که در آینده بیماری های همه گیر خواهد بود برطرف,” McCaul در بیانیه ای گفت به RealClearPolitics. “اما زمانی که در مواجهه با بیماری همه گیر قریب الوقوع یک بار دیگر در سال 2019 به CCP نادیده گرفته و کسانی که قوانین اجازه می دهد COVID-19 به گسترش کشتار صدها هزار نفر از مردم و ویرانگر اقتصاد جهانی است.”

حتی بیشتر نگران کننده McCaul گفت این است که که “کورکورانه به دنبال CCP تاخیر انداختن اقدامات لازم برای محافظت از مردم در سراسر جهان است.”

“ما باید نگه CCP و مدیر کل Tedros [Adhanom Ghebreyesus]

پاسخگو برای جلوگیری از این بیماری همه گیر از چین از رسیدن به سواحل ما,” او گفت:. McCaul همراه با 16 خانه دیگر جمهوری خواهان با ارسال نامه ای به کاخ سفید در اوایل ماه آوریل درخواست از رئیس جمهور برای وضعیت آینده بودجه را که در, مدیر کل استعفای.

که و سفارت چین در واشنگتن نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

McCaul دموکراتیک همتای روابط خارجی مجلس رئیس کمیته الیوت انگل راه اندازی کرده است یک تحقیق رسمی به تهمت تصمیم به توقف این که بودجه در میان یک جریان همه گیر.

در همین حال کمیته جمهوری خواهان به دنبال خود پرس و جو به چین و این که نقش در شیوع کروناویروس. پنل اقلیت کارکنان در حال کار برای تولید یک گزارش کامل و ارائه زود هنگام این تحلیل ادعا شده است که نقض قوانین به RCP اواخر هفته گذشته است.

پس از سارس بیماری همه گیر در سال 2003 که با تشکیل یک گروه کاری برای بررسی و تجدید نظر در آن بین المللی سلامت, مقررات, قوانین حاکم بر اعضای آن تلاش برای محافظت از کشورهای دیگر از تهدیدات سلامت با هدف جلوگیری از “غیر ضروری تداخل با ترافیک بین المللی و تجارت است.”

که به تصویب قوانین جدید در اواسط سال 2005. آنها شامل چند با هدف آگاه ساختن سازمان “در کارآمد ترین وسیله ارتباطی موجود” از تمام حوادث در آن خاک “که ممکن است تشکیل اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی” را به عنوان به خوبی به عنوان هر گونه اقدام بهداشت گرفته در پاسخ به این وقایع.

قوانین نیز نیاز به مقامات دولتی از نهفته کشور به “در ادامه به برقراری ارتباط” را که “به موقع و دقیق و به اندازه کافی دقیق بهداشت عمومی اطلاعات در دسترس آن در اطلاع رویداد است.” کسانی که گزارش حکم شامل هر “مورد تعاریف نتایج آزمایشگاهی منبع و نوع خطر تعداد موارد و مرگ و میر و شرایط” مؤثر در گسترش این بیماری و سلامت اقدامات این کشور شاغل به سعی کنید به آن را متوقف کند.

ماده 6 از کسانی که مقررات بین المللی بهداشت از نظر قانونی متعهد و ملتزم همه کسانی که اعضا به اطلاع رسانی که از هر مثبت سارس آزمون در عرض 24 ساعت. توسط Dec. 27, چینی, مقامات بهداشتی می دانستند که این شیوع در ووهان شد ناشی از یک ویروس 87% شبیه به یک است که باعث 2003 بیماری همه گیر. توسط Dec. 30 ووهان آزمایشگاه گزارش شده است که چندین نفر تست مثبت برای ناشناخته کوروناویروس سارس.

“در آخرین [افغانستان] باید گزارش آن را به کسی که در دسامبر. 31. به جای CCP نهفته است که گزارش آن به عنوان پنومونی” کمیته جمهوری خواهان گفت: در یک صفحه توضیح یافته های آن است. در دسامبر. 27 Jan. 3 بیشتر چینی labs آغاز شد گزارش مثبت سارس موارد, اما, دوباره, CCP نیست گزارش را که در آن زمان کمیته جمهوری خواهان در بر داشت.

“در واقع آنها نمی گزارش هر گونه سارس موارد تا زمانی که آنها در نهایت هشدار داده که از این ویروس ژنتیکی توالی و ترتیب نمایش آن را شبیه به سارس” در Jan. 12.

مقالات 6 و 7 از IHR قوانین نیز از نظر قانونی متعهد و ملتزم همه کسانی که اعضا به ارائه که با همه مربوط به بهداشت عمومی اطلاعات از جمله نتایج آزمایشگاهی. در Jan. 2 ووهان موسسه ویروس شناسی تکمیل نقشه برداری از توالی ژنتیکی از coronavirus مسئول شیوع. به جای گزارش که اطلاعات چین نشسته بر روی آن را به مدت 10 روز و ارسال آن به که تنها پس از یک محقق در شانگهای منتشر شده خود را نقشه برداری ژنتیکی نتایج آنلاین کمیته جمهوری خواهان در بر داشت.

دولت چین پس از آن تعطیل شانگهای مرکز بهداشت عمومی که در آن محقق مشغول به کار است.

در این میان چین را شکست به گزارش این ویروس به این که در اواخر ماه دسامبر که در این گزارش نادیده گرفته تایوانی مقامات Dec. 31 گزارش در موارد سارس در چین است. چنین عدم پیگیری آن گزارش از تایوان به منزله نقض ماده 9 که قوانین الزامی بدن بررسی گزارش های غیر رسمی که هشدار می دهند سارس موارد است.

پنج روز بعد یک عضو که همکاری مرکز بیماری های عفونی و اپیدمیولوژی و کنترل در دانشگاه هنگ کنگ است که با این نسخهها کار میکند که به تقویت نظارت از ویروس ها و برنامه ریزی اضطراری پاسخ به پاتوژن علنا هشدار در مورد احتمال از انسان به انسان انتقال COVID-19

“با وجود اینکه تعیین شده توسط WHO به عنوان یک کارشناس در پاسخ اضطراری به رمان شیوع بیماری هیچ شواهدی وجود ندارد که کسی که خود را مورد بررسی قرار هشدارها” پنل جمهوری خواهان تأکید کرد. “علاوه بر این [که] در ادامه به طوطی یک CCP دروغ که بیماری نیست انتقال انسان به انسان تا CCP تایید آن اتفاق می افتد و در Jan. 29 از جمله این صدای جیر جیر در Jan. 14.”

در طول چند روز گذشته بیشتر متحدان آمریکا و کشورهای دیگر باید پیوست تهمت مدیریت تماس برای یک تحقیق رسمی به چین و که و ریشه های این بیماری همه گیر کوروناویروس.

چین روز جمعه تهدید استرالیا با مقامات اقتصادی پیامدهای پس از آنها پیوست و ایالات متحده در تماس به صورت مستقل بین المللی تحقیق و تفحص به ظهور این بیماری همه گیر به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که در پاسخ به بحران است. استرالیا مقامات حال حاضر به پشت کردن راجع دعوت برای تایوان یک کشور مستقل است که چین در نظر تبادل نظر در استان برای پیوستن به چه کسی است. (پکن را مسدود کرده است عضویت خود را برای نیم قرن.)

سوئد نیز حمایت کرده است, مشابه, تماس, در حالی که رئیس کمیسیون اروپا گفت: یک پروب مورد نیاز است اما که پکن باید درگیر در این فرآیند است. در همین حال آلمان و فرانسه مقامات خواستار اطلاعات بیشتر از چین است.

“وجود دو مجموعه از مسائل در خطر است. یک چیزی است که آیا چین می دانند و هنگامی که آن را می دانم ؟ دیگر آنچه را که می دانند و هنگامی که آن را می دانم؟” دین چنگ محقق ارشد و چین متخصص در میراث سنتی بنیاد گفت: RCP.

علاوه بر این که قوانین حاکم بر گزارشگری چین همچنین به نظر می رسد به تجاوز خود پاسخ اضطراری سیستم در جای خود قرار داده و پس از سارس برای رسیدگی به شیوع عمده بیماری های چنگ گفت. یک سال پیش چینی هیت مقامات عمومی گفت: خود دولت از هنر و سیستم هشدار دهنده می تواند به جلوگیری از یک بیماری همه گیر در مقیاس شیوع سارس در سال 2003. اما “آنچه پدید آمده از هنگ کنگ و مطبوعات خارجی و حتی برخی از گزارش داخلی بود که این سیستم بود دور زمانی که مقامات ارشد یا تصمیم به آن را فعال کنید و یا به طور فعال در سرکوب اطلاعات” چنگ گفت.

نقش و مسئولیت است که سخت تر برای تعیین چنگ گفت. در حالی که کشورهای عضو ملزم به ارائه گزارش بیماری شیوع تحت IHRs که به ندرت اعمال قوانین حتی اگر آنها از نظر قانونی الزام آور است.

پدرو ویارئال یک محقق ارشد در موسسه ماکس پلانک برای مقایسه حقوق عمومی و حقوق بین الملل در اواخر ماه مارس نوشت: یک مقاله در مورد کشورهای تعهدات خود تحت IHRs نتیجه رسید که که اجرای ساز و نیاز به اصلاحات جدی.

“کافی است برای گفتن وجود دارد و با افزايش شناخت است که هنجارهای موجود زندگی نمی کنند تا به هدف خود را و نیاز به تعمیرات اساسی,” او نوشت.

در تعیین این که کامل مجرمیت, Cheng گفت: این مهم برای پیدا کردن دقیقا چه زود اطلاعات چین ارائه شده به آن است. هنوز چنگ گفت: روشن است از اطلاعات در دسترس عموم است که افرادی که نقض قوانین خاص خود را دارد که آن را موفق به عمل در اوایل اطلاعات تایوان و هنگ کنگ ارائه شده در مورد ویروس جدید و contagiousness.

که اطلاعات شکست او گفته است که “بزرگترین شکست.”

سوزان Crabtree است RealClearPolitics’ کاخ سفید/سیاسی ملی خبرنگار.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de