کلگری رستوران و نوار صاحبان مضطرب در مورد May 14 باز


محتوای مقاله در ادامه

در سراسر این صنعت نگرانی وجود دارد که پس از دو ماه به طور قابل توجهی کاهش درآمد بسیاری از کسب و کارهای کوچک خواهد شد در تلاش برای دوباره باز کردن.

علامت فون Schellwitz غربی معاون رئیس جمهور برای رستوران ها در کانادا وجود دارد گفت: هزینه های بالا در ارتباط با اصل راه اندازی مجدد کسب و کار است.

“برای ما آن را کاملا یک راه اندازی هزینه. ما رو فاسد شدنی موجودی است که به re-نگردند. شما باید برای قرار دادن در برنامه های جدید, آن را تقریبا مانند یک کل جدید طرح کسب و کار برای رسیدگی به 50 درصد ظرفیت است. شما نیاز جدید طرح های طبقه برای رسیدگی به فاصله فیزیکی و جدید پاکیزگی و بهداشت پروتکل.”

هفتاد درصد از پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی که توسط نه برای سود ارتباط گفت: آنها تا به حال نگرانی های جدی در مورد پرداخت صورتحساب خود را بیش از سه ماه و رستوران های کانادا خواستار استان به ارائه پشتیبانی برای صنعت مواد غذایی خدمات آن را به عنوان تلاش برای دوباره باز کردن.

“به عنوان انعطاف پذیر به عنوان صنعت ما این است که آن را فقط نمی خواهد به اندازه کافی برای اطمینان حاصل شود که تمام 11,000 رستوران ها باقی می ماند و عملی” فون Schellwitz گفت.

[email protected]

www.twitter.com/DannyAustin_9

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net