روشن در طول روز شهاب احتمالا فرود در نزدیکی Medicine Hat کارشناسان می گویند

معاون پژوهشی لینکلن Hanton (L) و فابیو CIceri. دانشجوی دکترا در سیاره ای علوم و آموزش دستیار مطرح با یک شهاب سنگ نمونه در دانشگاه کلگری در دفاتر {ipcdow}, فوریه 12 سال 2020 است. نمونه از Buzzard Coulee شهاب سنگ یافت شده در ساسکاچوان در سال 2008. Reasearchers هستند investating اخیر سنگ اسمانی بزرگ بیش از کلگری. جیم ولز/Postmedia جیم ولز/Postmedia

سنگ اسمانی بزرگ کارشناسان می گویند این شهاب سنگ که روشن آلبرتا آسمان بعد از ظهر شنبه به احتمال زیاد لمس کردن در جایی در شمال مدیسین هت.

شهاب محققان در دانشگاه کلگری تعیین جسم احتمالی مسیر پرواز با تجزیه و تحلیل آنلاین فیلم از سنگ اسمانی بزرگ بود که به وضوح قابل مشاهده در شرق آسمان در اطراف 5:08 p. m. روز شنبه با وجود آن هنوز روشن در خارج.

“غیر عادی ترین چیز در مورد این شهاب سنگ است که از آن دیده شد در نور روز. این به ما نشان می دهد که سنگ اسمانی بزرگ بود احتمالا نسبتا بزرگ گفت:” فابیو Ciceri یک دانشجوی دکترا در علوم سیاره ای است که بخشی از تیم بررسی شهاب سنگ.

“این احتمالا به اندازه یک مایکروویو در هنگام ورود به جو و احتمالا بین 100 تا 500 کیلوگرم است, اما ما هرگز نمی تواند 100 درصد مطمئن است.”

بر اساس فیلم های او را دیده Ciceri می گوید هر شهاب سنگ سقوط کرد که به زمین می تواند یک نوع نادر به نام کربن chondrites که حساب برای تنها حدود دو درصد از تمام بازیافت سنگ. که بالقوه باعث می شود سنگ اسمانی بزرگ و حتی بیشتر هیجان انگیز برای U C تیم.

“این امر می تواند آنقدر بزرگ می شود قادر به پیدا کردن یکی از کسانی که از آنجا که ما لازم نیست که در بسیاری از دانشگاه” Ciceri گفت.

شهاب دیده می شد در سراسر استان با گزارش در ادمونتون و کلگری و Lethbridge. بین المللی شهاب سازمان که آهنگ های آتشین توسط درخواست گزارش از ستاره شناسان آماتور, دریافت 42 گزارش از شهاب سنگ.

تخصصی دوربین های دیجیتال در حال راه اندازی در سراسر استان برای کمک به دانشمندان محاسبه مسیر از شهاب سنگ ها و افزایش شانس پیدا کردن سنگ فضایی که کاهش یافته است به زمین. اما از روز شنبه بارش شهابی رخ داده است در نور روز دوربین ها هم فعال بودند و نه و یا نمی گرفتن سنگ اسمانی بزرگ.

هر چند داشتن آن به خصوص کالیبره دوربین یک کمک بزرگ در محل ممکن است شهاب سنگ ها دانشمندان هنوز قادر به سه گوش مسیرهای پرواز و امکان فرود مناطق با استفاده از فیلم از شهاب سنگ.

Ciceri می پرسد که کسانی که با فیلم شهاب ویژه تصویری ثبت در جنوب آلبرتا یا ساسکاچوان, تماس با او را در [email protected]

“اگر ما به اندازه کافی تصویری از آن می تواند به ما یک ایده واقعا خوب از مسیر” او گفت:. “پس از آن بود که بیش از کلگری ما فکر می کنیم خیلی بیشتر وجود دارد تصویری از آنچه که ما دیده ایم. اکثر افرادی که یک دوربین امنیتی آن اشاره کرد و شرق را گرفتار سنگ اسمانی بزرگ.”

اگر دانشمندان قادر به محدود کردن یک منطقه فرود برای شهاب سنگ آنها سپس شروع به جستجو و تلاش و با استفاده از فلز و به دنبال ورود سوراخ در برف به دنبال قطعه سنگ فضایی.

پیدا کردن شهاب سنگ ها به سرعت ضروری است برای دانشمندان می گوید: Chris گله یک دانشگاه آلبرتا زمین شناسی است که در میان استان های برتر شهاب سنگ ها ،

“دیگر زمان آن صرف در سطح زمین بیشتر از زمان که همه چیز مانند رطوبت به خصوص ذوب برف می تواند به آن را دریافت و آن را تغییر دهید,” گله گفت. “قطعا وجود دارد برای رفتن به برخی از شانس درگیر با پیدا کردن آن است.”

[email protected]

توییتر: @jasonfherring

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im