QESBA انتظار مشاوره حقوقی در مورد اینکه آیا آموزش و پرورش اصلاحات تصویب شده در مجمع ملی در اوایل صبح روز شنبه به خطر انداخته فارسی اقلیت جامعه حق در قانون اساسی به آن مدیریت مدارس

Noel برک می گوید: QESBA متقاعد نشده است قانون جدید چمنها اساسی مورد نیاز. John Mahoney / Montreal Gazette

این انجمن که نشان دهنده کبک فرانسوی زبان انجمن به طور موثر declawed از طریق تاریخ و زمان آخرین دقیقه مانور توسط دولت اما یکی از نمایندگی نه انگلیسی مدرسه تخته است که هنوز هم با توجه به یک چالش قانونی به لایحه 40.

کبک به زبان انگلیسی مدرسه تخته انجمن (QESBA) است که در انتظار مشاوره حقوقی در مورد اینکه آیا آموزش و پرورش اصلاحات تصویب شده در مجمع ملی در اوایل صبح روز شنبه به خطر انداخته فارسی اقلیت جامعه حق در قانون اساسی به آن مدیریت مدارس QESBA معاون رئیس جمهور Noel برک گفت: Montreal Gazette در روز دوشنبه.

هفته گذشته آلن Fortier که در حال حاضر رئیس جمهور سابق از Fédération des کمیسیون scolaires du Québec (FCSQ), عهد کرد که برای رفتن به دادگاه برای مبارزه با آنچه او به عنوان لایحه 40 تبعیض آشکار در برابر زبان Quebecers خواهد شد که دیگر قادر به رای دادن یا اجرا برای انتخابات هیئت مدیره مدرسه.

اصلاحات جایگزین تخته مدرسه با مراکز خدمات. پدر و مادر, معلمان کارکنان و اعضای جامعه که نشستن در این مرکز خدمات هیئت مدیره خواهد پرداخت نمی شود. اکثر مدیران از این مراکز’ تخته خواهد شد توسط جامعه انتخاب میشوند در حالی که کسانی که در انجمن از زبان مراکز تعیین خواهند شد.

روز جمعه ائتلاف Avenir کبک دولت ساخته شده و در آخرین لحظه تغییر به آن لایحه تغییر به پایان رسید که حکم از مدرسه کمیسیون در francophone تخته بلافاصله. زودتر پیش نویس لایحه 40 به حال کسانی که حکم انقضای در پایان ماه فوریه.

در روز دوشنبه FCSQ با صدور بیانیه ای گفت: این قانون تا به حال گرفته شده حق انتخاب هیئت مدیره مدرسه کمیسیون ورزش برای هر نماینده تابع به نمایندگی از انجمن پس Fortier نذر که FCSQ را قبض 40 به دادگاه پوچ و باطل است.

“فدراسیون اذعان تصمیم مجمع ملی” این بیانیه می خواند. “در نتیجه تمام نیت و یا تصمیم گیری که قبلا اعلام شد در پی تصویب لایحه هستند و بنابراین به حالت تعلیق درآمد.”

رسیده روز دوشنبه Fortier گفت که او توسط خشونت دولت حرکت کرده است اما بدون شک به همین دلیل از آن انجام شد.

“آنها نمی خواهند به صورت چالش های قانونی به طوری که آنها با عجله برای از بین بردن ما” Fortier گفت. “بنابراین از آنجا که ما دیگر وجود داشته باشد ما می توانیم دیگر (چالش قانون در دادگاه).

“آن نگران کننده است چرا که (بیل 40) بسیار تبعیض آمیز است. آنها در حال دادن (انتخابات) به anglophones اما نه فرانسوی و … آن را به عنوان اگر دولت نمی خواهید ما را به بررسی اینکه آیا قانون احترام به منشور. که دیوانه است.”

دولت است که اجازه می دهد برخی از اعضای انگلیسی مرکز خدمات تابلوهای انتخاب شود به منظور تحقق شرط در قانون اساسی کانادا که اقلیت زبان رسمی جوامع حفظ کنترل خود را از سیستم مدرسه. فرامین انگلیسی هیئت مدیره مدرسه کمیسیون به گسترش Nov. 1 به کسانی که تخته در زمان برگزاری انتخابات است.

اما برک گفت: QESBA متقاعد نشده است قانون جدید چمنها کسانی که قانون اساسی نیاز است.

“ما هنوز به دنبال امکان” از به چالش کشیدن این قانون در دادگاه” برک گفت. “تعدادی از مقالات در این لایحه که به وزیر قدرت را به تغییر عناصر مختلف در کابینه و نه از طریق قانون جدید … به ویژه که واجد شرایط به عنوان نامزد و چه کسی واجد شرایط به عنوان یک انتخاب کننده است که یک مسئله حیاتی برای ما با توجه به ماده 23 قانون اساسی است.

برک گفت: QESBA تصمیم خواهد گرفت که آیا به رفتن به دادگاه پس از او می شنود و از مشاورین حقوقی احتمالا در هفته آینده.

مرتبط

در ضمن مونترال شهردار گذرد پلانت ابراز ترس که اصلاحات تحمیل کرده است یک نیاز جدید در شهرداری به نوبه خود بیش از زمین های شهری به صورت رایگان اگر آن را مورد نیاز برای ساخت مدارس جدید و یا توسعه موجود است.

“من همه چیز در مورد داشتن بیشتر مدارس در مونترال,” او گفت: به خبرنگاران در تالار شهر. اما او افزود: “من بسیار نا امید در مورد چگونه از آن اتفاق افتاد, چگونه آن را تحمیل شد.

“من نمی فهمم که چرا دولت احساس مانند آنها را که در مسیر” Plante گفت.

نیاز خواهد رسید مونترال سخت تر نسبت به سایر شهرداری ها از ارزش ملک بسیار عالی در شهر او اشاره کرد و گفت: تامین مکان یک بار بی در مونترال مالیات دهندگان

“به نظر می رسد مانند ما رفتار گفت: به Montrealers, ‘خود را مالیات شهرداری در حال رفتن به پرداخت برای مدارس و آموزش و پرورش’,” او گفت:.

اتحادیه des municipalités du Québec که نشان دهنده شهرداری رهبران در سراسر استان به نام حرکت “مبدل خلع ید” و محکوم کرد CAQ دولت برای دادن غیر منتخب بوروکرات بر روی تخته از مدرسه خدمات مراکز قدرت به تداخل با امور مالی شهرداری.

ماریان اسکات از مونترال گازت کمک به این گزارش

mlalonde@postmedia.com

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de