بتی فریدن را در سال 1970 تماس به زنان: اعتصاب برای برابری

X

داستان جریان

مقالات اخیر

Fifthteenth در یک سری از مقالات در بزرگداشت ماه تاریخ زنان توسط spotlighting قابل توجهی گفتار و یا شهادت تحویل داده شده توسط یک زن در ایالات متحده در این تاریخ.

او سخنرانی فراخوانده شد در یک هواپیما از لاگاردیا به o’hare. زمانی که بتی فریدن نویسنده کتاب پرفروش “رمز و راز زنانه,” پا به تریبون در سازمان ملی زنان کنوانسیون در شب 20 مارس 1970 به تحویل نهایی سخنرانی در حال حاضر به عنوان رئیس جمهور و کلمات او را به خود جلب کرد در سراسر کشور مورد توجه است.

فریدن به نام “هر زن آمریکایی” برای نشان دادن و اعتصاب برای 24 ساعت. او همان تماس بعد در شیکاگو ایستگاه های رادیویی – و او را برداشت یک تاریخ دقیق. بنابراین در اوت. 26, 1970 — 50امین سالگرد زنان به دست آوردن رای در ایالات متحده-و ده ها هزار نفر از زنان در راهپیمایی و اعتراض در شهرستانها در سراسر کشور. آنها انجام شده نشانه های مطلب “آیا آهن در حالی که اعتصاب هو” و “End قربانی کردن انسان — ازدواج نکن.”

که مارس است که اغلب به عنوان اولین و مهمترین اعتراض جنبش آزادی زن. “به نحوی, improbably, August 26th کار” فریدن بعدها بنویسید: “یک معجزه سیاسی شخصا تجربه توسط زنان ساخته شده است که آن اتفاق می افتد.”

“اعتصاب برای برابری”

توسط بتی فریدن

چهارمین سالانه کنوانسیون سازمان ملی زنان o’hare مسافرخانه Des دشت بیمار است.

من پیشنهاد می کنم که در روز سه شنبه ، 26 ما تماس 24 یک ساعت یک اعتصاب عمومی یک مقاومت هر دو فعال و غیر فعال از تمام زنان در امریکا در برابر شرایط بتن خود ظلم و ستم. …

پیشنهاد من این است که زنانی که در حال انجام نوکر کارهای در دفاتر پوشش خود ماشین تحریر و نوت بوک خود را; این اپراتورهای تلفن جدا و خود را سپر; پیشخدمت جلوگیری از انتظار; تمیز کردن زنان جلوگیری از تمیز کردن; و هر کس که در حال انجام یک کار که یک مرد می تواند بیشتر پرداخت می شود – توقف. هر کاری ثابت برای همیشه به عنوان دستیار انجام شغل است که برای مردان اعتباری – توقف…

و هنگامی که آن را شروع به تیره به جای شام پخت و پز و یا ساختن عشق ما جمع آوری خواهد شد و ما انجام خواهد داد شمع نمادی از شعله که پرشور در سفر را از طریق تاریخ — رلت را دوباره در هر شهرستان — به همگرایی قابل مشاهده قدرت زنان در تالار شهر … در عرصه سیاسی که در آن گزینه های بزرگتر از زندگی ما هستند و تصمیم گرفت.

اگر می خواهید به ما بپیوندید خوب است. اگر سیاستمداران اگر سیاسی و کارفرمایان و اگر شهرداران و فرمانداران مایل به بحث در مورد خواسته های ما خوب است اما ما تعریف شرایط گفت و گو است. و در آن زمان کسانی که 24 ساعت به پایان رسید, انقلاب ما خواهد بود یک واقعیت است.

***

منبع: فریدن, بتی, آن تغییر زندگی من: نوشته های روی جنبش زنان (New York: Random House), 1978, pp. 180-183.

دانا روبین یک سخنران و مشاور متمرکز بر روی صدا و بیان. او بنیانگذار صحبت کردن در حالی که زن اولین-همیشه آنلاین مجموعه معاصر و تاریخی سخنرانی توسط زنان از سراسر زمان و در سراسر جهان است. دانا اخیرا یک بحث TEDx در “آنلاک تاریخچه راز از زنان گفتار” و او را به کار بر روی یک گلچین از سخنرانی. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونه او کمک می کند تا سازمان های جذب, حفظ و توسعه زنان خود را رهبران بازدید SpeakingWhileFemale.biz.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net