بنگلادش: به رهبری در مسیر درست

تفسیر

X

داستان جریان

مقالات اخیر

یک نظرسنجی اخیر انجام شده توسط مستقل مستقر در ایالات متحده بین المللی جمهوری خواه موسسه (IRI) آنه چه بسیاری در بنگلادش در حال حاضر می دانیم: دولت از نخست وزیر شیخ حسینه خواستند که فوق العاده محبوب. تصویب آن رتبه در سال 2019 شد 83 درصد است. هفتاد و شش درصد از کسانی که آرای گفت: آنها معتقدند که کشور در مسیر درست رهبری.

به چه دلیل ؟ درآمد سرانه نزدیک به سه برابر شده است. فقر شدید شده است به نصف کاهش دهد. فرصت های آموزشی فراوان به ویژه برای زنان. بانک انکشاف آسیایی می گوید بنگلادش دارای سریعترین رشد اقتصادی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام. به تازگی بنگلادش تولید ناخالص داخلی شده است و بسته شدن در دو رقمی رشد سالانه.

از سال 2009 بنگلادش اقتصاد رشد کرده 188 درصد است. در سال گذشته بنگلادش ارسال شده رکورد تولید ناخالص داخلی رشد 8.1 درصد از 7.9 درصد در سال 2018 است. در مقایسه با دیگر کشورهای آسیای جنوبی دچار قابل توجه در نرخهای رشد تولید ناخالص داخلی. بانک HSBC به تازگی پیش بینی کرد که بنگلادش خواهد بود 26-بزرگترین اقتصاد در جهان تا سال 2030.

مردم از هر قدم از زندگی بهره مند از این موفقیت است. از سال 2009 تاکنون به 15.8 میلیون نفر از فقر. در آن دوره نرخ فقر سقوط از 31.5 درصد به 21.8 درصد است. همزمان درآمد سرانه افزایش تقریبا سه برابر.

رونق آورده اشتغال برای میلیون ها نفر به ویژه زنان بسیاری از آنها در حال دریافت آموزش و پرورش و کسب درآمد حقوق برای اولین بار. به طور کلی ثبت نام دختران در مدارس ابتدایی رز از 57 درصد در سال 2008 به 95.4 درصد در سال 2017, و این روند همچنان ادامه دارد. زنان در حال حاضر به خوبی نشان داده شده در کلاس درس; زن-به-مرد دبیرستان ثبت نام نسبت در حال حاضر 53 درصد به 47 درصد افزایش چشمگیر از 35 درصد به 65 درصد قبل از سال 2009.

این فوق العاده فرصت های آموزشی اجازه می دهد هر دو زنان و مردان به حرکت به طور فزاینده ای پاداشی حرفه ای که چندی پیش آنها محدود به یک زندگی امرار معاش. بنگلادش سیستم آموزشی تولید سالانه بیش از 500 ، 000 فارغ التحصیلان دانشگاه. بیش از 65,000 مردم دریافت آموزش در فن آوری اطلاعات فعال خدمات شاید سریعترین رشد رده شغلی در بنگلادش است.

جایی که آنها محدود به یک زندگی در کشاورزی, جوان مردم به طور فزاینده ای شهری و دیجیتالی زرنگ و دانا. به منظور تسهیل این انتقال بنگلادش و توسعه بیش از 8,500 دیجیتال مراکز در سراسر کشور به ارائه کمک های مختلف دیجیتال خدمات به شهروندان است. دولت همچنین گسترش اینترنت و پوشش تلفن همراه. به عنوان یک نتیجه بیش از 110 میلیون بنگلادشی را به اینترنت دسترسی دارند.

دولت عوامی لیگ است رسم ملت به هم نزدیک از طریق پروژه های زیربنایی. به عنوان مثال به زودی به پایان خواهد رسید Padma پل را از جنوب کشور به شمال و مناطق شرقی. عظیم پل خواهد بود که برای اولین بار ثابت رودخانه عبور جاده و ترافیک قطار. علاوه بر فشار گاز در خطوط انتقال و فیبر نوری و لینک ارتباطی تعبیه خواهد شد در پل. با فراهم کردن زیرساخت های ضروری و دسترسی به بازارهای جدید برای کشاورزان پل تنهایی احتمال افزایش بنگلادش در حال حاضر رو به رشد تولید ناخالص داخلی اضافی 1.2 درصد است.

سرمایه گذاران بین المللی گرفته اند توجه داشته باشید از بنگلادش به سرعت رو به رشد خود را جوان و نیروی کار ماهر و آن چشمگیر دیجیتال بهبود. پس از 2018 خالص سرمایه گذاری مستقیم خارجی افزایش با 42.9 درصد است.

این واقعیت به خوبی شناخته شده به کسانی که در بنگلادش احتمالا اخبار به خوانندگان غربی است. رسانه های غربی رسانه های گزارش در درجه اول در بنگلادش تراژدی از جمله بلایای طبیعی و بزرگترین پناهندگان بحران – Rohingya اخراج به بنگلادش از میانمار. اما حقایق دروغ نمی. بنگلادش تبدیل شده است یک گوشه. پیشرفت آن همچنان به سرپیچی از منطق و انتظارات.

زمانی که نخست وزیر حسینه خواستند به قدرت رسید در سال 2009 او وعده داده شده برای کاهش فقر تحریک رشد و سوق دادن بنگلادش به عصر دیجیتال. او انجام داده است که. بنگلادش تبدیل به یک پر جنب و جوش hub جنوب آسیا است. و به عنوان IRI نظرسنجی جدید نشان می دهد بنگلادشی می دانم که آن را بیش از حد.

محمد Ziauddin است بنگلادش سفیر آمریکا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im