آن است که زود به گفتگو با شیلا اردن که جاز آیکون نشان می دهد او خواهد بود بسیار شلوغ در چند ماه آینده.

چگونه مشغول است ؟

“نپرسید” او می گوید: با خندیدن.

معلوم اردن است اغراق آمیز نیست. 91 سال دیترویت متولد, جاز, خواننده شروع به لیست آینده او درگیری آشکار یک برنامه گیج کننده است که برجسته او نقش دوگانه به عنوان مجری و معلم است. در واقع او رزرو شده است و مستقیما به 2021.

که شامل یک کلگری توقف در جمعه ، 7 هنگامی که او را به بازگشت به فانوس جامعه کلیسا برای یک کنسرت. سپس او را به اسب آهن سالن موسیقی در نورث همپتون, N. H. قبل از حرکت به نیوجرسی و شیکاگو است. ماه بعد او را در اسلو و پس از آن لندن است. او خواهید بود بازی شهر نیویورک مرکز لینکلن بعد از این سال و سپس بازگشت به باغ دولت برای آموزش جاز مطالعات در دانشگاه نیوجرسی شهر. در ماه ژوئن او از رفتن به کره جنوبی به مدت یک هفته. در ماه جولای این فستیوال جاز تورنتو. آن می رود و در. در واقع او می گوید که احساس می کند مانند او نیست آهسته در سال است.

“من خسته از سفر می گوید:” خواننده در گفتوگو با Postmedia از نیویورک در حالی که در یک نادر شکستن. “من کار زیادی است. من نمی دانم که چیزی اتفاق افتاده است ناگهان و من فقط تور همه زمان ها است.”

اردن مراقبت می کند به حدس و گمان در مورد آنچه که “چیزی” ممکن است دیگر از مبهم ترین شرایط.

“من نمی دانم من فقط میگم چیزی اتفاق افتاده است” او می گوید. “من گیر با موسیقی است. این چیزی است که من بگویم این بچه ها زمانی که من به آنها آموزش: ‘نمی دهد تا با آن چوب. شما همیشه پیدا کردن یک محل به آواز خواندن. حمایت از موسیقی تا زمانی که آن را پشتیبانی می کند ، آن را ممکن است هرگز از حمایت شما. اما آیا شما را به چیزی است که شما عشق است ؟ هیچ.”

آن را به یک مکالمه با اردن به درک او نیست یکی برای خود تجزیه و تحلیل می آید به او چشمگیر حرفه ای. وقتی پرسیده شد که چه کلگری طرفداران می توانند انتظار می رود در شرایط تنظیم لیست در روز جمعه او باقی می ماند قطعا noncommittal. آنها خواهد بود “آهنگ ها که به معنی چیزی است که برای من,” او می گوید.

آن را مانند یک آهنگ که معرفی او به موسیقی جاز نزدیک به 80 سال پیش است. در 1940s او ساخته شده تصمیم به تغییر زندگی کردن در حالی که برای یک همبرگر در دیترویت به صرف نیکل در یک jukebox برای شنیدن در حال حاضر زمان توسط چارلی (پرنده) پارکر و Reboppers. او تنها 14 اما می گوید او راه اندازی شد از آن لحظه.

“که در آن بود,” او می گوید. “من گفتم که موسیقی من را وقف زندگی من به این که آیا من آن را می خوانم آموزش آن و یا فقط از آن پشتیبانی می کند.’ من آن را دوست داشتم.”

در همین سال او در تلاش برای دزدکی حرکت کردن به یک باشگاه برای شنیدن موسیقی جاز نوازنده ساکسیفون انجام شد اما تبدیل به دور. پارکر شنید اغتشاش و در نهایت رفت و به کوچه به نوجوانان یک کنسرت خصوصی به عنوان او نشسته بر روی یک سطل زباله. اردن که در نهایت شروع به اجرای خودش اغلب بداهه کلمات به پارکر موسیقی به عنوان بخشی از یک آواز سه نفر. او هنوز یک نوجوان که پارکر معروف به او گفت: “شما باید میلیون دلار گوش بچه” بعد از چک کردن یکی از اجراهای او. توسط 1951 او مجموعه ای خاموش به نیویورک برای پیدا کردن پرنده و در نهایت تشکیل یک دوستی نزدیک او. او الگو منحصر به فرد او گم شدن و bebop سبک آواز در پارکر تعبیر.

“او مانند یک برادر بزرگ به من در نهایت او را به من نشستن در زمانی که او انجام شده بود کنسرت, و من می توانم در یک یا دو آهنگ” او می گوید. “او مانند یک دوست بسیار عزیز. ما بسیار نزدیک بودند و من هرگز آن را فراموش نکنید.”

پارکر در سال 1955 درگذشت اما اردن حرفه ای در ادامه به ارتباط با افسانه در دهه پس حتی اگر خیلی حرفه ای نبود قایقرانی صاف. او متاهل و دارای یک دختر با پارکر بازیکن پیانو دوک اردن که رها او در مدت کوتاهی پس از نوزاد متولد شد. اردن مشغول به کار به عنوان یک تایپیست در حالی که بازی در شب. در سال 1962 او منتشر کلاسیک خود اولین تصویر از شیلا, برای آبی توجه داشته باشید ، آن را خوب بررسی شد و درخواست صدور مجدد چند سال و آغاز چشمگیر اگر تا حدودی پراکنده ضبط حرفه ای. بیشتر کلاسیک را دنبال کنید از جمله 1977 است شیلا دستیابی به موفقیت با همکاری نوازنده بیس Arild اندرسون که معرفی پیشگام باس-صوتی سبک.

در طول سال ها او با هر کس از Charles Mingus به ترومپت همین گیلاس و کانادا نوازنده ساکسیفون و فلوت زن جین Bunnett. اما اردن است که کمتر از دلتنگ مورد او ثبت شده کار می کنند. در سال 2018 او بازبینی تمام آهنگ ها از پرتره از شیلا برای اولین بار در نیم قرن برای یک شب جشن در شیکاگو سبز آسیاب باشگاه جاز. چند ماه بعد زمانی که Postmedia او را پرسید که چگونه آن رفت و او متواضعانه پیشنهاد “من مطمئن هستم که آن را OK بود.” او اذعان می کند او نیست زمان زیادی را صرف گوش دادن به و یا تجزیه و تحلیل خود را ضبط.

“من گوش دادن به چیزی است که من قبلا به آن چه من می خواهم برای اولین بار و چه می, من می خواهم,” او می گوید. “پس از من به آن همه با هم گوش می دهم به یکی از نهایی و پس از آن من گوش نمی کنه.”

هنوز اردن می گوید او می خواهم به بازگشت به استودیو حداقل یک بار.

“هیچ کس نمی شده است ضربه زدن در خانه من به رکورد من,” او می گوید. “اگر یک شرکت ضبط آمد و به من زنگ زد و گفت:” من واقعا می خواهم به انجام یک ضبط ” من می خواهم آن را انجام دهد ، اما من نمی hounded برای ضبط. هیچ کس علاقه مند است. تا زمانی که من رکورد من باید برای ثبت و پرداخت هزینه برای آن همه خود من و امید یک شرکت ضبط آن میدارد تا. و آن است. که داستان است.”

شیلا اردن انجام خواهد شد در فانوس Community Church on Feb. 7. درب در باز 6 بعد از ظهر شروع نشان می دهد در 7 بعد از ظهر بازدید cindymcleodmusic.com/events.php برای بلیط.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im