به عنوان ما بازگشایی است سوئد یک مدل برای راه رو به جلو?

X

داستان جریان

مقالات اخیر

در بسیاری از کشورها در اروپا و آمریکای شمالی, دولت تحمیل کرده اند مستندات خود را از جمعیت و اقتصاد. در نگاه اول این استراتژی به نظر می رسد به اعتصاب معقول اگر دردناک معامله: پرداخت قیمت (امیدوارم موقت) محدودیت در آزادی های مدنی و رکود اقتصادی (اگر نه افسردگی) به سرعت گسترش ویروس. قیمت بسیار بالا بوده است. در ایالات متحده به تنهایی این لایحه در حال حاضر رسیده تریلیون دلار از دست داده و فعالیت های اقتصادی و ده ها میلیون نفر از کار. این مواد ممکن است درد را فراتر از ناامنی اقتصادی. بسیاری از آمریکایی ها چهره واقعی چشم انداز کمبود مواد غذایی.

سوئد اما جعلی است مسیر خود را. دولت با تاکید بر اقدام داوطلبانه بیش از دولت مقرر. مدارس ابتدایی و کسب و کار از جمله میله, کافه ها, رستوران ها و ورزشگاه ها باز هستند. دولت از مردم خواست مسئولانه عمل و پیروی اجتماعی فاصله دستورالعمل.

استکهلم اتحاد استدلال که COVID-19 نیاز به پایدار مداخلات حتی در خوش بینانه جدول زمانی برای توسعه یک واکسن. اگر درست است که مشکلات اقتصادی و فداکاری برای آزادی های مدنی درگیر در دراز مدت اجتماعی آتن را تبدیل به غیر قابل توجیه. پس سوئدی بهداشت عمومی سازمان انتخاب کرده است به دنبال چه چیزی را با توجه به عنوان امکان پذیر است هدف از کاهش گسترش برای جلوگیری از قریب به اتفاق از آن سیستم مراقبت های بهداشتی در حالی که حفاظت از جمعیت های آسیب پذیر ترین.

مفسران در رسانه ها را متهم به سوئدی ها به دنبال یک “خطرناک ویروس coronavirus استراتژی” یا “رولت روسی به سبک COVID استراتژی” است که باعث شده تا یک هشدار دهنده شتاب گیر باعث مرگ “سنبله” منجر به “10 بار تعداد مرگ و میر ناشی از آن نوردیک همسایه ها” را دیده اند.

این تفسیر به نظر می رسد به قیاس بیش از حد از یک دیدگاه محدود از داده بیرون آمدن از سوئد و یا تحت این تصور نادرست است که سوئد است نه اجتماعی فاصله و به سادگی اجازه می دهد این بیماری به گسترش است. در واقع گزارش های اخیر ادعا شتاب در COVID مرگ و میر در سوئد به نظر می رسد بر اساس misconstruing داده ها در دست و باریک مقایسه به کشورهای دیگر است.

سوئد آژانس بهداشت عمومی (SPHA) و مرکز اروپایی برای کنترل و پیشگیری از بیماری (ECDC) گزارش شده است متفاوت روزانه COVID-19 مرگ, شمارش در سوئد. سوئدی انجمن ملی بهداشت و رفاه نیز منتشر COVID-19 آمار مرگ. هر چند موارد گزارش شده توسط SPHA و SNBHW نشان می دهد روزانه مرگ و میر, در کاهش روند داده ها از ECDC نشان می دهد که نوسان زیادی در مرگ و میر (شکل 1).

برای درک این اختلاف باید نگاه به طبیعت داده است. این ECDC با استفاده از این روز است که مرگ و میر گزارش شده است. این SPHA گزارش تاریخ واقعی از مرگ است. با استفاده از شناسایی ملی سیستم آنها گزارش بعد از مرگ برای هر تایید COVID-19 مرگ است. این اعداد بر خلاف کسانی که در بسیاری از کشورهای دیگر شامل مرگ و میر رخ می دهد که در خانه های پرستاری و مراقبت طولانی مدت امکانات و نه فقط کسانی که اتفاق می افتد در بیمارستان. انجمن ملی بهداشت و رفاه به بررسی گواهی مرگ و به نظر می رسد برای مرگ و میر است که منتسب به COVID-19 و گزارش تاریخ از مرگ است. بنابراين گزارش بعد از COVID مربوط به مرگ صرف نظر از اینکه فرد مورد آزمایش قرار گرفت برای COVID-19 یا نه. جالب است توجه داشته باشید که حدود 4.5 درصد از COVID-19 مرگ و میر در SPHA تعداد مواردی که COVID-19 بود ذکر شده به عنوان علت مرگ; به عبارت دیگر مردم با درگذشت COVID-19 نه از آن است. بیشتر وجود دارد گزارش تاخیر با تعطیلات آخر هفته با داشتن شمارش پایین تر و بزرگتر شمارش رخ داده در هفته بعد. با این تفاوت می تواند رنگ های مختلف تصاویر.

صلیب کشور, مقایسه, ممکن است رنج می برند مشکلات مشابه. اطلاعات ذکر شده در مطبوعات و در توییتر در مقایسه با سوئد به آن اسکاندیناوی همسایگان گاهی گزارش شده در تجمعی تعداد مرگ و میر بدون تنظیم برای اندازه جمعیت. جمعیت سوئد تقریبا دو اندازه که از هر یک از آن نوردیک ، چنین مقایسه از مرگ, شمارش می تواند غلط سوئد به عنوان یک outlier (شکل 2).

فولر تصویر را باید به مقايسه نزدیکی ایرلند و انگلستان است. روزانه تعداد رنج می برند می تواند از یک معامله بزرگ از تصادفی تنوع رسم داده ها با استفاده از سه روز نورد میانگین از مرگ و میر در هر میلیون (به حساب جمعیت اندازه تفاوت) روان برخی از این سر و صدا و برطرف مسیر مرگ و مير به تمرکز واضح تر. ارزیابی با این چشم انداز بهبود سوئد به نظر نمی رسد به چنین افراطی outlier (شکل 3).

سوئد نشان دهنده منحصر به فرد جایگزین به عنوان یک ملی رویکرد به خم COVID-19 مرگ منحنی. شاید به عنوان سازمان ملل به فکر آرامش خود مستندات ما باید گام به عقب و یک هدف متفکر نگاهی به آنچه که می تواند به اثبات می شود بسیار ارزشمند مورد مطالعه است.

استکهلم تراست که مردم را با عمل خود و منافع خود برای کاهش گسترش ویروسی و در نتیجه به نفع جامعه است. این رویکرد داوطلبانه نیست حذف انتخابی مداخلات و تعطیلی. در حالی که مدارس باز باقی می ماند برای کمک به پدر و مادر که ممکن است مراقبت های بهداشتی کارگران و جلوگیری از عفونت از سالمندان همسایگان و یا پدربزرگ و مادربزرگ که در غیر این صورت خواهد بود فشرده به خدمات به عنوان فرزند سرپرستان مدارس متوسطه و دانشگاه ها تعطیل هستند. بازدیدکننده داشته است به خانه های سالمندان هستند ممنوع است و افراد سالخورده بیش از 70 دستور داده شده است تا به خود منزوی. فاصله مورد نیاز است در رستوران ها و گردهمایی های بزرگتر از 50 ممنوع می باشد.

قضاوت توسط چند تمبر, سوئد غذای توصیه. Ridership در حمل و نقل عمومی کاهش یافته است, کار از خانه افزایش یافته است و رستوران ها باز باقی می ماند اما در عمل در کاهش ظرفیت و سفر در طول تعطیلات عید پاک به طور چشمگیری کاهش یافته است.

دیر یا زود این مستندات باید به عنوان مردم بیشتر از ترس از دست دادن امرار معاش خود را از دست دادن زندگی خود و یا به عنوان دیگر نادیده گرفته جسمی و روانی هزینه های شمع تا به نقطه شکستن. در صورت عدم وجود موثر و گسترده واکسیناسیون به گسترش ویروسی می تواند کاهش یابد اما متوقف نشده است. سنگاپور به عنوان مثال در ابتدا به خوبی در مهار اما در حال حاضر موارد جدید ظاهر می شود. ممکن است که سوئد را بزرگتر موج اولیه عفونت به جلو کشیده عفونت است که کشورهای دیگر به احتمال زیاد به روبرو می شوند و در پس از آن امواج به عنوان کسانی که برای ملت مستندات به ناچار آرام است. در واقع دکتر Michael Ryan مدیر اجرایی بهداشت و درمان اضطراری برنامه سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که شاید سوئد “نشان دهنده یک مدل آینده” از آنچه در یک پست-مستند جامعه ممکن است مانند نگاه .

آن است که خیلی زود به قضاوت قطعی در نسبی محاسن و خطرات مختلف ملی رویکرد به COVID-19 بیماری همه گیر. بعلاوه با توجه تفاوت در جمعیت ترکیب فرهنگ, سلامت, مراقبت از زیرساخت ها و دیگر عوامل موفقیت روش در یک کشور و یا حتی یک منطقه ممکن است لذت بردن از برابر اثر در جای دیگر.

اما در ناشناخته جهان COVID-19 ما باید یاد بگیرند که از همه اطلاعات موجود از جمله سیستم ها و روش های متفاوت است که از کنوانسیون. سوئد آغاز کرده است پس امیدوار کننده است اما اثبات نشده خروج از ارتدکسی از دولت دستور مستندات. به تاریخ استکهلم تکیه بر مسئولیت فردی موفق در برگزاری caseloads در داخل کشور ظرفیت برای مراقبت از زده. همانطور که ما آماده به آرامی بیرون آمدن از مستند و سوار برای جدید “عادی” از فردا ما باید درس بگیرند از سوئد امروز.

کریستینا Ramirez, Ph. D., استاد آمار حیاتی در فیلدینگ دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de