قدردانی: هربرت مارکس بزرگ بود Quebecer و کانادا

هربرت مارکس سیاسی سفر به پایان رسید و در سال 1989 در اطراف این موضوع از زبان حقوق. اما کار خود را به پایان نمی وجود دارد.

هربرت مارکس و اوا جشن پیروزی خود را در یک Nov. 26, 1979 byelection در مونترال-منطقه استانی سوارکاری D ‘ Arcy McGee. Tedd کلیسا / Montreal Gazette

در صبح روز پنج شنبه در استان کبک و آن جامعه یهودی از دست یکی از آن بندگان مومن با گذر از محترم هربرت مارکس.

او در خدمت کبک با تمایز به عنوان یک قانون, استاد, سیاستمدار و قاضی و او بی نظیر سهم در کبک قانونی سیستم. مارکس استان قرار گرفت اولین یهودی وزیر دادگستری و دادستان کل. او ارائه شده منحصر به فرد درس حیا برای هر کسی که تا به حال افتخار به او را می دانم. او در زمان لذت بزرگ با یادآوری یکی از اولین شغل به فروش Dickie دی بستنی و در نهایت رفتن به کار به عنوان یک درب-به-درب دانشنامه و کتاب مقدس فروشنده.

در نهایت مارکس انتخاب یک مسیر متفاوت به عنوان او رفت و در رقابت تحصیلات تکمیلی در دانشگاه هاروارد دانشکده حقوق و برای بسیاری از سال پس از آن به تدریس قانون اساسی در Université de Montreal.

در طول 1960s و 1970s مارکس کاربردی دانش گسترده خود را از این قانون در جهت حمایت از حقوق مدنی و پیشرفت عدالت اجتماعی است. از طریق دخالت خود را در جامعه یهودی و خود را به طور منظم تعامل با اساتيد و دانشجويان در دانشگاه Université de Montreal او منحصر به فرد قرار است برای پرورش درک و همکاری در سراسر جوامع با هدف ارتقای حقوق بشر برای همه Quebecers. در سال 1975 او به نام یک کمیسر در تازه شکل گرفته کبک کمیسیون حقوق بشر.

در دعوت استانی رهبر حزب لیبرال کلود رایان در سال 1979 او وارد کبک سیاست به عنوان عضو عمدتا یهودی سواری از D ‘ Arcy-McGee. او نشان داده و ترکیبات خود را با عزت بزرگ در سال 1980 رفراندوم در کبک حاکمیت. در طول 1980s, گیاه مارکس بود یک مدافع خستگی ناپذیر برای عدالت اجتماعی اختصاص داده و توجه زیادی به مسائل مربوط به برابری جنسیتی و اصلاحات در زندان. اما این سیاست از زبان که تحت سلطه بحث در طی این دهه.

مارکس پس از آن گفت: در زمان “سخت پنهان” به زنده ماندن از بحران سیاسی آن زمان است. با پیروزی استانی لیبرال ها در سال 1985 تحت رهبری رابرت Bourassa مارکس منصوب شد وزیر دادگستری است. در آن نقش کرد و به سرعت به اتخاذ چند اقدامات است که بهبود شرایط برای برخی از بخش های آسیب پذیر از جمعیت کبک. او بدون ابهام در اظهارات علنی خود را که زناشویی خشونت بود به یک جرم جنایی است و این امر می تواند به عنوان درمان.

مارکس سیاسی سفر به پایان رسید و در سال 1989 در اطراف این موضوع از زبان حقوق. دولت کبک با استفاده از “notwithstanding clause” در منشور کانادایی حقوق و آزادی ها به منظور حفظ فرانسوی به عنوان تنها زبان مورد استفاده قرار گیرد در این استان, هوای آزاد, علائم تجاری. تعلیق از آزادی بیان مفاد منشور حقوق ساخته شده آن را غیر ممکن است برای مارکس ادامه به عنوان دادستان کل و وزیر دادگستری و او احساس مجبور به ارائه استعفای خود را.

اما مارکس حرفه ای به پایان نمی وجود دارد. منصوب شد به کبک برتر دادگاه و بیش از ده سال آینده ادامه داد: به عنوان یک قاضی به یک کلید کمک به زمینه عدالت در استان است. او همچنین بسیار فعال و سخاوتمندانه داوطلب وام خود انرژی و تخصص خود را به بسیاری از علل.

دوشنبه گذشته, گیاهان دارویی مارکس تبدیل شده سال 88 ، برای بیش از شش دهه گیاه خوش شانس بود که باید خود را باور نکردنی, همسرم, اوا توسط سمت خود را. او بسیار افتخار از او دو فرزند رابرت و سارا و چهار نوه.

برای سال های بسیاری از من خوش شانس به شاخ و برگ گیاهان در زندگی من به عنوان مربی من و دوستان نزدیک.

او بزرگ بود Quebecer و کانادا خواهد شد و بشدت از دست رفته توسط بسیاری از.

جک patricia pinsk است رئیس انجمن کانادایی مطالعات. او زندگی در مونترال.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im