به تنهایی در جمعیت: Glenbow نمایشگاه با تمرکز بر کلگری هنرمند ماکسول بیتس’ عجیب و غریب و بی دست و پا ‘نقاشی های اجتماعی’

شرکت متصدی تراویس Lutley از Maxwell بیتس نمایشگاه در Glenbow در کلگری در روز شنبه, فوریه 5 سال 2020 است. دارن Makowichuk/Postmedia دارن Makowichuk / DARREN MAKOWICHUK/Postmedia

در سال 1973 نقاشی, میزبان یک ناشیانه postured اما بشاش با زن مو به نظر می رسد به گرمی تبریک حزب را برانگیخت در سالن انتظار. پشت سر او یک ریشو, tuxedoed مرد که به نظر می رسد قطعا کمتر استقبال.

در Maxwell بیتس: جمعیت در که باز می شود شنبه, فوریه. 8 در Glenbow موزه co-داران تراویس Lutley و سارا تاد به عمد قرار داده شده میزبان به عنوان اولین کار تماشاگران هستند به احتمال زیاد برای دیدن پس از ورود به نمایشگاه ارائه یک دروازه به عجیب و غریب و رنگارنگ و اغلب نگران کننده جهان کلگری-متولد هنرمند ایجاد شده از طریق مجموعه خود را از “نقاشی های اجتماعی” در گرگ و میش از زندگی حرفه ای او در Victoria, B. C.

“خیلی در مورد این نقاشی ها برای من در حال حرکت است به آن و ابتلا به زل زل نگاه کردن و در حال حرکت در سراسر می گوید:” Lutley. “بنابراین این ایده می تواند به تقریبا پینگ پنگ در اطراف گالری و پیدا کردن راه خود را از طریق نوع مانند یک پیاده روی را از طریق جمعیت. من نمی دانم اگر مردم در حال رفتن به انجام این کار است. اما بله این بود که ما کنترل خوش آمدید: میزبان استقبال از شما را به حزب.”


ماکسول بیتس, میزبان, 1973, رنگ روغن روی بوم, مجموعه ای از کانادا شورای هنر بانک. از Maxwell بیتس: در جمعیت در Glenbow موزه.

کلگری

آن را نیز به سادگی کپسوله آنچه بسیار نگران کننده در مورد این جریان از بیتس’ کار می کنند. شعله ور رنگ سایه و یا عجیب و غریب چهره به ظاهر خام روش و ارقام عجیب و غریب به شمار می توانید این جمعیت و حزب صحنه به نظر می رسد هر دو شدید و یک ذره غیر دوستانه. آنها در صحنه های اجتماعی هستند که با این وجود شما پر از تنش و بی دست و پا. هنوز این احتمال وجود دارد اولین بار در این گروه خاص از نقاشی را به نمایش گذاشته شده با هم. در حالی که Glenbow تعدادی از بیتس’ با این نسخهها کار در آن مجموعه نقاشی های برجسته در در جمعیت همه از خارج از مجموعه در سراسر کشور است.

یک جشن, هنرمند بیتس قطعا تمرکز تعدادی از حرفه ای مروری. Lutley و تاد می خواستم به یک رویکرد متفاوت است. جمعیت در تمرکز در کوتاه اما پرکار دوره در Bates’ زندگی زوم در به طور خاص با مضمون کار او ایجاد شده پس از ورود به ویکتوریا در سال 1961. در آن نقطه او نسبتا به خوبی شناخته شده به عنوان یک هنرمند اکسپرسیونیست حتی اگر این دوره نخستین بار او مشغول به کار تمام وقت به عنوان یک نقاش. بیتس بلافاصله در زمان به صحنه هنر و ورود او در این شهر در نظر گرفته شد یک بیت از یک کودتا در میان ویکتوریا هنرمندان. او در نهایت کمک به شکل جمعی همفکر مدرنیست به نام این Limners. به نام پس از سفر کارگر ماهر نقاشان در قرون وسطی این گروه را ملاقات خواهم به بحث در مورد زندگی و هنر بود و واقعا تنها متصل گسترده علاقه به “وضعیت بشر است.”


ماکسول بیتس زرد دریافت, 1972, رنگ روغن روی بوم. مجموعه ای از دانشگاه ویکتوریا میراث گالری های هنری. هدیه ای از Myfanwy اسپنسر Pavelic. از Maxwell بیتس: در جمعیت در Glenbow موزه.

کلگری

“ما احساس وجود دارد چیزی جدید برای آشکار و یا می شود گفت: در Bates گذشته نگر” Lutley می گوید. “آنچه ما فکر خواهد بود جالب بود به بسیار باریک برش حداکثر بیتس’ کار و بحث در مورد آن و قرار دادن آن در یک گالری به تنهایی و ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد. وجود دارد کمی از نگهداری کیمیاگری در اینجا. سارا و من واقعا نمی دانم آنچه در آن نگاه می کنید یا احساس می کنید مانند تا زمانی که این گرد هم آمدند. ما نیازی به باز کردن خود زیستی آن نوشته شده است بیش از همه جا در تعدادی از کتاب. کل کار خود و مسیر آن صحبت شده است. ما لازم نیست که به نگرانی در مورد علمی بودن یا علمی. ما می خواهیم به تمرکز بر تجربه از این نقاشی. ما کشیده شد به این کار ها بیشتر است. من فکر می کنم برای هر دو سارا من و ما احساس می کنیم این است که برخی از بهترین کار خود را.”

هنوز هم جالب است به حدس و گمان در آنچه الهام گرفته از بیتس به رنگ آنچه او در طول این مدت هر دو در سبک و موضوع. متولد در کلگری در سال 1906 بیتس چپ برای انگلستان در اوایل دهه 1930 طولانی نیست پس از اخراج از کلگری هنر انجمن برای برگزاری نمایشگاه نقاشی تلقی بیش از حد مدرن برای کلگری احساسات. این او را در انگلستان در دوران رکود که در آن او شغل های عجیب و غریب در حالی که در حال توسعه هنر خود. در طول جنگ جهانی دوم او در سال 1940 دستگیر شد و صرف پنج سال زحمتکش در معادن نمک به عنوان یک صدای انفجار. مادر او در آن زمان. او به کلگری به کار پدرش شرکت معماری در سال 1946 و ازدواج همسر اول خود را سه سال بعد. او تنها پس از چند سال از ازدواج. درست قبل از ترک برای ویکتوریا — جایی که او باقی خواهد ماند تا زمانی که مرگ او در سال 1980 او دچار یک سکته مغزی که در سمت چپ او فلج شده و در سمت چپ او و مجبور به پوشیدن یک بند پای.


ماکسول بیتس, حزب کوکتل -سه سال 1967 روغن روی بوم, مجموعه ای از کانادا شورای هنر بانک. از Maxwell بیتس: در جمعیت در Glenbow موزه.

کلگری

که همه زندگی خود را به مقدار زیادی از غم و اندوه و از دست دادن برای باز کردن زمانی که فکر کردن در مورد آنچه به “نقاشی های اجتماعی” بیتس وسواس ایجاد شده خود را متمایز لبه. آیا درد مزمن و یا خاطرات جنگ بازی یک بخش ؟ هر نظریه خواهد بود حدس و گمان Lutely می گوید. بیتس نیز رد هر گونه مفهوم است که نقاشی های او ارائه شده بدبینانه یا طنز تفسیر در ویکتوریا هنرهای صحنه بعد.

در این نقاشی یک ساعت یک مبارک جان نیویورک سالن موسیقی سایه نوازنده نقش برای یک گروه عجیب و غریب به دنبال مشتریان از جمله یک زن که لبخند باعث می شود او را نگاه مست و یا آشفته یا هر دو. در سال 1967 را حزب کوکتل – سه نه همه افراد متمایز از یکدیگر در یک اتاق کوچک رو به جهات مختلف است.

“وجود دارد که بی دست و پا و تنش” Lutley می گوید. “آنها نگاه تا حدودی ناراحت کننده است. ارقام نوع جدا عاطفی از محیط اطراف خود اما تقریبا به معنای واقعی کلمه در نقاشی. هیچ توهم عمق. همه شناور در همین سطح در بالا و یا در پشت هر یک از دیگر. بنابراین در حالی که آنها تمام جهان اجرا شده در این سبک است که به نظر می رسد خام و یا عجیب و غریب نوع از اتمام به آمار و ارقام آن بسیار پیچیده است. آن را بسیار هدفمند است. آن را slapdash. با برخی از آنها افراد ممکن است واکنش نشان می دهند به سبک. این سبک را می توان پلاریزه. مردم خواهد شد ‘بچه من می توانید رنگ و مانند آن است.’ کودک شما ممکن است قادر به قرار دادن رنگ روی بوم است که قرمز اما این بسیار پیچیده است. وجود این دوگانگی بین سبک و پیچیدگی آنها. که بسیار فراگیر از طریق این بدن کار می کنند. وجود فشار و کشش. من مشغول به ترکیب و چه خبر است و این کوچک زیبا هنری انتخاب و راه این چهره های قرار داده شده در صحنه اما من همچنین نوع از دفع توسط غرابت از مردم و تقریبا مثله ظاهر برخی از آنها.”

که قطعا آنها را طعم به دست آورد. Lutely گفت: آن زمان او را برخی از زمان برای گرم کردن به آنها در طول سال است.

“مردم یا عشق یا نفرت حداکثر بیتس,” او می گوید. “آن را بسیار سخت برای پیدا کردن کسی که نشسته در وسط چون من فکر می کنم کار خود را می پرسد بسیاری از شما. من فکر می کنم آن را بسیار پرارزش است. من احساس می کنم من به عقب بر گردیم آنچه که من را در آن قرار دهید. من امیدوارم که این نمایشگاه اجازه می دهد تا افراد دیگر می رسند در همین رابطه است.”

ماکسول بیتس: در جمعیت اجرا می شود از Feb. 8 به 24 مه در Glenbow موزه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im