چرا و چه کسی باید به صفحه کلید مکانیکی ارتقاء دهد (راهنمای خرید)

بیایید در مورد این صحبت کنیم ، چرا باید صفحه کلید از نوع غشایی ارزان را از پنجره پرتاب کنید. یا اگر سالم تر هستید ، آن را در OLX / Quikr بفروشید و یک صفحه کلید مکانیکی بخرید.

برای مبتدیان ، یک صفحه شبانه روزی مکانیکی و یک صفحه کلید معمولی از نوع گنبدی / لاستیک معمولی و شبانه روز تفاوت وجود دارد.

چرا و چه کسی باید به صفحه کلید مکانیکی ارتقا یابد

صفحه کلید مکانیکی بهترین گزینه در هنگام تایپ / بازی است. بسیاری از افراد واقعاً تفاوت بین یک صفحه کلید مکانیکی و استاندارد را درک نمی کنند.

شبیه به انجام عکاسی DSLR است ، پس می فهمید دوربین گوشی هوشمند شما چه چیزی گم شده است.

پس بیایید با جزئیات و کیبورد مکانیکی آشنا شویم و کدام یک را خریداری کنید.

صفحه کلید مکانیکی چیست؟
صفحه کلید مکانیکی یک مکانیزم سوئیچ بدنی واقعی دارد که با فشار دادن یک کلید فعال می شود. ضربه زدن به کلید برای هر کلید به طور جداگانه ثبت شده است.

چرا و چه کسی باید به صفحه کلید مکانیکی ارتقا یابد
کلیدهای صفحه کلید مکانیکی
صفحه کلید غشایی معمولی یا صفحه کلید گنبد لاستیکی این سوئیچ های مجزا را ندارند. اما یک غشایی داشته باشید (همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است) که سیگنال را از کلید به CPU می رساند.

صفحه کلید غشایی.JPG
صفحه کلید غشایی عادی
تفاوت عمده بین گنبد لاستیکی و صفحه کلید مکانیکی در تجربه تایپ کردن است ، در صورت وجود صفحه کلید گنبدی لاستیکی برای ثبت یک کلیک ، باید کلیدها را تا پایین به پایین فشار دهید.

در صورت وجود کیبورد مکانیکی ، آنها کلیک را در نیمه راه فشار کلید ثبت می کنند. این باعث صرفه جویی در انرژی زیادی می شود و تایپ کردن بدون خستگی را برای کاربر ایجاد می کند.

خوب ، اجازه دهید نگاهی به برخی از صفحه کلیدهای مکانیکی اولیه قبل از ادامه کار بیندازیم.

تاریخچه مختصر صفحه کلیدهای مکانیکی
کریستوفر لاتام شولز (14 فوریه 1819 – هفدهم فوریه 1890) یک مخترع آمریکایی بود که اولین ماشین تحریر عملی و صفحه کلید QWERTY را که امروز هنوز استفاده می شود ، اختراع کرد .

صفحه کلیدهای مکانیکی جدید نیستند که قدمت آنها به دهه 80 میلادی باز می گردد ، یکی از محبوب ترین صفحه کلید مکانیکی توسط IBM Model M. ساخته شد. بسیار فروخته شد و مردم حتی پس از 20 سال از آن استفاده می کنند. یک شاهکار واقعی.

صفحه کلید مکانیکی دل صفحه کلید IBM مکانیکی

IBM در سال 1983 رایانه ای را منتشر کرد که دارای صفحه کلید با طرح QWERTY بود ، اما تمام کلیدهای مهم مانند Shift و Enter برخلاف امروز ، از اندازه کوچک بودند. 83 صفحه کلید کیبورد به عنوان صفحه کلید AT / XT شناخته شدند.

بعد از راه اندازی اولین صفحه کلید آنها احساس نیاز به پیشرفت کردند و IBM تیمی را با 10 عضو ایجاد کرد که توسط PC Mag در مقاله ای گزارش شده است.

این تیم تغییراتی در نحوه ایجاد صفحه کلید ایجاد کرده است که کلیدهای مهم مانند shift و enter و نوار فضا را بزرگتر می کند. آنها همچنین میانبر CTL + ALT + DEL را اختراع کردند و اولین بار بود که از آن استفاده شد. با تمام این پیشرفت ها ، صفحه کلید IBM M جدید در 10 ژوئن 1985 با IBM 3161 Terminal PC راه اندازی شد.

مایکروسافت ، دل و سامسونگ در سالهای 1980 و 1990 دارای صفحه کلید مکانیکی بودند ، گنبدهای لاستیکی ارزانتر تولید می شوند و در دهه 90 به عنوان یک محصول تجاری راه اندازی شدند.

اکنون اکثر کیبوردها از مکانیزم Rubber Dome استفاده می کنند که از نظر تجربه کاربر و عمر کاربر نسبت به سوئیچ های مکانیکی بسیار پایین است.

سوئیچ های مکانیکی می توانند 50 میلیون سکته مغزی قبل از خرابی تحمل کنند ، برخی از صفحه کلیدهای مکانیکی 10 سال نسبت به سن نوشیدن قانونی دارند و هنوز هم تنفس می کنند.

اگر تاریخ را نمی دانید ، پس هیچ چیزی نمی دانید. شما برگ هستید که نمی داند بخشی از یک درخت است.

  • مایکل کریچتون

صفحه کلیدهای مکانیکی نسبتاً آسان برای تمیز کردن هستند – شما در واقع می توانید تمام صفحه کلید را برداشته و آنها را بشویید ، همه چیز را دوباره برگردانید و کار کند.

قفل های صفحه را برداشته و آنها را بشویید

نوع کلیدهای صفحه کلید مکانیکی
سوئیچ های مختلف زیادی وجود دارد که در صفحه کلید مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع سوییچ احساس و لمس و میزان نویز صفحه کلید را تعیین می کند.

همچنین سوئیچ ها بر اساس صدایی که می سازند ، طراحی و نیروی تحریک (نیروی مورد نیاز برای فشار دادن هر کلید) از یکدیگر متمایز می شوند.

نوع کلیدهای مورد استفاده در صفحه کلیدهای مکانیکی.
CHERRY MX BLUES
رایج ترین سوئیچ ها Cherry MX Blues هستند. آنها بازخورد لمسی خوبی را هنگام تایپ کردن به شما می دهند و همچنین صدای کلیک بلندتر را ثبت می کنید. Cherry MX Blue برای فشار دادن یک کلید به 60 گرم نیروی فعال سازی نیاز دارد.

گیلاس سوئیچ MX Blue

CHERRY MX BROWNS
سوئیچ های محبوب مشهور بعدی Cherry MX Browns هستند. آنها هنگامی که کلید را فشار می دهید بازخورد لمسی به شما می دهند اما صدا برای بیدار کردن هم اتاقی های شما کافی نیست.

گیلاس MX قرمز
Cherry MX قرمز به سرعت جذب می شود و گیمرها با Cherry MX Red سازگار هستند. از آنجا که آنها هیچ گونه بازخورد لمسی ندارند ، یک کلیک صاف و بدون سر و صدا برای منحرف کردن آنها.

كيبورد یک حرکت خطی صاف برای قرمزهای Cherry MX وجود دارد. صدایی که ممکن است از آنها بشنوید سوئیچ پایین است.

سوئیچ های قرمز Cherry MX

CHERRY MX CLEARS
بعد ، ما باید MX را پاک کنیم. کاملاً شبیه به Cherry MX Brown است. با این حال ، آنها در مقایسه با Cherry MX Brown 45 قدرت تحریکی کمی بالاتر دارند.

گیلاس MX روشن است

CHERRY MX BLACK
Cherry MX Black شبیه به Cherry MX قرمز است اما در مقایسه با 45 گرم Cherry MX Red دارای قدرت تحریک 60 گرم است.

سوئیچ های Cherry MX Black

گیلاس MX سبز
Cherry MX Green بیشتر در صفحه کلیدهای اصلی Master Cooler یافت می شود. اینها کاملاً شبیه به Cherry MX Blue هستند اما با نیروی اکتیویتری بالاتر از 80 گرم در مقابل یک نیروی تحریک 50 گرم روی Cherry MX Blues.

کلیدهای صفحه کلید محبوب – بیشتر مورد استفاده افراد در سراسر جهان
محبوبیت سوئیچ های مکانیکی

Cherry MX Blues محبوب ترین آنها است که حدود 32.6٪ از افراد از آنها استفاده می کنند ، Cherry MX Brown با 28.6٪ از افرادی که از آنها استفاده می کنند به سرعت جلب توجه می کند.

دسته اصلی دیگر Cherry MX Red و Cherry MX Blacks است که در بین گیمرها بسیار محبوب است.

کلیدهای صفحه کلید مکانیکی

نمودار صدا برای فعال سازی نیرو – کلیدهای مکانیکی
نمودار نیرو و صدا برای صفحه کلیدهای مکانیکی

اگر به دنبال صفحه کلید مکانیکی برای نوشتن ، وبلاگ نویسی یا برنامه نویسی هستید – Cherry MX Blue یا Brown برای شما مناسب ترین است.

اگر اهل بازی هستید ، صفحه کلید پاسخگو سریع همان چیزی است که باید بدست آورید. Cherry MX Red و Brown هر دو گزینه های خوبی برای گیمرها هستند.

در صورت وجود صفحه کلید مکانیکی ، نیازی به فشردن کلید تا انتها به پایین ندارید ، با یک کلیک کوچک ثبت عملکرد شما اطمینان می یابد.

در حالی که در صفحه کلید معمولی ، انگشتان دست خود را هنگام بازی برای ساعتهای طولانی درد می کنند.

اگر یک وبلاگ نویس مانند من یا نویسنده یا برنامه نویس هستید و بیش از 4 ساعت از وقت خود را در مقابل صفحه کامپیوتر می گذرانید. من به شدت توصیه می کنم که فوراً به صفحه کلید مکانیکی تغییر دهید.

کدام مدل صفحه کلید را باید خریداری کنید ، بعداً به آن خواهیم رسید.

چرا من به صفحه کلید مکانیکی تغییر دادم؟
چرا و چه کسی باید به یک صفحه کلید مکانیکی ارتقاء دهد – من در ابتدا یک صفحه کلید ساده دل dell داشتم که برای Rs خریداری کردم. 500 مورد استفاده برای همه چیز ، تایپ کردن بازی ها و نوشتن بازی ها و کارهای دیگر. خوب بود اما دوباره خیلی راحت نبود.

من سوئیچ را به صفحه کلید Logitech Wireless MK330 و Combo بی سیم ساختم ، که از صفحه کلید قدیمی Dell ارتقاء خوبی داشت. کلیدها نرمتر و تایپ آسان تر بودند ، اما پس از استفاده از آن برای مدت 6-8 ماه تصمیم گرفتید صفحه کلید مکانیکی ارزانتر TVS E-GOLD Bharat را که هزینه آن را دارد ، امتحان کنید. 2000 یا 30 دلار

تصویر Logitech K330
صفحه کلید غشایی Logitech بی سیم
این یک ارتقاء تجربه بزرگ هنگام انتقال از یک صفحه کلید غشایی به صفحه کلید مکانیکی بود. این به راحتی احساس عالی بود و یکی از بهترین کارهایی بود که من می توانستم برای تقویت بهره وری خود انجام دهم.

مهمترین مزیت سرعت سریعتر و خستگی کمتری هنگام تایپ بود. صفحه کلید مکانیکی مانند TVS با Cherry MX آبی سر و صدای زیادی ایجاد می کند.

سوئیچ های آبی Cherry MX بیشترین صدای را ایجاد می کنند در حالی که قهوه ای Cherry MX ساکت تر است ، در حالی که قرمزهای گیلاس ساکت تر هستند.

TVS GOLD جهان ارزان ترین قیمت صفحه کلید مکانیکی 30 دلار
TVS GOLD جهان ارزان ترین قیمت صفحه کلید مکانیکی 30 دلار
چرا از TVS E-GOLD به CORSAIR RAPID-I تغییر یافتم؟
صفحه کلید TVS عالی بود اما به عنوان برخی از همتایان گران قیمت تر تصفیه نمی شود. با این حال ، در هر بازه قیمتی بسیار برتر از هر چیز دیگری است.

انتخاب منطقی بعدی برای من این بود که به برخی از کیبوردهای گران قیمت نگاه کنم زیرا هیچ نوع کیبورد مکانیکی ارزان قیمت دیگر در هند وجود ندارد (در سال 2015).

پس از تحقیقات دقیق ، ما صفحه کلید Corsair Rapid-i 10 KEYLESS مکانیکی را با قیمت Rs انتخاب کردیم. 7،500 چه کسی جهنمی می خرید Rs. صفحه کلید 7500 از یکی از دوستانم پرسید ، که فکر می کند کمی دیوانه شده ام.

صفحه کلید آمد و همانطور که انتظار می رفت گوهر یک وسیله بود. صفحه کلید فوق العاده ، کیفیت ساخت فوق العاده ، پوشش لاستیکی روی Keys ، نورپردازی با نور پس زمینه همه چیز فقط آن را الهی می کند.

چرا و چه کسی باید به صفحه کلید مکانیکی ارتقا یابد
صفحه کلید گیلاس Cooler Master Rapid i Brown
یک ارزش واقعی برای پول
این یک ارزش 100٪ برای پول است اگر شما یک کاربر حرفه ای کامپیوتر هستید و زمان زیادی را در مقابل صفحه نمایش می گذرانید.

برای خلاصه کردن سفر از یک کیبورد ارزان به یک صفحه کلید مکانیکی ممتاز ، این کار مانند شروع از یک نانو و در پایان ، گرفتن BMW بود. این مقدار تفاوت شما هنگامی که به یک صفحه کلید مکانیکی خوب تغییر می کنید احساس خواهید کرد.

چگونه انتخاب کنید کدام صفحه کلید برای شما مناسب است ، آیا ارزش آن را برای کیبورد مکانیکی صرف می کنید؟
استفاده کم از 1-2 ساعت در روز ، انجام اینترنت و کارهای ساده – یک صفحه کلید غشایی بی سیم یا سیمی را دریافت کنید.

مصرف متوسط ​​- 2 – 3 ساعت ، ایمیل اینترنتی و غیره – چیزی شبیه به TVS GOLD یا K330 Logitech یا حتی مکانیک دریافت کنید.

استفاده زیاد – 4 ساعت یا بیشتر – بسته به بودجه خود ، یک صفحه کلید مکانیکی مانند Corsair Rapid-I ، G.Skill ، Corsair ، Razer یا Das دریافت کنید.

قابل ذکر است که من از صفحه کلید Das استفاده نکرده ام اما قطعاً دوست دارم در آینده یکی از آنها را دریافت کنم.

اگر به دنبال انگیزه کمتری برای صرف هزینه های کلان در صفحه کلید مکانیکی هستید ، خوب است. در اینجا 10 دلیل مهم برای کمک به شما در ایجاد ذهنیت وجود دارد.

اگر شما یک بازیگر ، برنامه نویس ، وبلاگ نویس ، نویسنده هستید ، 10 دلیل برای استفاده از صفحه کلید مکانیکی خود باید دریافت کنید. یا در صورت گذراندن مدت زمان خوبی از جلوی رایانه شخصی.
صفحه کلیدهای مکانیکی برای کار روی آن حساس به لمس و نرم هستند.
فشار دادن کلیدها در مقایسه با صفحه کلیدهای غشایی بسیار ساده تر است. انگشتان شما از سوئیچ تشکر می کنند.
نیروی مورد نیاز برای فشار دادن کلیدها (نیروی اکتیو) در صفحه کلید مکانیکی در مقایسه با صفحه کلیدهای معمولی (بیش از 80 گرم) بسیار کمتر است.
کلیدهای صفحه کلید مکانیکی اکثرا از مواد بسیار عالی ساخته شده اند و در هنگام تماس با انگشتان شما احساس خوبی دارند. آنها می توانند 5 تا 10 سال دوام داشته باشند ، زندگی بسیار طولانی تری داشته باشند.
صفحه کلیدهای مکانیکی دارای کلیدهای قابل برنامه ریزی هستند که می توانند برای کارهای خاص و اهداف خاص مورد استفاده قرار گیرند.
صفحه کلیدهای مکانیکی اکثر آنها دارای نور پس زمینه هستند که کار با آنها را بسیار خوشحال می کند.
آنها سرعت تایپ بهتری در مقایسه با هر چیز دیگری که می توانید دست خود را به شما دهند ، می دهند ، من سریعتر در صفحه کلید مکانیکی تایپ می کنم در مقایسه با حتی هنگام کار بر روی MacBook Pro.
کلیدها ارگونومیک هستند و یک انحنای جزئی برای آنها وجود دارد که باعث می شود حتی در هنگام لمس کردن ، کلید مناسب را بدست آورید.
صدای کلیک از صفحه کلید اطمینان می دهد که شما قادر خواهید بود کلید را به محض فشردن ثبت کنید.
بازخورد لمسی که صفحه کلید مکانیکی ارائه می دهد بسیار عالی است و می تواند سرعت و مهارت تایپ شما را بالا ببرد.
منفی صفحه کلیدهای مکانیکی
کیبوردهای مکانیکی الهی نیز همه چیز را دارند. سر و صدای زیادی به خصوص کلیدی های آلبالویی آبی ایجاد می کند. آنها سنگین هستند ، و واقعاً برای من یک مشکل نیستند ، من پایداری صفحه کلید را دوست دارم. علاوه بر این ، اینها می توانند 1 کیلوگرم یا حتی بیشتر وزن کنند.

همچنین ، آنها گران قیمت هستند.

حکم – آیا ارزش آن است که مبلغ مجنون را روی صفحه کلید مکانیکی هزینه کنید
چرا و چه کسی باید به صفحه کلید مکانیکی ارتقاء دهد – اگر از من سؤال کنید آیا پس از صرف هزینه های کلانی روی صفحه کلید خوشحال هستید؟ من می گویم کاملاً راضی هستم و آن را به عنوان ارزش خرید پول قرار می دهم. اگر یک بازی ساز ، نویسنده ، وبلاگ نویس ، برنامه نویس یا کاربر PRO-PC باشید ، یک نسخه 100٪ ارزشمند است.

یک راهنمای عالی در زمینه صفحه کلید مکانیکی در وب سایت اورکلاکر وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن دانش بیشتر در مورد کیبورد های مکانیکی بخوانید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صفحه کلید IBM M ، بزرگترین صفحه کلید مکانیکی که تاکنون در آستانه ساخته شده است بخوانید .