دانشکده نفت اهواز چیست

مهندسی نفت کاربرد عملی علوم پایه و فیزیکی ریاضیات ، زمین شناسی ، فیزیک و شیمی و کلیه علوم مهندسی به کشف ، توسعه ، تولید و حمل و نقل نفت است. Petroleum پرمصرف ترین شکل انرژی موبایل و ماده اولیه اصلی است که طیف گسترده ای از محصولات از آن ساخته می شود.

اداره نفت بر برنامه ها و گواهینامه های درجه زیر نظارت دارد:

لیسانس علوم مهندسی نفت

کارشناسی ارشد مهندسی نفت

· دکتر فلسفه در مهندسی نفت

 

گروه مهندسی گاز

گروه مهندسی بنزین در سال 2001 به عنوان یک شرکت تابعه دانشکده نفت اهواز تأسیس شد. مأموریت این بخش کمک به شرکت ملی گاز ایران (NIGC) با ارائه یک متخصص دانشجویی با تحصیلات عالی و کارشناسی ارشد در حرفه های مرتبط با گاز طبیعی است. این دوره لیسانس علوم لیسانس علوم (BSc) در مهندسی شیمی ، کارشناسی ارشد علوم (پردازش کارشناسی ارشد پردازش گاز و انتقال گاز) و مدرک دکترا در مهندسی شیمی را ارائه می دهد. مدارک کارشناسی ارشد و دکتری ارائه شده در این بخش شامل دوره های تئوری پیشرفته در پدیده های حمل و نقل ، ترمودینامیک پیشرفته ، پردازش و انتقال گاز طبیعی ، طراحی راکتور و فرآیندهای جداسازی می باشد. تمام دانشجویان باید به عنوان پایان نامه خود تحت نظر یک یا چند عضو هیئت علمی در این بخش تحقیقاتی انجام دهند. مباحث تحقیقاتی آنها معمولاً از مشکلات فعلی صنعت گاز طبیعی یا خواسته های آینده آنها انتخاب می شود.

دانشکده نفت اهواز

در این بخش هم تحقیقات بنیادی و هم کاربردی در مورد طیف گسترده ای از موضوعات مرتبط با صنایع گاز طبیعی انجام می شود. مناطق اصلی تحقیق عبارتند از:

1- طراحی و فناوری فرآیند گاز طبیعی

2- پدیده انتقال حرارت در صنایع گاز

3- هیدراتهای گازی

4- تبدیل گاز طبیعی

5- جداسازی گاز از طریق ماژول غشایی

6- جداسازی گاز از طریق فرآیند جذب

7- پدیده حمل و نقل و دینامیک سیالات محاسباتی

محیط تحقیق در بخش بسیار دلپذیر است و فعالیتهای زیادی به عنوان کار گروهی انجام می شود. فعالیت های تحقیقاتی این بخش در حال حاضر در سه آزمایشگاه مجهز مرکز تحقیقات تحقیقات دانشکده نفت اهواز انجام می شود.

 

گروه ابزار دقیق و اتوماسیون

گروه ابزار دقیق و اتوماسیون (DIA) در سال 2001 تأسیس شد و بخشی از دانشگاه صنعتی نفت (PUT) است. هدف DIA کمک به شرکت ملی نفت ایران (NIOC) از طریق تحصیلات و تحقیق در بالاترین سطح بین المللی تمایز است. این دوره لیسانس علوم لیسانس علوم (BSc) را در مهندسی کنترل و کارشناسی ارشد مهندسی ابزار و مهندسی اتوماسیون (IAE) ارائه می دهد. این سخنرانی ها به زبان انگلیسی است و دانشجویان قبل از شروع برنامه های آموزشی و تحقیقاتی خود در انستیتو باید در دوره های فشرده زبان انگلیسی شرکت کنند.

 

تدریس در مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد عمدتاً به صورت سخنرانی انجام می شود ، دانشجویان همچنین تمرین های دروس و آزمایشگاهی را نیز انجام می دهند و در آموزش های تابستانی صنعتی شرکت می کنند. آزمایشگاه های این بخش بر اندازه گیری های الکتریکی ، الکترونیک دیجیتال و سیستم های کنترل تمرکز دارند.

 

دانشجویان کارشناسی ارشد IAE موظف هستند ابزارهای مورد استفاده در صنعت نفت ایران را تحقیق ، طراحی ، ساخت ، آزمایش و نگهداری کنند. این زمینه همچنین با توسعه الگوریتم های کنترل جدید مبتنی بر رایانه ، تشخیص خطای فرآیند و بهینه سازی فرآیند سروکار دارد. دانش آموختگان غالباً به عنوان بخشی از یک تیم فعالیت می کنند و لازم است تا چندین جنبه از محیط های نفتی و شیمیایی صنعتی را بشناسند. برنامه درسی مرتبط چند رشته ای است و شامل توانایی های آموزشی در تولید نفت و فرآوری مواد شیمیایی است. این برنامه های ارائه شده دانش آموزان را برای اشتغال فوری پس از فارغ التحصیلی قادر می سازد

 

گروه مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک به طور کلی به عنوان سنگ بنای تقریباً همه زمینه های علم مهندسی در نظر گرفته شده است. برنامه دانشگاهی ما می تواند اساساً به آموزش کارشناسی و کارشناسی ارشد / تحصیلات تکمیلی تقسیم شود. ما همیشه سعی کرده ایم تا تعادل درست و منطقی بین تلاش های خود در قبال برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد حفظ کنیم. در سطح کارشناسی ، این برنامه بر آموزش و آموزش مهندسین واجد شرایط برای شروع حرفه خود در بخش صنعت و خدمات / بخش تجاری با مهارتهای مدیریتی و رهبری بالا تمرکز دارد. برنامه مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان در دوره ای که به سرعت پیشرفت می کند ، دانشجویان را برای تمرین حرفه ای آماده می کند. این یک پایگاه قوی در علوم مهندسی (مکانیک ، مواد ، سیالات و علوم حرارتی ، سیستم ها و کنترل) با آزمایشگاه های مبتنی بر پروژه و تجربیات طراحی ترکیب می کند.

 

برنامه تحصیلات تکمیلی به کارشناسی ارشد منتهی می شود. درجه در کارشناسی