بهترین نوع عینک آفتابی در سال 2020


NIKKIAS عینک /عینک آفتابی راهنمای خرید
هنگام خرید عینک آفتابی بسیار مهم است که شکل صورت خود را در نظر بگیرید. این شکل صورت است که اصلی ترین عامل در انتخاب نهایی شما است و شما را به سمت خرید صحیح راهنمایی می کند. با توجه به شکل صورت شما باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که قاب عینک آفتابی که خریداری می کنید بهترین ویژگی های شما را برجسته می کند ، که اندازه آن متناسب با اندازه صورت شما (نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک) و اینکه شکلی را انتخاب کنید که متناقض با قسمتهای صورت شما باشد.

اگر به دنبال عینک آفتابی ایده آل خود هستید ، حتماً شکل صورت خود را در نظر بگیرید و طبق دستورالعمل های مندرج در متن بعدی ، شکل صحیحی را برای خود انتخاب کنید.

بهترین نوع عینک آفتابی

 1. شکل بیضی:
  رایج ترین شکل. این شکل به عنوان چهره ایده آل در نظر گرفته می شود و به همین دلیل است که بیشتر قاب ها در آن قرار می گیرند. یعنی ، اگر فرم صورت بیضی دارید می توانید عینک آفتابی با سبک های مختلف (گربه چشم ، مستطیل ، با فریم های ضخیم تر یا نازک تر) بپوشید که در آن رنگ قاب توسط سایر ویژگی های شما (مو یا رنگ چشم ، چهره) تعیین می شود. با این حال ، اگر خود را در موقعیتی قرار دهید که بی قاطعیت باشید ، فریمی را انتخاب کنید که به اندازه وسیع ترین قسمت صورت شما باشد و از مواردی که خیلی باریک و بصری هستند صورت شما را تنگ کند ، دوری کنید.
 2. شکل مربع:
  این شکل توسط قسمت زیرین برجسته به خصوص فک تعریف شده است و به همین دلیل است که شیشه های گرد با یک قاب ضخیم تر بهترین حالت این شکل چهره را دارند. همچنین ، یک پیشانی پهن و تقریباً برابر با طول و عرض صورت از مشخصات اصلی این شکل صورت است. بنابراین لازم است که صورت بصورت بصری دراز شود. برای اینکه این شکل چهره تا حد ممکن ظاهر شود ، عینک آفتابی را با قاب های باریک به شکل بیضی یا گرد که امتحان کنید باعث متعادل شدن قسمت های صورت شما می شود. اگر شکل صورت شما به گونه ای است که قسمت تحتانی شما برجسته تر از قسمت فوقانی است ، باید عینک آفتابی را که قسمت بالایی ضخیم قاب دارد ، امتحان کنید.
 3. شکل گرد:
  مشابه شکل مربع ، شکل گرد با طول و عرض برابر صورت مشخص می شود ، تفاوت این است که این شکل دارای نرده های گرد است. اگر این شکل صورت شماست ، باید از فریم های گرد استفاده کنید و مستطیل را انتخاب کنید. برای طولانی تر کردن صورت باید از قاب یا قاب های باریک تر نیز استفاده کنید تا بتوانید قسمت را در اطراف چشم خود ببندید. عینک آفتابی با قاب های مستطیلی یا مربعی باعث ایجاد توهم بصری کشیدگی می شود.
 4. شکل قلب:
  از بسیاری جهات شبیه به فرم بیضی است زیرا یکی از خوشایندترین شکل های صورت است و در هنگام انتخاب اشکال عینک آفتابی فرصت های زیادی را فراهم می کند. این شکل صورت با یک شکل برجسته و گسترده در سوم فوقانی و یک شکل باریک تر در قسمت تحتانی مشخص می شود. برای ایجاد تعادل بین این دو قسمت مختلف ، به طور قطع قاب هایی را امتحان کنید که تا حدودی گسترده تر در قسمت پایین هستند تا بصری قسمت تحتانی صورت را گسترده تر کنید. همچنین ، با استفاده از عینک آفتابی با قاب در رنگهای سبکتر می توان اثر تعادل برقرار کرد.
 5. شکل الماس:
  با قسمت باریکی در اطراف چشم و لب اما با گونه ها و گونه های برجسته مشخص می شود. این یک شکل صورت بسیار نادر است ، بنابراین عینک آفتابی با قسمت فوقانی برجسته و ضخیم به افرادی که دارای این شکل هستند توصیه می شود تا ظاهراً گونه ها را کاهش داده و چشم را برجسته کنند. همچنین ، عینک آفتابی به سبک گربه به افرادی که دارای این شکل صورت هستند توصیه می شود زیرا آنها به بهترین وجه تعادل بین ناسازگاری های طبیعی این شکل صورت را ایجاد می کنند.
 6. شکل دراز:
  این شکل صورت بسیار باریک است که در آن عرض مساوی پیشانی و فک داریم ، در حالی که گونه های برجسته بسیار برجسته هستند. افرادی که دارای این شکل صورت هستند با قاب هایی با شکل گرد به بهترین شکل به نظر می رسند زیرا علاوه بر این صورت را گسترده تر می کنند. همچنین ، انتخاب قاب هایی که لبه های بالایی و پایین از ضخامت و شکل یکسان برخوردار هستند ، بسیار مهم است. با این کار به اثر کوتاه کردن صورت می رسیم. همچنین انتخاب فریم هایی با پل پایین بسیار مهم است زیرا این امر بصری بینی را کوتاه می کند. اگر می خواهید با الگوهای مختلف بازی کنید ، در انتخاب قاب هایی با الگوهای جالب و چشمگیر برای افزودن عمق به چهره خود انتخاب کنید.
 7. راهنمای خرید عینک آفتابی